Løperprofil
Severin Howald
Tampereen Pyrintö
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.16
- Løpskapasitet
- 6.50
- O-evne
- 0.26
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 1,8
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 17.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5022 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5262 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0617 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0404 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,88 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6506 |
| bomVekt | 157,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0296 |
| bomStorSigma | 0,5301 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0312 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 4,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0201 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 2,2741 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0052 |
| fartSesongSin | −0,0046 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1819 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1934,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.49
- Løpskapasitet
- 5.37
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 13.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,365 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4089 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,056 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0505 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0546 |
| bomVekt | 29,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1436 |
| bomStorSigma | 0,6431 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0771 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2895 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2085,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2157,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 178 | 22.02.2025 Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Long, bom 2.10 | 178 | – |
| Bom over fem minutter | 376 | hele karrieren siden 2019 | 376 | – |
| Bom over ti minutter | 376 | hele karrieren siden 2019 | 376 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M Elite 1 | 1.25.54 | 36 /76 | 5.12 | 6.56 | 0.25 | 7.09 | 0.24 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M Elite 1 | 43.19 | 49 /107 | 0.03 | 6.45 | 0.00 | 7.09 | 0.24 | |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M Elite 1 | 1.27.35 | 23 /84 | 0.39 | 6.21 | 0.03 | 7.09 | 0.24 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M Elite 1 | 38.36 | 56 /108 | 0.04 | 6.43 | 0.01 | 7.09 | 0.24 | |
| 13.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Sprint GOLDWRE | M Elite 1 | 16.36 | 52 /84 | 0.07 | 5.27 | 0.02 | 5.52 | 0.12 | – |
| 30.05.2025 | Trois jours du Haut-Jura 2025 - E1 | Ultimate | 41.22 | 5 /41 | 1.28 | 7.10 | 0.15 | 7.21 | 0.22 | |
| 23.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Middle | M Elite 1 | 49.37 | 73 /97 | 0.37 | 7.19 | 0.05 | 7.17 | 0.23 | |
| 22.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Long | M Elite 1 | 1.48.44 | 33 /84 | 3.00 | 6.40 | 0.11 | 7.17 | 0.23 | |
| 21.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Prologue | MElite_C | 6.33.00 | 24 /54 | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M35A | 1.28.04 | 17 /43 | 3.04 | 7.13 | 0.15 | 7.18 | 0.25 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M35A | 37.26 | 17 /48 | 1.37 | 6.56 | 0.18 | 7.18 | 0.25 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M35-2 | 57.14 | 4 /43 | 0.33 | 6.22 | 0.04 | 7.18 | 0.25 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M35A | 13.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M35-1 | 13.54 | 6 /67 | 0.44 | 5.29 | 0.17 | – | – | – |
| 12.02.2023 | MOM 2023 - MIDDLE/MEDIA | M-E | 42.04 | 49 /94 | 1.24 | 7.35 | 0.15 | 7.54 | 0.34 | – |
| 11.02.2023 | MOM 2023 - LONG/LARGA | M-E | 1.46.48 | 26 /97 | 4.44 | 6.56 | 0.18 | 7.54 | 0.34 | – |
| 10.02.2023 | MOM 2023 - SPRINT | M-E | 16.57 | 30 /74 | 0.07 | 5.16 | 0.02 | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M 21-E | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M 21-E | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M 21-E | 57.22 | 52 /66 | 5.01 | 11.33 | 1.01 | – | – | – |