Løperprofil
Philip Gristwood
Mole Valley
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.44
- Løpskapasitet
- 20.44
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.16
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 140 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 09.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6065 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5472 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,073 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0949 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,95 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,88 |
| bomVekt | 48,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9427 |
| bomStorSigma | 0,9577 |
| antallBom | 37 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0367 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 2,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2538 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5517 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6052,8 |
| beregnet | 07.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.19
- Løpskapasitet
- 12.10
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.17
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4062 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3524 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0525 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0997 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7435 |
| bomVekt | 13,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0538 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6586 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4509,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4566,6 |
| beregnet | 07.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 11 | 07.08.2024 WMOC Middle Final, 7.8.2024, bom 6.18 | 38 | – |
| Bom over fem minutter | 11 | 07.08.2024 WMOC Middle Final, 7.8.2024, bom 6.18 | 78 | – |
| Bom over ti minutter | 19 | 06.08.2024 WMOC Forest Qualification, 6.8.2024, bom 20.09 | 78 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M75C | 1.30.30 | 32 /67 | 1.40 | 19.51 | 0.22 | 20.12 | 2.06 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M75C | 58.44 | 46 /78 | 8.42 | 22.29 | 3.20 | 20.12 | 2.06 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M75-4 | 1.57.20 | 58 /68 | 38.12 | 28.19 | 9.13 | 20.12 | 2.06 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M75B | 18.17 | 38 /77 | 0.03 | 11.05 | 0.02 | 10.53 | 0.07 | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M75-2 | 17.47 | 27 /59 | 0.05 | 10.41 | 0.03 | 10.53 | 0.07 | – |
| 27.07.2024 | Croeso 2024 - Day 6 - Merthyr Common | M75L | 1.02.08 | 18 /36 | 2.41 | 17.42 | 0.46 | 18.54 | 1.38 | |
| 26.07.2024 | Croeso 2024 - Day 5 - Llangynidr | M75L | 1.05.47 | 24 /36 | 5.25 | 19.02 | 1.34 | 18.54 | 1.38 | |
| 25.07.2024 | Croeso 2024 - Day 4 - Pen Rhiw Wen | M75L | 1.39.10 | 28 /38 | 23.47 | 24.40 | 5.55 | 18.54 | 1.38 | |
| 24.07.2024 | Croeso 2024 - Rest Day Sprint - Brecon | Men Hyper Veteran (M75+) | 16.45 | 7 /26 | 0.07 | 10.58 | 0.05 | – | – | – |
| 23.07.2024 | Croeso 2024 - Day 3 - Carreg Goch | M75L | 1.01.39 | 22 /33 | 1.33 | 17.46 | 0.27 | 18.54 | 1.38 | |
| 22.07.2024 | Croeso 2024 - Day 2 - Cribarth | M75L | 50.54 | 23 /37 | 3.16 | 18.19 | 1.11 | 18.54 | 1.38 | |
| 21.07.2024 | Croeso 2024 | M75L | 1.09.11 | 12 /40 | 7.05 | 16.38 | 1.42 | 18.54 | 1.38 | |
| 14.01.2024 | MOF - Madeira Orieentering Festival 2024 | H75 | 1.31.27 | 4 /5 | 14.31 | 20.34 | 3.16 | 19.32 | 1.36 | |
| 13.01.2024 | MOF - Madeira Orieentering Festival 2024 - Stage 2 | H75 | 41.17 | 4 /5 | 2.59 | 19.38 | 1.25 | 19.32 | 1.36 | |
| 12.01.2024 | MOF - Madeira Orieentering Festival 2024 - Stage 1 | H75 | 42.21 | 4 /5 | 2.00 | 18.58 | 0.54 | 19.32 | 1.36 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M 70- | 1.32.56 | 26 /29 | 19.42 | 21.49 | 4.37 | 19.46 | 3.15 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M 70- | 1.01.19 | 47 /49 | 16.01 | 23.46 | 6.12 | 19.46 | 3.15 | – |
| 15.08.2019 | IOF Family / Media Race 2019 | 2.5 | 54.26 | 9 /17 | 5.15 | 19.04 | 1.50 | 19.46 | 3.15 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M 70- | 33.46 | 31 /38 | 2.16 | 15.24 | 1.02 | 19.46 | 3.15 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | M 70- | 49.31 | 38 /41 | 1.39 | 17.41 | 0.35 | 19.46 | 3.15 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | M 70- | 1.04.13 | 33 /41 | 16.27 | 22.10 | 5.41 | 19.46 | 3.15 | – |