Løperprofil
Lilja Martomaa
Ås-UMB
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
C-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.54
- Løpskapasitet
- 9.39
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.41
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 16.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,159 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0379 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0778 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2205 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9671 |
| bomVekt | 3,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4879 |
| bomStorSigma | 0,8257 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7015 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2566,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2899,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.23
- Løpskapasitet
- 8.51
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 06.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3653 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3827 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0858 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0977 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9112 |
| bomVekt | 40,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5113 |
| bomStorSigma | 0,7428 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,06 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 2,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0043 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8976 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2089,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2449,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 06.08.2024 FIN5 Orienteering Week stage 3, bom 3.19 | 44 | – |
| Bom over fem minutter | 48 | 23.06.2024 Norsk O-Festival lang, bom 5.05 | 59 | – |
| Bom over ti minutter | 182 | hele karrieren siden 2019 | 182 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.08.2024 | FIN5 Orienteering Week stage 3 | D12 | 31.54 | 5 /28 | 2.32 | 10.22 | 0.49 | 11.19 | 1.21 | |
| 07.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | D 11-12 | 30.23 | 1 /4 | 0.50 | 9.47 | 0.16 | 11.27 | 1.22 | |
| 06.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | D 11-12 | 15.55 | 1 /4 | 1.10 | 10.30 | 0.46 | 11.27 | 1.22 | |
| 05.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | D 11-12 | 15.00 | 1 /3 | 0.51 | 10.41 | 0.36 | 11.27 | 1.22 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | D 11-12 | 26.19 | 22 /55 | 5.25 | 12.21 | 2.32 | 11.57 | 1.49 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 11-12 | 14.13 | 4 /56 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | D 11-12 | 31.24 | 7 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 04.08.2023 | O'France 2023 - Etape 5 | D12 | 28.44 | 12 /45 | 7.43 | 13.11 | 3.33 | 12.32 | 1.47 | |
| 03.08.2023 | O'France 2023 - Etape 4 | D12 | 33.05 | 14 /47 | 5.42 | 14.20 | 2.28 | 12.32 | 1.47 | |
| 13.07.2023 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | D12 | 33.55 | 7 /27 | 4.51 | 12.34 | 1.48 | 12.30 | 1.30 | – |
| 12.07.2023 | Gotlands 3-dagars | D12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2023 | Gotlands 3-dagars | D12 | 27.06 | 8 /27 | 3.51 | 11.48 | 1.41 | 12.30 | 1.30 | – |
| 09.07.2023 | Gotlands 2-dagars | D12 | 23.16 | 4 /15 | 1.43 | 11.32 | 0.51 | 12.30 | 1.30 | – |
| 08.07.2023 | Gotlands 2-dagars | D12 | 33.23 | 6 /15 | 5.41 | 13.39 | 2.19 | 12.30 | 1.30 | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 39.35 | 15 /23 | 7.18 | 15.08 | 2.48 | 14.29 | 1.34 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 34.05 | 8 /23 | 0.55 | 12.43 | 0.21 | 14.29 | 1.34 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 26.10 | 8 /24 | 0.31 | 12.39 | 0.15 | 14.29 | 1.34 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 30.10 | 19 /21 | 1.47 | 18.09 | 1.04 | 14.29 | 1.34 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 18.23 | 4 /22 | 0.27 | 10.49 | 0.16 | 14.29 | 1.34 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | Beginner | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | Beginner | 33.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2016 | Treningsløp #2 | N | 29.28 | DSQ | – | – | – | – | – | – |