Løperprofil

Lorents Hilmar Mukeby

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser C-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

12.0014.0016.0018.0020.00201420152016201720182019O-sjuern 5 og Klubbmesterskap 08.05.2013: 21.02O-sjuern 7 12.06.2013: 12.37O-sjuer 4, Stubbmodalen 21.05.2014: 15.39O-sjuer nr 5 13.05.2015: 13.04BK 1 24.04.2019: 17.29O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 22.05.2019: 14.54O-Sjuer 4 29.05.2019: 18.22Bygdakamp 4 05.06.2019: 14.08

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
17.03
Løpskapasitet
15.04
O-evne
1.59
Jevnhet ±
8,8 %
Usikkerhet ±
6.18
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,6
Typisk bom
91 s
Disk/brutt
6 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 15.05.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1625
fartMuRaa (evne før krymping)0,582
fartSigma (dagsform-spredning)0,0876
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3147
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,26
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0216
bomVekt0,68
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5086
bomStorSigma0,8466
antallBom7
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0573
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0836
havariVekt0,01
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0001
fartSesongSin−0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3543
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4010,6
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.23
Løpskapasitet
13.53
O-evne
1.29
Jevnhet ±
9,4 %
Usikkerhet ±
5.31
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
81 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
10 (sist 05.06.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0844
fartMuRaa (evne før krymping)0,1407
fartSigma (dagsform-spredning)0,0945
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3064
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)1,02
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9425
bomVekt2,96
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3994
bomStorSigma0,8078
antallBom19
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0681
havariVekt0,04
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0005
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3278,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3629
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.48
Løpskapasitet
12.19
O-evne
1.29
Jevnhet ±
13,8 %
Usikkerhet ±
7.29
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
81 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
4 (sist 18.05.2016)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0284
fartMuRaa (evne før krymping)−0,1069
fartSigma (dagsform-spredning)0,1382
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,4336
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,25
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,998
bomVekt0,43
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3973
bomStorSigma0,8091
antallBom7
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0329
havariVekt0
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0002
fartSesongSin0,0009
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2944
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3297,6
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (200 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 125 28.08.2013 O-sjuern 9, bom 3.26 125 –
Bom over fem minutter 200 hele karrieren siden 2011 200 –
Bom over ti minutter 200 hele karrieren siden 2011 200 –

Løp

44 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
19.06.2019 O-Sjuer 6 N1 – DNS – – – – – –
05.06.2019 Bygdakamp 4 C2 35.29 8 1.33 14.08 0.37 15.28 0.32
29.05.2019 O-Sjuer 4 C2 42.34 23 1.49 18.22 0.47 16.20 0.37
22.05.2019 O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 C2 27.18 16 0.48 14.54 0.26 16.20 0.37
15.05.2019 O-Sjuer 2 B3 1.00.32 19 2.10 21.51 0.47 17.59 1.03 –
24.04.2019 BK 1 C 2 25.01 28 1.04 17.29 0.45 16.40 0.49
29.08.2018 O-sjuer nr. 9 N1/C2 19.41 – – – – – – –
16.05.2018 O-sjuer nr. 4 N1 – DNS – – – – – –
17.08.2016 O-sjuer nr. 8 C2 uten tid – DNS – – – – – –
22.06.2016 O-sjuer nr. 7 C2 uten tid – DNS – – – – – –
15.06.2016 Bygdakamp 4 C 2 uten tid – DNS – – – – – –
25.05.2016 O-sjuer nr. 5 N1 – DNS – – – – – –
18.05.2016 Bygdakamp 2 - Verdal N1 31.22 – 1.40 18.55 1.00 16.26 1.03
11.05.2016 O-sjuer nr. 4 N1/C2 uten tid – DNS – – – – – –
04.05.2016 Bygdakamp 1 - Skøynar N1 – DNS – – – – – –
20.04.2016 O-sjuer nr. 2 N1/C2 – DNS – – – – – –
13.04.2016 O-sjuer nr. 1 B3/C5 – Inaktiv – – – – – –
12.08.2015 O-sjuer nr 8 C2 48.58 20 1.42 (28.37) 1.00 15.17 0.52
12.08.2015 O-sjuer nr 8 C2 uten tid 48.58 – – – – – – –
17.06.2015 Bygdakamp 3 C2 uten tid – DNS – – – – – –
10.06.2015 O-sjuer nr 6 C2 uten tid – DNS – – – – – –
13.05.2015 O-sjuer nr 5 C2 32.19 8 2.25 13.04 0.59 13.22 0.52
06.05.2015 O-sjuer nr 4 og BK 1 C2 uten tid – DNS – – – – – –
29.04.2015 O-sjuer nr 3 N1 – DNS – – – – – –
22.04.2015 O-sjuer nr 2 og klubbmesterskap sprint N1 – DNS – – – – – –
15.04.2015 O-sjuer nr 1 C2 uten tid – DNS – – – – – –
13.08.2014 O-sjuer 7, Heståsdalen N1 – DNS – – – – – –
25.06.2014 O-sjuer 6, Rinnbustaden N1 23.13 – 3.17 11.21 1.36 12.37 1.08 –
18.06.2014 Bygdakamp nr4, Skøynar N1,5 26.38 – 1.44 15.44 1.01 12.37 1.08 –
28.05.2014 Bygdakamp nr.2, Frol il N1.5 – DNS – – – – – –
21.05.2014 O-sjuer 4, Stubbmodalen C2 22.56 10 1.38 15.39 1.07 14.29 0.51
11.09.2013 O-sjuern 10 C2 15.53 DSQ – – – – – –
28.08.2013 O-sjuern 9 N1 31.48 – 4.16 15.44 2.07 – – –
12.06.2013 O-sjuern 7 C2 29.00 4 1.46 12.37 0.46 13.51 0.53
08.05.2013 O-sjuern 5 og Klubbmesterskap C2 36.39 18 3.07 21.02 1.47 17.16 0.56 –
24.04.2013 O-sjuern 4 B3 1.09.49 13 2.51 19.20 0.47 – – –
17.04.2013 O-sjuern 3 og Klubbmesterskap B3 33.06 25 – – – – – –
10.04.2013 O-sjuern 2 C2 23.32 16 – – – – – –
03.04.2013 O-sjuern 1 C2 36.14 DSQ – – – – – –
22.08.2012 O-sjuer nr 8 C2 21.42 5 – – – – – –
13.06.2012 O-sjuer nr. 5 B3 54.37 16 – – – – – –
14.09.2011 O-sjuer nr 10 C2 – Inaktiv – – – – – –
17.08.2011 O-sjuer nr 7 C2 46.35 9 /16 2.09 18.03 0.50 – – –
22.06.2011 O-sjuer nr 6 C2 2.00.00 27 /37 – – – – – –

Løp per år

2011: 3 løp320112012: 2 løp220122013: 8 løp820132014: 3 løp320142015: 3 løp320152016: 2 løp2201620172018: 1 løp120182019: 5 løp52019