Løperprofil
Per Munkeby
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
16 løp
B-rankingen
7 løp
N-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.23
- Løpskapasitet
- 10.28
- O-evne
- 0.55
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.51
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 26.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0782 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,107 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0823 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,151 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8482 |
| bomVekt | 12,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3585 |
| bomStorSigma | 0,769 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,074 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2783,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3028,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.25
- Løpskapasitet
- 8.12
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 4.30
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 13.04.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,013 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0582 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0559 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,428 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9929 |
| bomVekt | 0,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0857 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3043,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3120,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.00
- Løpskapasitet
- 13.43
- O-evne
- 1.17
- Jevnhet ±
- 10,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.25
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 07.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0675 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0929 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1056 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1493 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0429 |
| bomVekt | 8,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2069 |
| bomStorSigma | 0,6312 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0805 |
| havariVekt | 0,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3227,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3528,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.27
- Løpskapasitet
- 13.30
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 24,8 %
- Usikkerhet ±
- 7.26
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 31.05.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,029 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,163 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,2483 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3927 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0101 |
| bomVekt | 0,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5547 |
| bomStorSigma | 0,8742 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3185,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3648,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.42
- Løpskapasitet
- 10.21
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 10,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.38
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 25.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1982 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4334 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1062 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2027 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9913 |
| bomVekt | 3,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3356 |
| bomStorSigma | 0,7725 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0365 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2474,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2795,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 153 | 09.05.2018 Bygdakamp 2, bom 2.39 | 153 | – |
| Bom over fem minutter | 231 | 16.08.2017 O-sjuer 8, bom 17.39 | 231 | – |
| Bom over ti minutter | 231 | 16.08.2017 O-sjuer 8, bom 17.39 | 279 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | B3 | 33.07 | 11 | 2.20 | 14.47 | 1.02 | 14.58 | 0.58 | |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | B3 | 45.18 | 35 | 3.14 | 17.18 | 1.14 | 15.27 | 0.56 | |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | B/C 2 | 15.26 | 4 | 0.12 | 9.04 | 0.07 | 10.22 | 0.39 | |
| 25.05.2022 | O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet | N1 | 29.05 | 6 | 2.39 | 10.12 | 0.56 | 11.48 | 1.10 | |
| 11.05.2022 | O-sjuer 3, Langåselva | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | O-sjuer 8, Skallstuggu | N1 | 18.18 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | B3 | 29.48 | 4 | 0.19 | 11.35 | 0.07 | 12.11 | 0.42 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | B3 | 44.41 | 6 | 2.07 | 12.02 | 0.34 | 12.11 | 0.42 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | Løype: B3 | 44.41 | 5 | 2.06 | 12.09 | 0.34 | 12.20 | 0.39 | |
| 19.05.2021 | O-sjuer 5, Gjeldsåsen | B3 | 42.43 | 3 | 1.52 | 10.44 | 0.28 | 12.16 | 0.56 | – |
| 14.08.2019 | O-Sjuer 7 | N1 | 32.27 | – | 2.12 | 15.13 | 1.02 | 15.30 | 1.20 | |
| 19.06.2019 | O-Sjuer 6 | N1 | 36.02 | – | 2.38 | 15.08 | 1.06 | 15.35 | 1.35 | |
| 05.06.2019 | Bygdakamp 4 | A4 | 51.35 | 22 | 1.46 | 12.34 | 0.26 | 12.11 | 0.35 | |
| 24.04.2019 | BK 1 | A 4 | 35.41 | 19 | 0.48 | 12.24 | 0.17 | 12.08 | 0.32 | |
| 22.08.2018 | Bygdakamp 5 | N1 | 34.07 | – | 2.14 | 16.11 | 1.04 | 16.35 | 1.54 | |
| 20.06.2018 | O-sjuer nr 7 | A4 | 44.06 | 8 | 1.07 | 11.37 | 0.18 | 11.38 | 0.33 | |
| 16.05.2018 | O-sjuer nr. 4 | A4 | 42.49 | 5 | 0.59 | 9.46 | 0.13 | 11.33 | 0.36 | |
| 09.05.2018 | Bygdakamp 2 | A4 | 48.12 | 13 | 2.48 | 10.58 | 0.38 | 11.33 | 0.36 | |
| 02.05.2018 | O-sjuer nr 3 | A4 | 41.47 | 7 | 1.13 | 11.30 | 0.20 | 11.33 | 0.36 | |
| 18.04.2018 | O-sjuer 2, Momarka | A4/A6 | 25.36 | 8 | 0.36 | 12.24 | 0.17 | 12.29 | 0.45 | |
| 11.04.2018 | O-sjuer 1, Hegle | A4/A6 | 21.17 | 6 | 0.12 | 11.34 | 0.07 | 12.29 | 0.45 | |
| 13.09.2017 | O-sjuer 10 | N1/C2 | 27.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2017 | O-sjuer 8 | N1 | 1.04.22 | – | 19.00 | 26.06 | 7.42 | 18.48 | 3.04 | – |
| 31.05.2017 | O-sjuer 5 | C2 | 51.52 | 23 | 11.10 | (30.19) | 6.32 | 16.06 | 1.54 | – |
| 22.06.2016 | O-sjuer nr. 7 | B3 | 31.52 | 5 | 1.30 | 11.49 | 0.33 | 12.44 | 0.53 | |
| 25.05.2016 | O-sjuer nr. 5 | A4 | 58.10 | 7 | 0.38 | 11.42 | 0.08 | 12.18 | 0.48 | |
| 18.05.2016 | Bygdakamp 2 - Verdal | A4 | 35.19 | 16 | 1.31 | 11.32 | 0.30 | 12.18 | 0.48 | |
| 11.05.2016 | O-sjuer nr. 4 | A4/A6 | 23.38 | 8 | 0.38 | 11.52 | 0.19 | 12.18 | 0.48 | |
| 04.05.2016 | Bygdakamp 1 - Skøynar | C2 | 25.40 | 3 | 1.21 | 8.06 | 0.26 | 10.48 | 0.51 | – |
| 20.04.2016 | O-sjuer nr. 2 | A4/A6 | 31.21 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2016 | O-sjuer nr. 1 | A4/A6 | 24.43 | 10 | 0.13 | 8.52 | 0.05 | 8.42 | 0.11 | – |
| 12.08.2015 | O-sjuer nr 8 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2015 | O-sjuer nr. gjeldsåsmyra | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2015 | Bygdakamp 3 | N1 | 22.50 | – | 0.25 | 15.48 | 0.17 | 15.42 | 1.05 | – |
| 06.05.2015 | O-sjuer nr 4 og BK 1 | A4 | 51.38 | 20 | 7.05 | 13.12 | 1.49 | 12.48 | 1.19 | |
| 29.04.2015 | O-sjuer nr 3 | A4 | 46.21 | 8 | 3.59 | 12.03 | 1.02 | 12.47 | 1.14 | |
| 15.04.2015 | O-sjuer nr 1 | A4/A6 | 19.40 | 19 | 0.10 | 8.13 | 0.04 | – | – | – |
| 10.09.2014 | O-sjuer 9, Børsåsen | N1 | 43.17 | – | 3.01 | 30.45 | 2.09 | – | – | – |
| 23.08.2014 | KM Langdistanse | DirA | 1.12.05 | 3 /3 | 6.23 | 14.00 | 1.14 | 13.28 | 1.24 | – |
| 21.05.2014 | O-sjuer 4, Stubbmodalen | B3 | 32.19 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2014 | O-sjuer 2, Håa | C2 | 20.58 | 6 | 1.49 | 16.30 | 1.26 | – | – | – |
| 14.08.2013 | O-sjuern 8 | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2013 | O-sjuern 7 | B3 | 30.18 | 6 | 0.06 | 12.56 | 0.03 | 13.11 | 0.44 | – |
| 12.06.2013 | O-sjuern 7 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2013 | O-sjuern 6 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2013 | O-sjuern 6 | N1 | 27.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2013 | O-sjuern 5 og Klubbmesterskap | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2013 | O-sjuern 5 og Klubbmesterskap | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2013 | Blåveisløpet | A3,5 | 49.19 | 5 | 2.49 | 12.25 | 0.43 | – | – | – |
| 24.04.2013 | O-sjuern 4 | B3 | 43.35 | 5 | 1.56 | 12.04 | 0.32 | – | – | – |
| 24.04.2013 | O-sjuern 4 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2013 | O-sjuern 3 og Klubbmesterskap | B3 | 35.29 | 33 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2013 | O-sjuern 3 og Klubbmesterskap | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2013 | O-sjuern 2 | C2 | 22.30 | 13 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2013 | O-sjuern 2 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2013 | O-sjuern 1 | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2012 | O-sjuer nr 10 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2012 | O-sjuer nr. 9 | B3 | 37.50 | 12 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2012 | O-sjuer nr. 9 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2012 | O-sjuer nr 8 | B3 | 29.45 | 20 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2012 | O-sjuer nr 8 | C2 uten tid | 31.28 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2012 | O-sjuer nr 4 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2012 | O-sjuer nr 3 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2011 | O-sjuer nr 10 | C2 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2011 | O-sjuer nr 9 | C2 | 0.00 | 1 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2011 | O-sjuer nr 6 | N1 | 2.00.00 | 7 /15 | – | – | – | – | – | – |