Løperprofil
Mikko Kesälä
Helsingin Suunistajat
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.22
- Løpskapasitet
- 8.44
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 6,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2572 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2565 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0632 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0326 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2093 |
| bomVekt | 101,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5786 |
| bomStorSigma | 0,7646 |
| antallBom | 45 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0288 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 5,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0038 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,87 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0016 |
| fartSesongSin | −0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2324,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2757,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.46
- Løpskapasitet
- 6.34
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2091 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2233 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0902 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9301 |
| bomVekt | 7,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0562 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2438 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2509,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 9 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 5.13 | 52 | – |
| Bom over fem minutter | 9 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 5.13 | 174 | – |
| Bom over ti minutter | 256 | hele karrieren siden 2019 | 256 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H21A | 1.06.21 | 46 /61 | 15.39 | 11.04 | 2.37 | 10.22 | 1.35 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H21A | 31.21 | 49 /60 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H21A | 47.32 | 44 /65 | 0.47 | 8.45 | 0.09 | 10.22 | 1.35 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H21A | 48.47 | 48 /67 | 3.11 | 9.14 | 0.36 | 10.22 | 1.35 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H21A | 1.32.47 | 54 /64 | 13.16 | 10.17 | 1.28 | 10.22 | 1.35 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M21A | 48.14 | 12 /38 | 3.11 | 10.00 | 0.40 | 10.12 | 1.10 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M21A | 33.26 | 8 /42 | 0.43 | 9.07 | 0.12 | 10.12 | 1.10 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M21A | 1.09.16 | 16 /47 | 8.35 | 9.51 | 1.13 | 10.12 | 1.10 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M21A | 15.18 | 4 /26 | 0.09 | 6.25 | 0.04 | – | – | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M21A | 43.50 | 12 /42 | 5.44 | 10.14 | 1.20 | 10.12 | 1.10 | |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | H21AL | 1.04.09 | 17 /24 | 1.32 | 9.43 | 0.14 | 11.07 | 1.47 | |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | H21AL | 56.09 | 21 /24 | 12.16 | 12.28 | 2.43 | 11.07 | 1.47 | |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | H21AL | 38.20 | 14 /24 | 2.40 | 9.40 | 0.40 | 11.07 | 1.47 | |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | H21AL | 1.11.20 | 18 /24 | 11.31 | 10.52 | 1.45 | 11.07 | 1.47 | |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | H21AL | 31.18 | 10 /24 | 1.09 | 8.51 | 0.20 | 11.07 | 1.47 | |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M 21- | 1.10.43 | 36 /42 | 14.24 | 13.25 | 2.44 | 12.01 | 1.46 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M 21- | 49.30 | 17 /25 | 3.21 | 11.12 | 0.45 | 12.01 | 1.46 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | M 21- | 1.11.01 | 17 /27 | 7.05 | 11.19 | 1.08 | 12.01 | 1.46 | – |