Løperprofil
Laila Munkeby
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
19 løp
N-rankingen
22 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.12
- Løpskapasitet
- 14.02
- O-evne
- 1.09
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.40
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 26.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2168 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5277 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1617 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9094 |
| bomVekt | 4,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4696 |
| bomStorSigma | 0,8315 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0747 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3737,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4046 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.48
- Løpskapasitet
- 14.50
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 6.13
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 15.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1475 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5675 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0924 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,315 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0147 |
| bomVekt | 1,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5084 |
| bomStorSigma | 0,8436 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3491,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3954,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.34
- Løpskapasitet
- 16.38
- O-evne
- 0.56
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.53
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 12.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2659 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2915 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0851 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1023 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8825 |
| bomVekt | 29,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1406 |
| bomStorSigma | 0,6009 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0575 |
| havariVekt | 1,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0031 |
| fartSesongSin | 0,0056 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3928,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4146,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.34
- Løpskapasitet
- 14.47
- O-evne
- 0.47
- Jevnhet ±
- 12,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.14
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 30.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1565 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1792 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1241 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0766 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7603 |
| bomVekt | 20,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1732 |
| bomStorSigma | 0,6242 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0351 |
| havariVekt | 1,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0022 |
| fartSesongSin | 0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3535,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3724 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 29 | 08.05.2024 Bygdakamp 2, bom 2.17 | 224 | – |
| Bom over fem minutter | 415 | 16.08.2017 O-sjuer 8, bom 7.48 | 415 | – |
| Bom over ti minutter | 505 | hele karrieren siden 2014 | 505 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.04.2026 | O-sjuer 2 - Staupsmarka | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | O-sjuer 3 Masteråsen | N1 | 34.54 | 15 | 1.08 | 17.54 | 0.35 | 17.09 | 0.41 | |
| 23.04.2025 | O-sjuer 2 Staupshaugen | C2 uten tid | 2.17 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | O7-7 / BK-5 Vulusjøen | N1 | 30.56 | 14 | 1.01 | 16.24 | 0.32 | 15.55 | 0.39 | |
| 12.06.2024 | O7-6 / BK-4 Masteråsen | C2 | 40.53 | 26 | 1.00 | 19.47 | 0.29 | 18.36 | 0.49 | |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | C2 | 35.58 | 20 | 3.31 | 17.47 | 1.44 | 18.15 | 0.52 | |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | N 1 / Råtass | 15.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | C2 | 36.42 | 35 | 1.32 | 20.59 | 0.53 | 19.30 | 0.47 | |
| 30.08.2023 | O-sjuer 8, Langåselva | C2 | 37.19 | 13 | 1.22 | 20.44 | 0.46 | 19.24 | 0.49 | |
| 23.08.2023 | Bygdakamp 5 | C2 | 37.02 | 27 | 1.42 | 19.39 | 0.54 | 19.24 | 0.49 | |
| 16.08.2023 | O-sjuer 7, Masteråsen | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | C2 | 42.17 | 23 | 1.42 | 19.19 | 0.47 | 19.05 | 0.48 | |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | C2 | 37.47 | 31 | 0.25 | 20.38 | 0.14 | 19.25 | 0.49 | |
| 24.05.2023 | O-sjuer 4, Storåsen | C2 | 44.33 | 20 | 2.21 | 21.32 | 1.08 | 19.25 | 0.49 | |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | B/C 2 | 29.32 | 58 | 1.11 | 17.21 | 0.42 | – | – | – |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | N1 | 13.53 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2022 | Treningsløp natt, Staupshaugen | C | 23.19 | 7 | 1.17 | 16.29 | 0.54 | 17.54 | 0.53 | |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | B3 | 25.42 | 42 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2022 | O-sjuer 9, Masteråsen | C2 | 52.37 | 16 | 2.27 | 20.17 | 0.57 | 17.54 | 0.53 | |
| 30.08.2022 | Bygdakamp 6 | C2 | 26.47 | 34 | 0.52 | 21.59 | 0.43 | 18.46 | 1.02 | |
| 08.06.2022 | O-sjuer 6, Lavøya | N1 | 30.28 | 13 | 1.02 | 15.44 | 0.32 | 15.04 | 0.40 | |
| 01.06.2022 | Bygdakamp 3 | N - åpen | 38.49 | – | 0.01 | 14.28 | 0.00 | 15.04 | 0.40 | |
| 25.05.2022 | O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet | N1 | 44.05 | 9 | 3.04 | 15.28 | 1.05 | 15.08 | 0.45 | |
| 25.05.2022 | Skøynarkarusell 6 | N - åpen | 38.49 | – | 0.01 | 14.56 | 0.00 | 15.08 | 0.45 | |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | N1 | 36.02 | 15 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2022 | O-sjuer 3, Langåselva | C2 | 55.09 | 26 | 4.23 | 20.39 | 1.38 | 16.43 | 1.01 | |
| 27.04.2022 | O-sjuer 2, Børsåsen | N1 | 28.48 | 27 | 1.07 | 17.26 | 0.41 | 15.28 | 0.45 | |
| 20.04.2022 | O-sjuer 1, Røstad | B3 | 40.56 | 30 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad | C2 | 19.20 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2021 | Bygdakamp 6 | N1 | 33.05 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | C2 | 40.40 | 6 | 2.26 | 16.05 | 0.58 | 15.43 | 0.47 | |
| 16.06.2021 | O-sjuer 8, Skallstuggu | N1 | 18.35 | 6 | 1.42 | 13.58 | 1.17 | 14.17 | 0.45 | |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2021 | O-sjuer 5, Gjeldsåsen | C2 | 53.34 | 5 | 0.42 | 17.27 | 0.14 | 17.04 | 0.50 | |
| 05.05.2021 | O-sjuer 4, Masteråsen | C2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2021 | O-sjuer 2, Børsåsen | N1 | 31.55 | 29 | 1.57 | 17.23 | 1.04 | 15.53 | 0.43 | |
| 12.09.2020 | Mini-Ælgjakten | N1 | 33.05 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2019 | Bygdakamp 6 | B3 | 39.00 | 33 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Bygdakamp 5 | C2 | 30.13 | 14 | 0.19 | 17.38 | 0.11 | 17.44 | 0.59 | |
| 21.08.2019 | O-Sjuer 8 | N1 | 25.57 | – | 0.16 | 16.00 | 0.10 | 15.43 | 0.42 | |
| 19.06.2019 | O-Sjuer 6 | N1 | 35.04 | – | 2.03 | 14.43 | 0.52 | 15.08 | 0.45 | |
| 05.06.2019 | Bygdakamp 4 | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2019 | O-Sjuer 4 | C2 | 44.05 | 24 | 0.41 | 19.00 | 0.18 | 17.46 | 1.02 | |
| 15.05.2019 | O-Sjuer 2 | B3 | 1.00.34 | 20 | 2.10 | 21.51 | 0.47 | 18.02 | 1.04 | – |
| 24.04.2019 | BK 1 | C 2 | 25.46 | 33 | 0.19 | 18.00 | 0.13 | 17.31 | 1.24 | |
| 12.09.2018 | O-sjuer nr. 10 | N1 | 32.07 | – | 0.42 | 16.26 | 0.21 | 16.24 | 0.44 | |
| 05.09.2018 | BK 6 | N 1,5 | 49.48 | – | 1.44 | 16.37 | 0.35 | 16.24 | 0.44 | |
| 22.08.2018 | Bygdakamp 5 | N1 | 33.41 | – | 1.18 | 15.58 | 0.37 | 16.07 | 0.53 | |
| 20.06.2018 | O-sjuer nr 7 | N1 | 27.33 | – | 1.47 | 16.16 | 1.03 | 15.56 | 1.00 | |
| 13.06.2018 | Bygdakamp 4 | N1 | 20.54 | – | 0.33 | 14.35 | 0.23 | 15.56 | 1.00 | |
| 30.05.2018 | Bygdakamp 3 | N 1,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2018 | Bygdakamp 2 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2018 | O-sjuer 2, Momarka | N1/C2 | 20.38 | – | 0.24 | 18.25 | 0.21 | 17.34 | 1.16 | |
| 11.04.2018 | O-sjuer 1, Hegle | B3/C5 | 46.27 | 21 | 2.40 | 30.11 | 1.44 | – | – | – |
| 13.09.2017 | O-sjuer 10 | N1/C2 | 27.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2017 | Bygdakamp 4 | N 1,5 | 32.55 | – | 1.16 | 15.34 | 0.36 | 17.07 | 1.27 | |
| 16.08.2017 | O-sjuer 8 | N1 | 1.04.10 | – | 10.24 | (26.00) | 4.13 | 17.07 | 1.27 | |
| 07.06.2017 | Bygdakamp 3 Verdal - 2017 | C 2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2017 | O-sjuer 5 | C2 | 52.20 | 26 | 11.05 | (30.34) | 6.28 | 17.27 | 1.47 | – |
| 24.05.2017 | Bygdakamp 2 | N 1,5 | 41.35 | – | 2.43 | 19.11 | 1.15 | 17.01 | 0.55 | |
| 10.05.2017 | O-sjuer 4 | N1/C2 | 14.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | C2 | 40.40 | 6 | 2.26 | 17.56 | 1.04 | 17.27 | 1.47 | – |
| 17.08.2016 | O-sjuer nr. 8 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2016 | O-sjuer nr. 7 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2016 | Bygdakamp 4 | C 2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2016 | O-sjuer nr. 5 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2016 | Bygdakamp 2 - Verdal | N1 | 31.54 | – | 0.33 | 19.14 | 0.20 | 16.36 | 0.39 | |
| 11.05.2016 | O-sjuer nr. 4 | N1/C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2016 | Bygdakamp 1 - Skøynar | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2016 | O-sjuer nr. 3 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2016 | O-sjuer nr. 1 | B3/C5 | 45.46 | 44 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2015 | Bygdakamp 5, Skøynar | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2015 | O-sjuer nr 8 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2015 | O-sjuer nr. gjeldsåsmyra | N1 | 36.38 | – | 1.11 | 15.35 | 0.30 | 14.51 | 0.45 | – |
| 17.06.2015 | Bygdakamp 3 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2015 | O-sjuer nr 6 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2015 | O-sjuer nr 5 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2015 | O-sjuer nr 4 og BK 1 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2015 | O-sjuer nr 3 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2015 | O-sjuer nr 2 og klubbmesterskap sprint | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2015 | O-sjuer nr 1 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2014 | O-sjuer 10, Røstad | B3 | 26.25 | 31 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2014 | O-sjuer 9, Børsåsen | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2014 | O-sjuer 8, Rinnleiret | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2014 | Bygdakamp nr.5 | C2 | 19.20 | 11 | 0.19 | 18.53 | 0.19 | – | – | – |
| 13.08.2014 | O-sjuer 7, Heståsdalen | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2014 | O-sjuer 6, Rinnbustaden | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2014 | Bygdakamp nr4, Skøynar | N1,5 | 26.36 | – | 1.33 | 15.42 | 0.55 | – | – | – |
| 28.05.2014 | Bygdakamp nr.2, Frol il | N1.5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2014 | O-sjuer 4, Stubbmodalen | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2014 | O-sjuer 2, Håa | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2013 | O-sjuern 10 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2013 | O-sjuern 9 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2013 | O-sjuern 7 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2013 | O-sjuern 5 og Klubbmesterskap | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2013 | O-sjuern 4 | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2013 | O-sjuern 3 og Klubbmesterskap | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2013 | O-sjuern 2 | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2013 | O-sjuern 1 | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2012 | O-sjuer nr 8 | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2012 | O-sjuer nr. 5 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2012 | O-sjuer nr 4 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2012 | O-sjuer nr 3 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2012 | O-sjuer nr 1 | B3 | – | 1 /55 Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2011 | O-sjuer nr 10 | C2 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2011 | O-sjuer nr 6 | C2 | 2.00.00 | 27 /37 | – | – | – | – | – | – |