Løperprofil
Lina Widelund
OK Kåre
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.15
- Løpskapasitet
- 10.49
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.21
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 30.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0455 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0204 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,094 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1756 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,018 |
| bomVekt | 20,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5886 |
| bomStorSigma | 0,8154 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0458 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,57 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2066 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2879,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3262,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.53
- Løpskapasitet
- 7.41
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.31
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,052 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0362 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0552 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1762 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9853 |
| bomVekt | 6,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1844 |
| bomStorSigma | 0,6578 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0575 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6497 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2852,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2922,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.52
- Løpskapasitet
- 10.33
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 16,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 17.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2015 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1875 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1606 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,305 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0224 |
| bomVekt | 1,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6579 |
| bomStorSigma | 0,8432 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0571 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9608 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2484,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3026,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 23 | 30.07.2022 O-Ringen Uppsala, bom 3.41 | 53 | – |
| Bom over fem minutter | 61 | 25.07.2022 O-Ringen Uppsala, bom 8.04 | 61 | – |
| Bom over ti minutter | 190 | hele karrieren siden 2019 | 190 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.09.2022 | Ungdoms-SM, sprint | D16 | 18.49 | 69 /96 | 0.58 | 8.38 | 0.27 | 8.10 | 0.11 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D16 Kort | 53.54 | 5 /52 | 4.38 | 13.03 | 1.07 | 12.28 | 1.15 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D16 Kort | 35.06 | 4 /52 | 0.54 | 12.35 | 0.19 | 12.28 | 1.15 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D16 Kort | 44.53 | 1 /52 | 3.56 | 10.39 | 0.56 | 12.28 | 1.15 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D16 Kort | 57.50 | 3 /52 | 4.06 | 11.59 | 0.51 | 12.28 | 1.15 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D16 Kort | 57.36 | 11 /52 | 11.43 | 14.36 | 2.58 | 12.28 | 1.15 | |
| 30.04.2022 | Fäbodloppet dag 1 | D16 | 32.57 | 6 /15 | 0.57 | 11.42 | 0.20 | 12.31 | 1.18 | |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | D15 | 18.00 | 15 /47 | 0.42 | 11.36 | 0.27 | 12.43 | 1.33 | |
| 13.11.2021 | O-event, dag 2, Downhill Sprint | D15 | 24.19 | 15 /45 | 2.20 | 8.36 | 0.50 | 8.09 | 0.10 | – |
| 12.11.2021 | O-event, dag 1, Sprint by Night | D15 | 17.32 | 14 /45 | 0.08 | 7.35 | 0.03 | 8.09 | 0.10 | – |
| 11.07.2021 | Fäbodloppet 2-dagars, dag 2 | D16 | 53.34 | 11 /16 | 10.32 | 17.56 | 3.31 | 13.07 | 1.41 | – |
| 10.07.2021 | Fäbodloppet 2-dagars, dag 1 | D16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 3, medel | D16 | 41.06 | 30 /87 | 3.23 | 11.45 | 0.58 | 13.07 | 1.41 | – |
| 03.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 2, lång | D16 | 57.07 | 47 /81 | 12.33 | 14.00 | 3.05 | 13.07 | 1.41 | – |
| 02.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 1, medel | D16 | 40.18 | 31 /82 | 7.07 | 12.22 | 2.11 | 13.07 | 1.41 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | W -13 | 45.15 | 11 /24 | 5.52 | 15.32 | 2.01 | 17.23 | 2.42 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W -13 | 52.44 | 27 /27 | 14.03 | (30.57) | 8.15 | 17.23 | 2.42 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W -13 | 27.50 | 9 /22 | 2.07 | 14.43 | 1.07 | 17.23 | 2.42 | – |