Løperprofil
Nils Odlind
OK Kåre
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.01
- Løpskapasitet
- 10.03
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.16
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 20.10.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1183 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,022 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0779 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1086 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0288 |
| bomVekt | 7,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2872 |
| bomStorSigma | 0,6818 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0472 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,9239 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2673,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2932,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.15
- Løpskapasitet
- 7.02
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.43
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.11.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1414 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1711 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2119 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0179 |
| bomVekt | 2,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2964 |
| bomStorSigma | 0,6757 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,058 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2608,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2691,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.57
- Løpskapasitet
- 10.32
- O-evne
- 2.25
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 4.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 17.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1951 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0281 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0932 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3031 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0524 |
| bomVekt | 2,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6501 |
| bomStorSigma | 0,8773 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0571 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9396 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2479 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3048,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 41 | 06.05.2023 MTBO, USM/JSM/SM/VSM (Svenska cupen, #1), medel, DM för aktuella distrikt, bom 3.23 | 61 | – |
| Bom over fem minutter | 100 | 16.07.2022 MTBO, VM, publiktävling 2, medel (World Masters Series), bom 7.59 | 100 | – |
| Bom over ti minutter | 191 | 16.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 5, bom 11.37 | 191 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.10.2024 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (söndag) | Svart 7 km | 1.11.35 | 66 /85 | 2.36 | 11.18 | 0.25 | 11.19 | 0.58 | – |
| 01.10.2023 | MTBO, Svenska cupen, #6, medel | H17-20 | 1.01.35 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | MTBO, Svenska cupen, #5, sprint | H17-20 | 31.39 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2023 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM (Svenska cupen, #2), masstart, DM för aktuella distrikt | H17-20 | 1.55.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2023 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM (Svenska cupen, #1), medel, DM för aktuella distrikt | H17-20 | 1.47.26 | 11 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 20.07.2022 | MTBO, VM, publiktävling 5, masstart | H16 | 58.58 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 19.07.2022 | MTBO, VM, publiktävling 4, sprint (Young Guns World Series, World Masters Series) | H17 | 21.02 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | MTBO, VM, publiktävling 3, medel (Young Guns World Series) | H17 | 48.23 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2022 | MTBO, VM, publiktävling 2, medel (World Masters Series) | H16 | 49.32 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2022 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, medel | H16 | 38.48 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2022 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #6, lång | H16 | 1.33.44 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | H15 | 21.09 | 43 /63 | 1.04 | 11.27 | 0.35 | – | – | – |
| 13.11.2021 | O-event, dag 2, Downhill Sprint | H15 | 38.36 | 43 /56 | 8.16 | 11.28 | 2.27 | 8.38 | 0.26 | – |
| 12.11.2021 | O-event, dag 1, Sprint by Night | H15 | 18.32 | 43 /58 | 2.12 | 8.53 | 1.03 | 8.38 | 0.26 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M -13 | 56.35 | 25 /33 | 6.15 | 18.54 | 2.05 | 19.34 | 3.21 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M -13 | 55.24 | 26 /26 | 20.02 | (30.38) | 11.05 | 19.34 | 3.21 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M -13 | 37.58 | 21 /23 | 6.57 | 19.01 | 3.29 | 19.34 | 3.21 | – |