Løperprofil
Kerstin Eriksson
OK Kåre
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
20 løp
B-rankingen
4 løp
C-rankingen
20 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.10
- Løpskapasitet
- 17.52
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 13,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±2,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 21 (sist 18.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4512 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4493 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1352 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,024 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,96 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9115 |
| bomVekt | 97,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,576 |
| bomStorSigma | 0,8485 |
| antallBom | 44 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1168 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0673 |
| havariVekt | 10,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0033 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,906 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0041 |
| fartSesongSin | 0,0228 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4753,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5102,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.49
- Løpskapasitet
- 13.34
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.43
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5157 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4593 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1175 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9762 |
| bomVekt | 3,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4602 |
| bomStorSigma | 0,6545 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5033,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5125,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.35
- Løpskapasitet
- 13.17
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 112 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 11.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,037 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0039 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0931 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,053 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,083 |
| bomVekt | 26,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7151 |
| bomStorSigma | 0,6886 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0449 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 2,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0029 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0948 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3126,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3666,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.56
- Løpskapasitet
- 20.54
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 17,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.26
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 4,8
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 12.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4831 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4735 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1742 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0607 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4438 |
| bomVekt | 79,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3459 |
| bomStorSigma | 0,7278 |
| antallBom | 64 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0311 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0664 |
| havariVekt | 4,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0171 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9334 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0023 |
| fartSesongSin | 0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4937,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5415,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 18.10.2026 Helg utan älg, etapp 2, medel, bom 3.04 | 71 | – |
| Bom over fem minutter | 16 | 19.09.2026 Veteran-SM, medel, bom 6.56 | 135 | – |
| Bom over ti minutter | 114 | 11.07.2025 Hallands 3-dagars, etapp 1, medel, bom 11.17 | 387 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Helg utan älg, etapp 2, medel | D70 | 40.36 | 12 /30 | 4.32 | 18.42 | 2.05 | 19.10 | 1.19 | |
| 17.10.2026 | Helg utan älg, etapp 1, lång | D70 | 1.11.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2026 | Veteran-SM, medel | D70 | 47.42 | 33 /69 | 8.25 | 18.37 | 3.17 | 19.32 | 1.19 | |
| 30.08.2026 | DM, medel, Stockholm | D70 | 42.08 | 6 /13 | 5.53 | 17.12 | 2.24 | 20.07 | 1.22 | |
| 11.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Orange 3,0 | 46.07 | 15 /114 | 1.53 | 13.08 | 0.32 | 15.22 | 1.59 | |
| 10.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Orange 3,0 | 1.02.03 | 38 /115 | 10.35 | 16.09 | 2.45 | 15.22 | 1.59 | |
| 01.07.2026 | Tjust 2-dagars, dag 2, lång | D75 | 50.34 | 6 /18 | 1.34 | 18.51 | 0.35 | 21.21 | 1.17 | |
| 30.06.2026 | Tjust 2-dagars, dag 1, medel | D75 | 59.43 | 12 /17 | 4.49 | 25.56 | 2.05 | 22.12 | 1.21 | |
| 18.04.2026 | Torpafejden | D75 | 51.15 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Helg utan älg, etapp 1, lång | Blå 3,0 | 49.59 | 45 /67 | 2.47 | 18.59 | 1.03 | 20.07 | 1.21 | |
| 13.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Orange 3 km | 51.22 | 37 /144 | 5.56 | 14.08 | 1.38 | 15.33 | 1.58 | |
| 12.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Gul 5 km | 1.10.44 | 11 /25 | 2.56 | (13.27) | 0.33 | 23.03 | 2.03 | |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Gul 5 km | 1.05.22 | 10 /22 | 14.31 | 16.28 | 3.39 | 23.03 | 2.03 | |
| 02.07.2025 | Tjust 2-dagars, dag 2, lång | D75 | 53.53 | 7 /9 | 5.10 | 21.12 | 2.02 | 20.16 | 1.25 | |
| 01.07.2025 | Tjust 2-dagars, dag 1, medel | D75 | 42.10 | 10 /13 | 4.36 | 19.46 | 2.09 | 20.16 | 1.25 | |
| 29.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 3, medel | Gul 2,5 km | 56.29 | 10 /12 | 3.07 | 24.41 | 1.22 | 25.12 | 2.10 | |
| 28.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 2, lång | Gul 2,5 km | 1.04.49 | 12 /15 | 10.01 | 27.44 | 4.17 | 25.12 | 2.10 | |
| 27.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 1, medel | Gul 2,5 km | 1.19.47 | 9 /10 | 8.12 | 28.23 | 2.55 | 25.12 | 2.10 | |
| 21.04.2025 | Målilla OK | D75 | 55.44 | 7 /8 | 1.18 | 27.07 | 0.38 | 21.31 | 1.27 | |
| 21.09.2024 | Swedish League, #10, medel (WRE) + Tuna Ting, lång | Lätt 2,5 km | 1.03.39 | 27 /27 | 4.16 | 28.43 | 1.56 | 24.29 | 1.56 | |
| 15.09.2024 | DM, lång, Dalarna | Gul 2,5 | 1.09.39 | 10 /11 | 8.13 | 24.35 | 2.54 | 24.29 | 1.56 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D75 | 57.57 | 31 /51 | 1.48 | 26.19 | 0.49 | 18.57 | 1.37 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D75 | 1.11.49 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D75 | 1.20.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2024 | Tjust 2-dagars, dag 1, medel | Lätt 2,5 km | 49.38 | 13 /27 | 2.14 | 19.48 | 0.53 | 23.47 | 1.48 | |
| 30.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | Lätt 2,5 km | 1.08.34 | 12 /21 | 6.43 | 23.20 | 2.17 | 24.58 | 1.57 | |
| 29.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 2, lång | Lätt 2,5 km | 57.17 | 13 /22 | 3.25 | 22.38 | 1.21 | 24.58 | 1.57 | |
| 28.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 1, medel | Lätt 2,5 km | 1.14.59 | 13 /20 | 10.34 | 26.14 | 3.42 | 24.58 | 1.57 | |
| 18.05.2024 | Fäbodloppet, dag 1, medel | Lätt 2,5 km | 1.01.10 | 36 /38 | 4.27 | 31.59 | 2.20 | 26.24 | 1.36 | |
| 16.05.2024 | DM, sprint, Östergötland | D75 | 23.35 | 2 /4 | 5.54 | 15.44 | 3.56 | – | – | – |
| 11.05.2024 | DOL-kampen, dag 1 | Lätt 2,5 km | 59.32 | 33 /38 | 2.44 | 26.52 | 1.18 | 26.24 | 1.36 | |
| 28.04.2024 | Pilaboträffen, Anneberg | D75 | 34.43 | 1 /9 | 1.43 | 18.04 | 0.54 | 18.18 | 1.46 | |
| 22.10.2023 | Helg utan älg, etapp 2, medel | Svår 3 km | 45.29 | 26 /52 | 0.37 | 16.11 | 0.13 | 18.04 | 2.00 | |
| 21.10.2023 | Helg utan älg, etapp 1, lång | Svår 3 km | 58.59 | 29 /41 | 10.10 | 20.44 | 3.34 | 18.04 | 2.00 | |
| 01.10.2023 | Svartåfejden | D70 | 44.34 | 5 /6 | 7.49 | 20.52 | 3.40 | 18.04 | 2.00 | |
| 13.07.2023 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | Svår 3 km | 1.00.52 | 56 /70 | 15.09 | 21.05 | 5.15 | 17.18 | 1.58 | |
| 12.07.2023 | Gotlands 3-dagars | Svår 3 km | 50.47 | 53 /92 | 7.34 | 16.42 | 2.29 | 17.18 | 1.58 | |
| 11.07.2023 | Gotlands 3-dagars | Medelsvår 5 km | 1.49.22 | 23 /25 | 9.17 | 23.39 | 2.00 | 22.24 | 1.39 | – |
| 09.07.2023 | Gotlands 2-dagars | D65 | 1.04.39 | 4 /11 | 10.06 | 18.21 | 2.52 | 17.18 | 1.58 | |
| 08.07.2023 | Gotlands 2-dagars | D65 | 47.31 | 3 /11 | 6.28 | 16.56 | 2.18 | 17.18 | 1.58 | |
| 04.07.2023 | Tjust 2-dagars, dag 1, medel | D70 | 47.44 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | 3+3 i Sälen | Lätt 2,5 km | 44.35 | 29 /36 | 1.18 | 24.43 | 0.43 | 24.00 | 1.38 | |
| 01.07.2023 | 3+3 i Sälen | Lätt 2,5 km | 57.57 | 28 /36 | 3.57 | 24.28 | 1.40 | 24.00 | 1.38 | |
| 30.06.2023 | 3+3 i Sälen | Lätt 2,5 km | 44.16 | 22 /33 | 0.37 | 23.09 | 0.19 | 23.54 | 1.49 | |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | C-åpen 17- | 1.00.00 | 31 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 1 | 2,5 C | 1.12.31 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2022 | DM, medel, Stockholm | D65 | 39.03 | 8 /12 | 3.30 | 16.56 | 1.31 | 16.27 | 1.18 | |
| 02.07.2022 | 3+3 i Sälen | Lätt 2,5 km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2022 | 3+3 i Sälen | Lätt 2,5 km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2022 | Fäbodloppet dag 1 | Lätt 2,5 km | 58.10 | 27 /33 | 2.26 | 26.51 | 1.07 | 24.33 | 2.16 | |
| 23.04.2022 | Kvarnsvedsträffen | Lätt 2,5 km | 1.10.58 | 20 /20 | 13.07 | 27.08 | 5.01 | 24.33 | 2.16 | |
| 24.10.2021 | Helg utan älg | Svår 3 km | 42.56 | 48 /77 | 4.14 | 17.50 | 1.45 | 16.38 | 1.13 | – |
| 23.10.2021 | Helg utan älg | Svår 3 km | 42.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2021 | DM, medel, Stockholm | D65 | 30.57 | 2 /12 | 3.08 | 15.54 | 1.37 | – | – | – |
| 15.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 3, medel | Lätt 2,5 km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 2, lång | Medelsvår 3 km | 1.01.43 | 18 /22 | 2.51 | 29.13 | 1.21 | – | – | – |
| 13.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 1, medel | Lätt 2,5 km | 1.17.50 | 11 /17 | 6.45 | 28.00 | 2.26 | 24.44 | 1.56 | – |
| 01.08.2021 | Barkenträffen dag 2 | Lätt 2,5 km | 47.36 | 8 /9 | 1.54 | 25.11 | 1.00 | 24.44 | 1.56 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W 65- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | W 65- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |