Løperprofil
Johanna Nilsson
Västerbergslagens OL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
35 løp
B-rankingen
16 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.34
- Løpskapasitet
- 11.31
- O-evne
- 1.03
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 17
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 36 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0175 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0197 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0956 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0209 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 16,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8961 |
| bomVekt | 156,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4336 |
| bomStorSigma | 0,7685 |
| antallBom | 77 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0267 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0753 |
| havariVekt | 6,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0242 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3921 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0096 |
| fartSesongSin | 0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3066,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3345,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.30
- Løpskapasitet
- 7.19
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.31
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,103 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1048 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,185 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8986 |
| bomVekt | 5,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0582 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2710,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2780,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.59
- Løpskapasitet
- 12.15
- O-evne
- 0.44
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 12.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0433 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,039 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0844 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0312 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8145 |
| bomVekt | 74,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9958 |
| bomStorSigma | 0,4589 |
| antallBom | 35 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0423 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 5,75 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1109 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0033 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2883,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3056,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.06
- Løpskapasitet
- 11.34
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.23
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0984 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0177 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1007 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,33 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8792 |
| bomVekt | 2,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5152 |
| bomStorSigma | 0,8016 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0453 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2730,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3095 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 26 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 2.18 | 185 | – |
| Bom over fem minutter | 297 | 28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart, bom 5.14 | 370 | – |
| Bom over ti minutter | 324 | 26.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 3, medel, bom 11.00 | 370 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.09.2026 | IFK-medeln | Svart 5,0 | 1.17.14 | 24 /44 | 5.02 | 12.37 | 0.49 | 12.34 | 1.03 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Blå 3,5 | 41.07 | 96 /430 | 3.37 | 12.30 | 1.06 | 12.27 | 1.04 | |
| 12.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Orange 3,0 | 32.58 | 26 /107 | 1.50 | 13.00 | 0.43 | 12.51 | 0.39 | |
| 11.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Orange 3,0 | 47.15 | 17 /114 | 2.04 | 13.27 | 0.35 | 12.51 | 0.39 | |
| 10.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Orange 3,0 | 46.33 | 14 /115 | 2.32 | 12.07 | 0.40 | 12.51 | 0.39 | |
| 18.04.2026 | Göteborgsdubbeln, lång | Svart 5,0 km | 1.16.06 | 17 /41 | 1.12 | 11.28 | 0.11 | 12.23 | 1.07 | |
| 26.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 2, medel | Blå 3,0 | 34.59 | 20 /56 | 0.06 | 12.24 | 0.02 | 12.29 | 1.11 | |
| 27.09.2025 | Delsjömedeln | Gul 2,5 | 34.42 | 7 /28 | 1.25 | 14.02 | 0.34 | – | – | – |
| 03.08.2025 | Billingemedeln, dag 2 | Svart 5,0 | 1.01.11 | 18 /34 | 13.35 | 12.31 | 2.47 | 12.12 | 1.15 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | D21 Kort | 1.32.44 | 122 /173 | 6.07 | 15.22 | 1.01 | 12.29 | 1.06 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | D21 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | D21 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D21 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Orange 3 km | 43.54 | 11 /144 | 2.24 | 12.05 | 0.40 | 12.52 | 0.39 | |
| 12.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Orange 3 km | 43.34 | 6 /125 | 0.30 | 11.18 | 0.08 | 12.52 | 0.39 | |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Orange 3 km | 50.19 | 21 /116 | 3.19 | 13.50 | 0.55 | 12.52 | 0.39 | |
| 20.04.2025 | Bohuslunken, Five-O, #4, medel | Orange 3,0 | 49.17 | 9 /45 | 0.53 | 13.03 | 0.14 | 13.27 | 0.36 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D21 | 1.22.19 | 74 /162 | 3.15 | 10.41 | 0.25 | 11.50 | 1.05 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D21 | 39.25 | 86 /162 | 0.34 | 11.09 | 0.10 | 11.50 | 1.05 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D21 | 1.26.01 | 69 /162 | 4.10 | 10.57 | 0.32 | 11.50 | 1.05 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D21 | 49.22 | 89 /162 | 1.27 | 11.41 | 0.21 | 11.50 | 1.05 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D21 | 1.26.46 | 87 /157 | 1.49 | 11.06 | 0.14 | 11.50 | 1.05 | |
| 14.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Medelsvår 3 km | 32.44 | 10 /121 | 1.23 | 11.37 | 0.29 | 13.15 | 0.43 | |
| 13.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Medelsvår 3 km | 38.25 | 33 /143 | 2.13 | 15.12 | 0.53 | 13.15 | 0.43 | |
| 12.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Medelsvår 3 km | 30.21 | 13 /133 | 1.17 | 12.20 | 0.31 | 13.15 | 0.43 | |
| 31.03.2024 | Bohuslunken, Five-O, #4, medel | Medelsvår 3 km | 49.29 | 9 /36 | 3.49 | 13.59 | 1.05 | 14.03 | 0.54 | |
| 20.08.2023 | Göteborg O-meeting, etapp 3, lång | Svår 5 km | 1.02.00 | 12 /49 | 2.13 | 10.18 | 0.22 | 12.11 | 1.27 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D21 | 1.11.26 | 84 /173 | 7.26 | 11.18 | 1.11 | 12.26 | 1.33 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D21 | 48.46 | 109 /173 | 8.00 | 12.24 | 2.02 | 12.26 | 1.33 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D21 | 1.15.54 | 143 /173 | 16.47 | 14.31 | 3.13 | 12.26 | 1.33 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D21 | 2.05.33 | 148 /173 | 31.34 | 16.46 | 4.13 | 12.26 | 1.33 | |
| 19.07.2023 | Österlens 3-kvällars, etapp 3 | Medelsvår 3 km | 37.46 | 18 /109 | 0.56 | 13.46 | 0.20 | 14.02 | 0.49 | |
| 18.07.2023 | Österlens 3-kvällars, etapp 2 | Medelsvår 3 km | 48.30 | 24 /106 | 2.05 | 14.58 | 0.39 | 14.02 | 0.49 | |
| 17.07.2023 | Österlens 3-kvällars, etapp 1 | Medelsvår 3 km | 47.04 | 22 /100 | 1.34 | 15.29 | 0.31 | 14.02 | 0.49 | |
| 15.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Medelsvår 3 km | 50.40 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Medelsvår 3 km | 41.21 | 29 /138 | 1.55 | 14.28 | 0.40 | 14.02 | 0.49 | |
| 16.04.2023 | Göteborgsdubbeln, medel | Svår 3 km | 33.31 | 22 /95 | 3.42 | 11.21 | 1.15 | 11.25 | 0.46 | |
| 10.04.2023 | HSOK:s påskmedel | D21 | 45.04 | 8 /14 | 0.55 | 11.06 | 0.14 | 11.25 | 0.46 | |
| 10.04.2023 | Vikingaträffen, Five-O, #5, medel | Svår 3 km | 43.47 | 31 /62 | 0.18 | 14.36 | 0.06 | 11.25 | 0.46 | |
| 19.08.2022 | Göteborg O-meeting | D21 | 50.55 | 14 /24 | 2.03 | 10.15 | 0.25 | 11.09 | 0.52 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D21 Kort-2 | 59.25 | 39 /130 | 8.16 | 12.27 | 1.44 | 11.12 | 0.55 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D21 Kort-2 | 29.45 | 16 /130 | 1.29 | 10.28 | 0.31 | 11.12 | 0.55 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D21 Kort-2 | 50.15 | 24 /130 | 4.45 | 11.05 | 1.03 | 11.12 | 0.55 | |
| 27.07.2022 | O-Ringen Indoor | Svår | 13.23 | 62 /365 | 0.14 | 7.17 | 0.08 | – | – | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D21 Kort-2 | 57.18 | 22 /130 | 0.51 | 10.28 | 0.09 | 11.12 | 0.55 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D21 Kort-2 | 43.23 | 26 /130 | 3.40 | 10.43 | 0.54 | 11.12 | 0.55 | |
| 15.07.2022 | Hallands 3-dagars | Medelsvår 3 km | 53.12 | 30 /122 | 2.29 | 14.10 | 0.40 | 13.51 | 1.20 | – |
| 24.04.2022 | Aleträffen | D21 | 1.24.42 | 19 /24 | 3.59 | 11.19 | 0.32 | 11.21 | 0.50 | |
| 18.04.2022 | Vikingaträffen, Five-O, #5, medel | D21 | 52.10 | 5 /10 | 7.00 | 12.19 | 1.39 | 11.21 | 0.50 | |
| 17.04.2022 | Bohuslunken, Five-O, #4, lång | Medelsvår 3 km | 48.44 | 6 /34 | 3.21 | 13.52 | 0.57 | – | – | – |
| 23.10.2021 | GMOK:s höstmedel | D21 | 36.42 | 13 /30 | 0.52 | 10.11 | 0.14 | 11.09 | 0.40 | |
| 14.10.2021 | DM, natt, Göteborg | D21 | 1.22.29 | 9 /13 | 5.39 | 11.00 | 0.45 | 11.09 | 0.40 | |
| 02.10.2021 | Partilletrippeln, medel | D21 | 57.58 | 12 /20 | 4.14 | 12.02 | 0.53 | 11.09 | 0.40 | |
| 07.08.2021 | Stenungsund | D21 | 1.49.25 | 3 /12 | 4.59 | 11.07 | 0.30 | 11.06 | 0.39 | |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W 19-20 | 37.29 | 2 /12 | 0.25 | 9.46 | 0.07 | 10.04 | 0.20 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W 19-20 E | 36.33 | 2 /11 | 0.04 | 9.36 | 0.01 | 10.04 | 0.20 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | W 19-20 E | 36.31 | 4 /11 | 1.19 | 9.12 | 0.20 | 10.04 | 0.20 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | W 19-20 E | 34.48 | 1 /6 | 0.48 | 9.54 | 0.14 | 10.04 | 0.20 | – |
| 28.05.2016 | Unionsmatch individuelt | D 15-16 | 29.47 | 8 /52 | 0.10 | 9.31 | 0.03 | – | – | – |