Løperprofil

Preben Brekke Rennan

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser C-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

12.0016.0020.0024.0028.00201320142015O-sjuer nr 4 06.06.2012: 25.18O-sjuer nr 7 15.08.2012: 29.31O-sjuern 4 24.04.2013: 12.52O-sjuern 5 og Klubbmesterskap 08.05.2013: 20.32O-sjuern 6 22.05.2013: 21.21O-sjuern 7 12.06.2013: 18.20O-sjuern 9 28.08.2013: 18.36Bygdakamp nr4, Skøynar 18.06.2014: 17.19O-sjuer 7, Heståsdalen 13.08.2014: 18.55O-sjuer 8, Rinnleiret 27.08.2014: 14.07O-sjuer 9, Børsåsen 10.09.2014: 15.22O-sjuer nr 4 og BK 1 06.05.2015: 18.05O-sjuer nr 6 10.06.2015: 15.40O-sjuer nr 6 10.06.2015: 15.40O-sjuer nr. gjeldsåsmyra 23.06.2015: 14.26

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.55
Løpskapasitet
13.50
O-evne
2.05
Jevnhet ±
8,4 %
Usikkerhet ±
8.30
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,7
Typisk bom
92 s
Disk/brutt
6 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
4 (sist 01.06.2016)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0785
fartMuRaa (evne før krymping)0,251
fartSigma (dagsform-spredning)0,0836
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,428
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,31
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0527
bomVekt0,73
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5221
bomStorSigma0,851
antallBom14
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0573
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0837
havariVekt0
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3256,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3746,3
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.07
Løpskapasitet
13.09
O-evne
1.58
Jevnhet ±
9,1 %
Usikkerhet ±
8.52
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,4
Typisk bom
94 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
17 (sist 23.06.2015)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0301
fartMuRaa (evne før krymping)0,052
fartSigma (dagsform-spredning)0,0909
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,4615
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,94
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,025
bomVekt1,39
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5406
bomStorSigma0,8733
antallBom34
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0685
havariVekt0,01
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0001
fartSesongSin−0,0009
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3104,5
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3568
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
12.25
Løpskapasitet
10.52
O-evne
1.33
Jevnhet ±
11,8 %
Usikkerhet ±
8.19
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
84 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
4 (sist 21.05.2014)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1516
fartMuRaa (evne før krymping)−0,8054
fartSigma (dagsform-spredning)0,118
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,5124
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,16
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9911
bomVekt0,23
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4333
bomStorSigma0,8352
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0329
havariVekt0
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2596
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2967,9
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (315 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 32 20.04.2016 O-sjuer nr. 2, bom 7.26 74 –
Bom over fem minutter 32 20.04.2016 O-sjuer nr. 2, bom 7.26 74 –
Bom over ti minutter 187 30.04.2014 O-sjuer 2, Håa, bom 20.51 187 –

Løp

41 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
10.05.2017 O-sjuer 4 B3/C5 20.46 13 – – – – – –
01.06.2016 Bygdakamp 3 B3/C5 20.20 28 2.16 17.59 2.00 16.49 1.42
20.04.2016 O-sjuer nr. 2 B3/C5 35.47 33 – – – – – –
02.09.2015 O-sjuer nr 10 B3/C5 20.20 28 2.16 18.33 2.04 16.57 1.39
23.06.2015 O-sjuer nr. gjeldsåsmyra C2 36.11 2 3.59 14.26 1.35 15.07 1.52
10.06.2015 O-sjuer nr 6 C2 30.14 14 6.24 15.40 3.19 15.07 1.52
10.06.2015 O-sjuer nr 6 C2 30.14 14 6.24 15.40 3.19 15.07 1.52
03.06.2015 Bygdakamp 2 B3/C5 20.20 31 2.10 18.47 2.00 16.34 1.36 –
06.05.2015 O-sjuer nr 4 og BK 1 C2 35.01 23 8.06 18.05 4.11 15.45 1.40
29.04.2015 O-sjuer nr 3 C2 29.06 DSQ – – – – – –
22.04.2015 O-sjuer nr 2 og klubbmesterskap sprint C2 9.50 11 – – – – – –
15.04.2015 O-sjuer nr 1 C2 17.48 20 – – – – – –
10.09.2014 O-sjuer 9, Børsåsen C2 28.18 13 1.20 15.22 0.43 16.18 1.29
27.08.2014 O-sjuer 8, Rinnleiret C2 14.50 6 0.50 14.07 0.48 16.43 1.36
13.08.2014 O-sjuer 7, Heståsdalen C2 33.18 10 2.46 18.55 1.34 16.43 1.36
18.06.2014 Bygdakamp nr4, Skøynar C2 30.27 24 2.41 17.19 1.32 17.03 1.58
11.06.2014 O-sjuer 5, Staup B3 35.34 24 5.16 24.22 3.36 – – –
21.05.2014 O-sjuer 4, Stubbmodalen N1 15.46 – 0.36 (8.22) 0.19 13.51 4.08 –
07.05.2014 O-sjuer 3, Børsåsen N1 12.16 – 1.21 (9.07) 1.00 13.51 4.08 –
30.04.2014 O-sjuer 2, Håa N1 39.07 – 20.51 23.54 12.44 – – –
30.04.2014 O-sjuer 2, Håa N1 1.24.30 – 20.51 51.38 12.44 – – –
11.09.2013 O-sjuern 10 C2 15.51 12 – – – – – –
28.08.2013 O-sjuern 9 C2 38.07 7 3.26 18.36 1.41 18.10 2.09
12.06.2013 O-sjuern 7 C2 42.08 10 0.04 18.20 0.02 18.22 2.19
22.05.2013 O-sjuern 6 C2 35.51 13 10.16 21.21 6.07 17.43 2.41
08.05.2013 O-sjuern 5 og Klubbmesterskap C2 35.46 15 8.01 20.32 4.36 17.43 2.41
24.04.2013 O-sjuern 4 C2 22.25 5 0.45 12.52 0.26 16.05 2.22
17.04.2013 O-sjuern 3 og Klubbmesterskap C2 24.22 11 – – – – – –
10.04.2013 O-sjuern 2 C2 18.16 8 – – – – – –
03.04.2013 O-sjuern 1 B3 28.20 DSQ – – – – – –
05.09.2012 O-sjuer nr 10 C2 25.55 8 – – – – – –
29.08.2012 O-sjuer nr. 9 C2 26.13 8 – – – – – –
22.08.2012 O-sjuer nr 8 C2 28.04 9 – – – – – –
15.08.2012 O-sjuer nr 7 C2 1.12.36 6 17.16 29.31 7.01 23.38 3.19
20.06.2012 Bygdakamp 4 C2 36.43 14 – – – – – –
13.06.2012 O-sjuer nr. 5 C2 1.05.37 18 – – – – – –
06.06.2012 O-sjuer nr 4 C2 43.17 18 1.21 25.18 0.47 22.06 2.12
30.05.2012 O-sjuer nr 3 C2 50.39 18 11.44 (32.22) 7.30 18.40 2.51 –
09.05.2012 O-sjuer nr 1 B3 – 41 /55 Inaktiv – – – – – –
14.09.2011 O-sjuer nr 10 B3 – Inaktiv – – – – – –
07.09.2011 O-sjuer nr 9 C2 30.29 17 /27 0.40 15.57 0.21 – – –

Løp per år

2011: 2 løp220112012: 9 løp920122013: 9 løp920132014: 9 løp920142015: 9 løp920152016: 2 løp220162017: 1 løp12017