Løperprofil
Arne Marius Munkeby
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
14 løp
B-rankingen
11 løp
C-rankingen
19 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.38
- Løpskapasitet
- 10.24
- O-evne
- 2.14
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 127 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 03.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0843 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0943 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0834 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0375 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2117 |
| bomVekt | 45,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8409 |
| bomStorSigma | 0,8306 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0894 |
| havariVekt | 3,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2767 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3361,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.19
- Løpskapasitet
- 8.08
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 17.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0036 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,007 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1152 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,905 |
| bomVekt | 10,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2261 |
| bomStorSigma | 0,7125 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3016 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3086,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.26
- Løpskapasitet
- 11.25
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 5.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 20.06.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1142 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1848 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0932 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3426 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0076 |
| bomVekt | 3,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5485 |
| bomStorSigma | 0,8324 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2688 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3162,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.54
- Løpskapasitet
- 17.54
- O-evne
- 1.00
- Jevnhet ±
- 13,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.54
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 18.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3336 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3849 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,138 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0958 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9258 |
| bomVekt | 24,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1336 |
| bomStorSigma | 0,6556 |
| antallBom | 37 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0589 |
| havariVekt | 1,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0053 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4227,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4463,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.53
- Løpskapasitet
- 14.07
- O-evne
- 0.46
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.43
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 29.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1132 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1516 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,094 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1096 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8091 |
| bomVekt | 9,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0827 |
| bomStorSigma | 0,6329 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0307 |
| havariVekt | 0,57 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3374,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3558,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 03.06.2026 Skøynar-karusell 6 - Torsbustaden, bom 9.15 | 134 | – |
| Bom over fem minutter | 5 | 03.06.2026 Skøynar-karusell 6 - Torsbustaden, bom 9.15 | 345 | – |
| Bom over ti minutter | 586 | 25.06.2014 O-sjuer 6, Rinnbustaden, bom 12.33 | 586 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.06.2026 | Skøynar-karusell 6 - Torsbustaden | A | 45.00 | 11 | 10.19 | 12.52 | 2.57 | 12.37 | 2.14 | |
| 20.05.2026 | Skøynar-karusell 5 - Våttåberget | A | 31.08 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2026 | O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen | A4 | 56.20 | 17 | 10.07 | 12.05 | 2.10 | 12.38 | 2.00 | |
| 04.06.2025 | O-karusell 3, Bygdakamp 3 | Råtass | 27.04 | – | 0.29 | 12.02 | 0.17 | 13.32 | 1.55 | |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | A4 | 18.39 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2025 | Bygdakamp nr 1 | N-åpen | 19.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2024 | Bygdakamp 6 | C2 | 45.06 | 32 | 2.02 | 22.43 | 1.01 | 20.27 | 0.53 | |
| 29.08.2024 | O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen | N1 | 35.58 | 4 | 1.13 | 16.36 | 0.34 | 15.51 | 0.34 | |
| 21.08.2024 | O7-7 / BK-5 Vulusjøen | N1 | 30.54 | 13 | 1.15 | 16.23 | 0.40 | 15.51 | 0.34 | |
| 12.06.2024 | O7-6 / BK-4 Masteråsen | C2 | 51.52 | 30 | 0.26 | 25.06 | 0.13 | 18.57 | 0.52 | |
| 29.05.2024 | Bygdakamp 3 / O-karusell 3 | A 4 km | 54.53 | 21 /28 | 8.55 | 14.03 | 2.17 | 13.38 | 2.08 | |
| 24.04.2024 | O7-2 Børsåsen | A4 | 1.10.54 | 12 | 16.41 | 15.14 | 3.35 | 13.28 | 2.03 | |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | A 4 / A 6 | 25.59 | 26 /47 | 1.00 | 8.06 | 0.19 | 8.18 | 0.11 | – |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | A4 | 56.45 | 18 | 8.52 | 13.47 | 2.09 | 12.52 | 1.40 | |
| 30.08.2023 | O-sjuer 8, Langåselva | A4 | 52.53 | 5 | 3.16 | 11.32 | 0.43 | 12.16 | 1.19 | |
| 16.08.2023 | O-sjuer 7, Masteråsen | B3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | C2 | 1.03.25 | 29 | 3.18 | (28.58) | 1.30 | 19.20 | 0.56 | |
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | C2 | 31.50 | 9 | 0.44 | 18.58 | 0.26 | 19.20 | 0.56 | |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | C2 | 37.52 | 33 | 0.37 | 20.40 | 0.20 | 19.10 | 0.56 | |
| 24.05.2023 | O-sjuer 4, Storåsen | C2 | 41.08 | 17 | 1.51 | 19.53 | 0.54 | 19.10 | 0.56 | |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | B3 | 24.28 | 25 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2022 | Bygdakamp 6 | C2 | 28.01 | 37 | 0.47 | (23.00) | 0.39 | 15.56 | 1.07 | |
| 24.08.2022 | O-sjuer 8, Vulusjøen | C2 | 30.57 | 15 | 1.31 | 20.17 | 1.00 | 15.56 | 1.07 | |
| 17.08.2022 | O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen | B3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2022 | Bygdakamp 4 | A4 | 47.12 | 13 | 4.41 | 11.50 | 1.10 | 12.19 | 1.28 | |
| 01.06.2022 | Bygdakamp 3 | A4 | 59.13 | 9 | 6.50 | 11.46 | 1.21 | 12.19 | 1.28 | |
| 25.05.2022 | Skøynarkarusell 6 | A4 | 59.13 | 9 | 6.50 | 11.59 | 1.23 | 12.40 | 1.28 | |
| 11.05.2022 | O-sjuer 3, Langåselva | C2 | 33.06 | 3 | 2.01 | 12.24 | 0.45 | 14.07 | 1.12 | |
| 27.04.2022 | O-sjuer 2, Børsåsen | N1 | 29.00 | 28 | 0.20 | 17.33 | 0.12 | 16.23 | 0.45 | |
| 20.04.2022 | O-sjuer 1, Røstad | B3 | 26.54 | 22 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | C2 | 35.54 | 1 | 5.10 | 14.12 | 2.03 | 15.49 | 1.22 | |
| 16.06.2021 | O-sjuer 8, Skallstuggu | B3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | C2 | 48.31 | 27 | 7.00 | (26.53) | 3.53 | 17.53 | 1.19 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | Løype: C2 | 48.31 | 18 | 6.47 | (22.51) | 3.12 | 14.42 | 1.24 | |
| 19.05.2021 | O-sjuer 5, Gjeldsåsen | C2 | 53.36 | 7 | 1.07 | 17.27 | 0.22 | 17.32 | 0.48 | |
| 05.05.2021 | O-sjuer 4, Masteråsen | C2 | 37.59 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | C2 | 41.03 | 53 | 0.44 | 19.24 | 0.21 | 17.54 | 0.57 | |
| 19.06.2019 | O-Sjuer 6 | C2 | 38.52 | 10 | 0.55 | 19.03 | 0.27 | 17.54 | 1.04 | |
| 05.06.2019 | Bygdakamp 4 | A4 | 46.32 | 17 | 1.11 | 11.20 | 0.17 | 11.33 | 0.38 | |
| 15.05.2019 | O-Sjuer 2 | A4 | 45.35 | 6 | 2.10 | 10.46 | 0.31 | 11.35 | 0.44 | |
| 24.04.2019 | BK 1 | A 4 | 31.29 | 11 | 0.43 | 10.56 | 0.15 | 12.03 | 0.56 | – |
| 22.08.2018 | Bygdakamp 5 | N1 | 33.53 | – | 1.43 | 16.03 | 0.49 | 15.13 | 0.37 | |
| 20.06.2018 | O-sjuer nr 7 | B3 | 40.40 | 5 | 2.50 | 13.16 | 0.55 | 11.28 | 1.24 | |
| 13.06.2018 | Bygdakamp 4 | C2 | 51.17 | 26 | 2.13 | 23.44 | 1.02 | 19.51 | 1.17 | |
| 16.05.2018 | O-sjuer nr. 4 | N1 | 36.20 | – | 0.47 | 16.09 | 0.21 | 15.27 | 0.40 | – |
| 09.05.2018 | Bygdakamp 2 | B3 | 36.22 | 6 | 5.53 | 11.49 | 1.55 | 11.22 | 1.25 | |
| 13.09.2017 | O-sjuer 10 | B3/C5 | 23.43 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2017 | Bygdakamp 4 | B 3 | 37.17 | 3 | 5.04 | 10.38 | 1.27 | 11.20 | 1.18 | |
| 07.06.2017 | Bygdakamp 3 Verdal - 2017 | B 3 | 18.21 | 3 | 1.44 | 11.39 | 1.06 | 11.36 | 1.16 | |
| 24.05.2017 | Bygdakamp 2 | B 3 | 33.54 | 3 | 4.06 | 10.15 | 1.14 | 11.17 | 1.19 | |
| 10.05.2017 | O-sjuer 4 | B3/C5 | 15.17 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | C2 | 35.54 | 1 | 5.10 | 15.50 | 2.17 | 14.44 | 1.32 | – |
| 22.06.2016 | O-sjuer nr. 7 | B3 | 27.52 | 1 | 2.40 | 10.20 | 0.59 | 11.42 | 1.15 | |
| 11.05.2016 | O-sjuer nr. 4 | B3/C5 | 14.30 | 1 | 0.41 | 10.08 | 0.29 | 12.11 | 1.20 | |
| 04.05.2016 | Bygdakamp 1 - Skøynar | N1 | 52.12 | – | 0.45 | 20.01 | 0.17 | – | – | – |
| 27.04.2016 | O-sjuer nr. 3 | B3 | 29.42 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2016 | O-sjuer nr. 2 | B3/C5 | 17.47 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2015 | O-sjuer nr 4 og BK 1 | B3 | 32.24 | 4 | 2.53 | 11.43 | 1.03 | 12.56 | 1.30 | |
| 29.04.2015 | O-sjuer nr 3 | B3 | 24.36 | 3 | 1.23 | 11.03 | 0.37 | 13.24 | 1.44 | |
| 22.04.2015 | O-sjuer nr 2 og klubbmesterskap sprint | B3/C5 | 10.09 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2015 | O-sjuer nr 1 | A4/A6 | 18.13 | 16 | 0.05 | 7.37 | 0.02 | 8.08 | 0.18 | – |
| 25.06.2014 | O-sjuer 6, Rinnbustaden | B3 | 43.42 | 15 | 15.54 | 18.02 | 6.34 | 14.38 | 2.13 | |
| 18.06.2014 | Bygdakamp nr4, Skøynar | C2 | 14.52 | 1 | 0.05 | (8.27) | 0.03 | 14.20 | 1.34 | |
| 21.05.2014 | O-sjuer 4, Stubbmodalen | C2 | 40.07 | 19 | 6.41 | (27.22) | 4.33 | 17.33 | 1.56 | |
| 07.05.2014 | O-sjuer 3, Børsåsen | B3 | 36.03 | 16 | 4.05 | 19.19 | 2.11 | 16.26 | 1.25 | – |
| 11.09.2013 | O-sjuern 10 | B3 | 22.31 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2013 | O-sjuern 9 | C2 | 32.21 | 2 | 1.52 | 15.47 | 0.55 | 15.53 | 1.39 | – |
| 22.05.2013 | O-sjuern 6 | C5 | 1.33.12 | 6 | 8.46 | 25.48 | 2.26 | – | – | – |
| 17.04.2013 | O-sjuern 3 og Klubbmesterskap | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2013 | O-sjuern 2 | B3 | 52.30 | 28 | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2013 | O-sjuern 1 | B3 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2012 | O-sjuer nr 8 | A6 | 30.58 | 22 | 8.11 | 10.52 | 2.52 | – | – | – |
| 13.06.2012 | O-sjuer nr. 5 | B3 | 38.03 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2012 | O-sjuer nr 4 | Løype: B3 A | 41.47 | 9 | 5.02 | 15.05 | 1.49 | – | – | – |
| 30.05.2012 | O-sjuer nr 3 | B3 | 39.25 | 5 | 3.03 | 13.49 | 1.04 | – | – | – |
| 14.09.2011 | O-sjuer nr 10 | B3 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2011 | O-sjuer nr 6 | C2 | 34.10 | 13 /37 | – | – | – | – | – | – |