Løperprofil
Kajsa Risby
OK Kåre
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.46
- Løpskapasitet
- 8.21
- O-evne
- 0.25
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 04.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3017 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3126 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,064 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0278 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,49 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5088 |
| bomVekt | 116,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,11 |
| bomStorSigma | 0,7248 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0314 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0715 |
| havariVekt | 4,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5713 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0017 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2223,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2334,1 |
| beregnet | 07.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 28 | 05.07.2026 3+3 i Sälen, etapp 3, medel, bom 4.19 | 130 | – |
| Bom over fem minutter | 257 | hele karrieren siden 2019 | 257 | – |
| Bom over ti minutter | 257 | hele karrieren siden 2019 | 257 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | Tuna Ting, dag 2, medel | Svart 5,0 | 41.16 | 6 /47 | 0.50 | 8.17 | 0.10 | 8.46 | 0.25 | |
| 05.07.2026 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | D21 Elit | 48.53 | 5 /8 | 4.28 | 9.29 | 0.52 | 8.50 | 0.27 | |
| 06.06.2026 | Ösaträffen, etapp 2, medel | D21 | 31.24 | 4 /33 | 1.18 | 8.34 | 0.21 | 8.38 | 0.23 | |
| 20.09.2025 | Avestapropagandan + DM, medel, Västmanland | D21 | 39.23 | 2 /10 | 0.55 | 8.13 | 0.11 | 8.37 | 0.22 | |
| 30.08.2025 | Trampen, dag 1, medel | D21 | 40.38 | 3 /11 | 0.22 | 8.05 | 0.04 | 8.40 | 0.23 | |
| 06.06.2025 | Ösaträffen, dag 1, medel | D21 | 36.23 | 3 /30 | 0.12 | 7.53 | 0.03 | 8.48 | 0.27 | |
| 22.09.2024 | Swedish League, #11, jaktstartsfinal, förkortad lång + Tuna Ting, medel | Svår 5 km | 48.24 | 11 /45 | 2.41 | 8.48 | 0.29 | 8.59 | 0.28 | |
| 30.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | Svår 5 km | 38.39 | 3 /31 | 1.49 | 8.43 | 0.25 | 9.02 | 0.26 | |
| 08.06.2024 | Ösaträffen, dag 3, medel | Svår 5 km | 46.36 | 6 /29 | 0.28 | 8.58 | 0.05 | 9.02 | 0.26 | |
| 03.06.2023 | Ösaträffen, dag 1, medel | Svår 5 km | 44.19 | 6 /29 | 0.33 | 8.09 | 0.06 | 8.43 | 0.30 | |
| 07.04.2023 | Påsk-OL | D21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2022 | SM, lång (Swedish League, #7) | D21 Final A | 2.05.04 | 12 /42 | 7.00 | 8.22 | 0.28 | 8.44 | 0.34 | |
| 10.09.2022 | SM, lång | D21 Kval B | 1.13.27 | 7 /35 | 1.55 | 8.09 | 0.13 | 8.44 | 0.34 | |
| 05.06.2022 | Ösaträffen, dag 2, medel | D21 | 32.36 | 6 /51 | 1.10 | 8.28 | 0.18 | 9.03 | 0.37 | |
| 30.04.2022 | Fäbodloppet dag 1 | D21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2022 | Kvarnsvedsträffen | D21 | 33.10 | 1 /35 | 0.04 | 8.04 | 0.01 | 9.14 | 0.44 | |
| 07.07.2019 | VM granskingsløp mellom / WOC Selection races middle | D21E-World | 40.38 | 27 /57 | 2.08 | 8.34 | 0.27 | 9.41 | 1.05 | – |
| 05.07.2019 | VM granskingsløp lang / WOC Selection races long | D21E-World | 1.34.40 | 25 /55 | 4.29 | 8.30 | 0.24 | 9.41 | 1.05 | – |