Løperprofil
Elli Kyläkoski
Turun Suunnistajat
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
20 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.51
- Løpskapasitet
- 9.10
- O-evne
- 0.41
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 31.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2091 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2137 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0809 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0245 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,88 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7281 |
| bomVekt | 166,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2581 |
| bomStorSigma | 0,6934 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0658 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 10,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0057 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7605 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0024 |
| fartSesongSin | −0,0091 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2441,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2621,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.59
- Løpskapasitet
- 6.47
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 22.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1774 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1928 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,055 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0399 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,314 |
| bomVekt | 31,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9868 |
| bomStorSigma | 0,5314 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0696 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,95 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2006 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2516,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2587,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.03
- Løpskapasitet
- 8.53
- O-evne
- 2.10
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 17.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3646 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4074 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0851 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,299 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0007 |
| bomVekt | 3,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5919 |
| bomStorSigma | 0,8708 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,057 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8678 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2091,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2599,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 74 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 5.42 | 74 | – |
| Bom over fem minutter | 74 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 5.42 | 210 | – |
| Bom over ti minutter | 383 | hele karrieren siden 2019 | 383 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.07.2026 | Ungdomens 10-mila | HD20 10 gemensamma kontroller | 48.35 | 8 /71 | 0.17 | 8.35 | 0.03 | 9.53 | 0.41 | |
| 31.07.2026 | Ungdomens 10-mila | HD20, 17 | 48.35 | 5 /18 | 0.46 | 8.44 | 0.08 | 9.53 | 0.41 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D20 Elit | 1.19.52 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D20 Elit | 38.48 | 47 /120 | 2.16 | 9.41 | 0.34 | 9.53 | 0.41 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D20 Elit | 19.28 | 65 /120 | 0.49 | 9.40 | 0.24 | 9.53 | 0.41 | |
| 22.07.2026 | O-Ringen Göteborg, Elitsprinten | D20 Elit | 19.28 | 65 /120 | 0.49 | 7.13 | 0.18 | 7.08 | 0.12 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D20 Elit | 2.00.13 | 75 /120 | 7.36 | 11.19 | 0.43 | 9.53 | 0.41 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D20 Elit | 1.33.44 | 94 /120 | 8.46 | 11.31 | 1.05 | 9.53 | 0.41 | |
| 03.07.2026 | JWOC 2026 Middle | Women | 32.34 | 68 /151 | 3.18 | 9.58 | 1.01 | 9.53 | 0.41 | |
| 01.07.2026 | JWOC 2026 Long | Women | 1.30.37 | 27 /150 | 3.08 | 8.54 | 0.18 | 9.53 | 0.41 | |
| 29.06.2026 | JWOC 2026 Sprint | Women | 17.37 | 90 /150 | 0.44 | 6.54 | 0.17 | 7.03 | 0.11 | – |
| 19.04.2026 | Vilselöpet, lång + JVM-test, lång | W20E UTL | 1.17.53 | 7 /15 | 6.27 | 9.01 | 0.45 | 9.31 | 0.36 | |
| 18.04.2026 | Vilselöpet, medel + JVM-test. medel | W20E UTL | 28.19 | 6 /15 | 0.52 | 8.42 | 0.16 | 9.31 | 0.36 | |
| 02.11.2025 | Höstracet + Pre-JWOC, middle | D20 | 37.59 | 10 /22 | 2.12 | 10.01 | 0.35 | 10.06 | 0.32 | |
| 01.11.2025 | Höstracet + DM, lång, Blekinge + Pre-JWOC, long | D20 | 52.55 | 13 /22 | 0.03 | 9.43 | 0.01 | 10.06 | 0.32 | |
| 23.06.2024 | EYOC 2024 SPRINT | Women 18 | 13.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | EYOC 2024 LONG | Women 18 | 1.10.26 | 27 /97 | 3.20 | 9.39 | 0.27 | 10.02 | 0.35 | |
| 25.03.2023 | Nyköpingsorienteringen | D18 | 47.36 | 9 /29 | 1.28 | 9.31 | 0.18 | 10.09 | 0.36 | |
| 25.02.2023 | 35 Trofeo Costa Cálida - Media | F-18E | 36.08 | 16 /44 | 1.55 | 10.42 | 0.34 | 10.18 | 0.38 | |
| 25.02.2023 | 35 Trofeo Costa Cálida - Sprint | F-18E | 13.18 | 4 /44 | 0.14 | 6.19 | 0.07 | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D16 | 46.38 | 46 /152 | 1.14 | 10.31 | 0.17 | 10.12 | 0.43 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D16 | 36.17 | 55 /152 | 5.27 | 11.13 | 1.41 | 10.12 | 0.43 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D16 | 51.56 | 34 /152 | 2.52 | 10.10 | 0.34 | 10.12 | 0.43 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D16 | 49.55 | 16 /152 | 1.50 | 8.59 | 0.20 | 10.12 | 0.43 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D16 | 41.21 | 12 /152 | 2.23 | 8.25 | 0.29 | 10.12 | 0.43 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | W -13 | 43.29 | 10 /24 | 4.52 | 14.55 | 1.40 | 14.16 | 1.45 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W -13 | 26.07 | 13 /27 | 3.35 | 15.20 | 2.06 | 14.16 | 1.45 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W -13 | 25.09 | 6 /22 | 2.37 | 13.18 | 1.23 | 14.16 | 1.45 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | W -13 | 25.37 | 1 /9 | 1.05 | 11.10 | 0.28 | 14.16 | 1.45 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | W -13 | 29.32 | 8 /15 | 8.28 | 17.29 | 5.01 | 14.16 | 1.45 | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | W -13 | 19.08 | 4 /13 | – | – | – | – | – | – |