Løperprofil
Eino Leskinen
Lynx
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
13 løp
B-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.20
- Løpskapasitet
- 8.41
- O-evne
- 0.39
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 1,8
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±1,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2629 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2845 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0692 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0311 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6516 |
| bomVekt | 82,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2493 |
| bomStorSigma | 0,8129 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0289 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 5,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0147 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4092 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0138 |
| fartSesongSin | −0,0102 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2311,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2486,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.19
- Løpskapasitet
- 7.08
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.02.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,127 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2508 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0867 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8575 |
| bomVekt | 5,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0562 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2646,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2712,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.19
- Løpskapasitet
- 8.32
- O-evne
- 0.47
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.39
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 29.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4034 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,456 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0685 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0667 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6092 |
| bomVekt | 37,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2042 |
| bomStorSigma | 0,7013 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,042 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 2,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1067 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2008,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2192,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.03
- Løpskapasitet
- 10.19
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.11
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 18.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2122 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5126 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1663 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8915 |
| bomVekt | 2,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5482 |
| bomStorSigma | 0,885 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2436,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2847 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 3.46 | 216 | – |
| Bom over fem minutter | 286 | hele karrieren siden 2021 | 286 | – |
| Bom over ti minutter | 286 | hele karrieren siden 2021 | 286 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H16E | 39.40 | 12 /20 | 5.05 | 9.54 | 1.16 | 9.24 | 0.40 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H16E | 18.51 | 8 /20 | 0.00 | 8.21 | 0.00 | 9.24 | 0.40 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H16E | 35.06 | 10 /20 | 1.15 | 8.35 | 0.18 | 9.24 | 0.40 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H16E | 35.44 | 11 /21 | 0.12 | 9.00 | 0.03 | 9.24 | 0.40 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H16E | 46.39 | 11 /20 | 2.03 | 8.54 | 0.23 | 9.24 | 0.40 | |
| 05.04.2026 | Kolmårdsmedeln (Swedish League, #2, WRE) | H16 | 32.54 | 40 /66 | 6.08 | 10.23 | 1.56 | 9.23 | 0.47 | |
| 29.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 3, medel | H14 | 24.32 | 11 /24 | 1.09 | 9.39 | 0.27 | 9.51 | 0.34 | – |
| 28.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 2, lång | H14 | 31.51 | 8 /24 | 0.32 | 8.53 | 0.09 | 9.51 | 0.34 | – |
| 27.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 1, medel | H14 | 23.29 | 7 /23 | 0.09 | 9.10 | 0.04 | 9.51 | 0.34 | – |
| 26.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång | H14 | 32.50 | 7 /24 | 0.50 | 9.17 | 0.14 | 9.51 | 0.34 | – |
| 25.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel | H14 | 26.37 | 6 /24 | 1.28 | 9.13 | 0.30 | 9.51 | 0.34 | – |
| 24.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel + Dalacupen & Juniorcup | H14 | 18.34 | 6 /25 | 0.23 | 8.28 | 0.10 | 9.51 | 0.34 | – |
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | H14 | 27.10 | 13 /57 | 2.14 | 9.26 | 0.47 | – | – | – |
| 23.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida | M-14 | 22.22 | 1 /36 | 0.47 | 7.59 | 0.17 | 9.10 | 0.25 | |
| 22.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida | M-14 | 34.52 | 2 /39 | 0.42 | 8.27 | 0.10 | 9.10 | 0.25 | |
| 22.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida - Sprint | M-14 | 14.26 | 8 /34 | 0.04 | 6.56 | 0.02 | – | – | – |
| 04.08.2024 | FIN5 Orienteering Week stage 2 | H13 | 13.36 | 8 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | FIN5 Orienteering Week | H13 | 15.37 | 8 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | H12 | 16.15 | 5 /21 | 0.18 | 9.52 | 0.11 | – | – | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | H10RR | 27.23 | 10 /25 | 0.02 | 10.28 | 0.01 | 11.10 | 0.31 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | H10RR | 28.14 | 11 /27 | 1.06 | 10.32 | 0.25 | 11.10 | 0.31 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | H10RR | 20.53 | 9 /26 | 0.40 | 10.06 | 0.19 | 11.10 | 0.31 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | H10RR | 16.20 | 9 /26 | 0.01 | 9.50 | 0.01 | 11.10 | 0.31 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | H10RR | 20.31 | 17 /27 | 0.10 | 12.04 | 0.06 | 11.10 | 0.31 | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |