Løperprofil
Anna-Kaisa Anjala
Lahden Suunnistajat -37
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.55
- Løpskapasitet
- 8.00
- O-evne
- 0.55
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3456 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,367 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0847 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0371 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8411 |
| bomVekt | 65,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3804 |
| bomStorSigma | 0,7368 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0313 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 4,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0095 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5146 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2130,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2373 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 2.23 | 46 | – |
| Bom over fem minutter | 75 | 28.06.2023 Midnattsolgaloppen, bom 9.31 | 75 | – |
| Bom over ti minutter | 105 | hele karrieren siden 2023 | 105 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D35A | 40.45 | 2 /27 | 3.39 | 7.58 | 0.43 | 8.55 | 0.44 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D35A | 18.20 | 1 /26 | 0.05 | 8.31 | 0.02 | 8.55 | 0.44 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D35A | 39.34 | 1 /27 | 1.42 | 8.35 | 0.22 | 8.55 | 0.44 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D35A | 32.34 | 3 /28 | 2.08 | 8.26 | 0.33 | 8.55 | 0.44 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | D35A | 57.09 | 3 /27 | 4.09 | 8.35 | 0.37 | 8.55 | 0.44 | |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | D 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | D 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | D 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | D 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D21 Elit | 50.10 | 9 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D21 Elit | 1.23.06 | 7 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D21 Elit | 1.51.02 | 9 /21 | 13.04 | 9.29 | 1.07 | 10.01 | 1.24 | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D21 Elit | 39.28 | 4 /22 | 1.26 | 8.16 | 0.18 | 10.01 | 1.24 | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |