Løperprofil
Ståle Matberg
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.40
- Løpskapasitet
- 13.01
- O-evne
- 6.39
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 196 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 25 (sist 06.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1404 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1554 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0812 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0463 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5636 |
| bomVekt | 22,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,2781 |
| bomStorSigma | 1,2198 |
| antallBom | 88 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0679 |
| havariVekt | 0,96 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3463,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5234,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.34
- Løpskapasitet
- 13.21
- O-evne
- 2.13
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 10.36
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.04.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0417 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2758 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5195 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9989 |
| bomVekt | 0,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6053 |
| bomStorSigma | 0,8909 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3139,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3663,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.51
- Løpskapasitet
- 12.54
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 13.07
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.06.2011)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0112 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,126 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,6328 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9999 |
| bomVekt | 0,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,545 |
| bomStorSigma | 0,8832 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3046,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3504,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva, bom 11.14 | 19 | nr. 6268 |
| Bom over fem minutter | 5 | 06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva, bom 11.14 | 58 | nr. 7495 |
| Bom over ti minutter | 5 | 06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva, bom 11.14 | 58 | nr. 8015 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.05.2026 | O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva | A4 | 1.46.36 | 21 | 49.39 | 24.47 | 11.33 | 20.03 | 6.57 | |
| 08.06.2022 | O-sjuer 6, Lavøya | A4 | 1.04.53 | 11 | 21.09 | 16.05 | 5.15 | 17.30 | 5.29 | |
| 01.06.2022 | Bygdakamp 3 | A4 | 1.49.38 | 16 | 31.35 | 21.48 | 6.17 | 17.30 | 5.29 | |
| 25.05.2022 | Skøynarkarusell 6 | A4 | 1.49.38 | 16 | 31.35 | 22.11 | 6.24 | 19.17 | 4.12 | |
| 19.06.2019 | O-Sjuer 6 | A4 | 57.22 | 10 | 17.54 | 16.03 | 5.01 | 14.48 | 3.24 | |
| 05.06.2019 | Bygdakamp 4 | A4 | 1.00.29 | 25 | 5.14 | 14.44 | 1.16 | 14.48 | 3.24 | |
| 29.05.2019 | O-Sjuer 4 | A4 | 1.11.11 | 10 | 13.10 | 14.22 | 2.39 | 14.23 | 3.16 | |
| 09.05.2018 | Bygdakamp 2 | A4 | 1.06.02 | 23 | 19.08 | 15.02 | 4.21 | 13.36 | 3.18 | |
| 16.08.2017 | O-sjuer 8 | A4 | 45.42 | 8 | 10.02 | 12.10 | 2.40 | 13.17 | 3.13 | |
| 21.06.2017 | O-sjuer 7 | A4 | 57.30 | 8 | 14.52 | 12.57 | 3.21 | 13.32 | 3.10 | |
| 07.06.2017 | Bygdakamp 3 Verdal - 2017 | A 4 | 28.42 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2017 | O-sjuer 5 | A4 | 44.06 | 10 | 3.10 | 12.11 | 0.52 | 13.32 | 2.54 | |
| 24.05.2017 | Bygdakamp 2 | A 4 | 51.48 | 9 | 4.33 | 10.34 | 0.56 | 13.32 | 2.54 | |
| 08.06.2016 | O-sjuer nr. 6 | A4 | 1.03.24 | 8 | 9.42 | 12.43 | 1.57 | 14.09 | 3.30 | |
| 18.05.2016 | Bygdakamp 2 - Verdal | A4 | 41.36 | 19 | 11.43 | 13.35 | 3.50 | 14.15 | 3.42 | |
| 04.05.2016 | Bygdakamp 1 - Skøynar | A4 | 1.12.27 | 14 | 17.46 | 14.52 | 3.39 | 14.15 | 3.42 | |
| 17.06.2015 | Bygdakamp 3 | A4 | 1.02.22 | 19 | 19.02 | 17.04 | 5.13 | 14.11 | 3.36 | |
| 10.06.2015 | O-sjuer nr 6 | A4 | 44.04 | 6 | 7.08 | 10.51 | 1.45 | 14.11 | 3.36 | |
| 13.05.2015 | O-sjuer nr 5 | A4 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2014 | Bygdakamp nr.2, Frol il | A4 | 1.09.16 | 18 | 14.15 | 13.11 | 2.43 | 15.09 | 3.52 | |
| 21.05.2014 | O-sjuer 4, Stubbmodalen | A4 | 1.17.29 | 12 | 25.28 | 17.47 | 5.51 | 15.09 | 3.52 | |
| 07.05.2014 | O-sjuer 3, Børsåsen | B3 | 38.17 | 17 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2014 | O-sjuer 2, Håa | B3 | 40.51 | 13 | 5.56 | 18.08 | 2.38 | – | – | – |
| 28.08.2013 | O-sjuern 9 | A4 | 1.23.23 | 12 | 10.03 | 15.17 | 1.50 | 14.50 | 3.29 | |
| 14.08.2013 | O-sjuern 8 | A4 | 57.56 | 7 | 2.29 | (9.59) | 0.26 | 14.50 | 3.29 | |
| 22.05.2013 | O-sjuern 6 | A4 | 1.09.40 | 14 | 19.23 | 17.07 | 4.46 | 16.07 | 4.14 | |
| 08.05.2013 | O-sjuern 5 og Klubbmesterskap | A4 | 53.53 | 8 | 7.02 | 12.45 | 1.40 | 16.07 | 4.14 | |
| 20.06.2012 | Bygdakamp 4 | B3 | 26.14 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2012 | O-sjuer nr 3 | A4 | 2.04.39 | 11 | 49.16 | 22.51 | 9.02 | 18.06 | 5.19 | – |
| 17.08.2011 | O-sjuer nr 7 | A4 | 1.12.59 | 13 /14 | 18.11 | 15.46 | 3.56 | – | – | – |
| 22.06.2011 | O-sjuer nr 6 | C2 | 35.21 | 15 /37 | 1.38 | 19.13 | 0.53 | – | – | – |