Løperprofil
Vera Sandquist
Trollelg
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.17
- Løpskapasitet
- 11.14
- O-evne
- 1.03
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.56
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0055 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2695 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0738 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,146 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0636 |
| bomVekt | 4,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3156 |
| bomStorSigma | 0,6941 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0476 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2991,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3269,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.34
- Løpskapasitet
- 13.29
- O-evne
- 1.05
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,8
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 24.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0546 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1294 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1027 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0543 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5319 |
| bomVekt | 21,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5466 |
| bomStorSigma | 0,9294 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0366 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 2,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3185,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3439,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.16
- Løpskapasitet
- 9.05
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.01
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 04.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3273 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3205 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0989 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,18 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0553 |
| bomVekt | 7,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2046 |
| bomStorSigma | 0,681 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0318 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0299 |
| havariVekt | 1,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4613 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2173,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2453,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 4.13 | 94 | – |
| Bom over fem minutter | 165 | hele karrieren siden 2018 | 165 | – |
| Bom over ti minutter | 165 | hele karrieren siden 2018 | 165 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Gul 2,5 | 36.00 | 98 /207 | 5.14 | 19.28 | 2.50 | 14.10 | 0.59 | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Gul 3,5 | 34.41 | 23 /186 | 0.10 | 13.04 | 0.04 | 14.10 | 0.59 | – |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Gul 2,5 | 33.50 | 18 /180 | 1.50 | 13.27 | 0.44 | 14.10 | 0.59 | – |
| 01.06.2025 | Tradisjonsbæreren | N2-åpen 9-16 | 42.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Åpne klasser | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Trondheim Sprintcup - løp 5 | D 11-12 | 16.19 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Trondheim dag 3 | N2-åpen 10-16 | 34.18 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | N2-åpen 9-16 | 21.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart U2 | 43.34 | 37 /50 | 4.03 | 15.12 | 1.25 | 14.49 | 0.56 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Etappstart U2 | 54.15 | 16 /29 | 2.17 | 13.42 | 0.35 | 14.49 | 0.56 | – |
| 02.06.2023 | Trondheim Open, dag 1 (ungdomsløp) | N2-åpen 9-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | N2-åpen 9-16 | 15.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2022 | STOK Ungdomsløp 7 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2022 | Tour de Trondheim dag 3 | N-åpen | 45.20 | 4 /7 | 3.20 | 15.02 | 1.06 | 14.13 | 0.56 | |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | N-åpen | 22.46 | 10 /19 | 3.25 | 16.03 | 2.25 | 14.17 | 1.06 | |
| 20.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | Tour de Trondheim | N-åpen | 25.01 | – | 1.06 | 15.31 | 0.41 | 14.58 | 0.53 | |
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | N-åpen | 24.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2021 | Freidig"stafetten" (individuelt løp) | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2020 | STOK ungdomsløp 5 | N-åpen | 31.36 | 5 /8 | 2.42 | 18.53 | 1.37 | 16.26 | 1.03 | |
| 30.08.2020 | KM Mellomdistanse | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2020 | Kort mellomdistanse | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2020 | Trondheim "open" | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2019 | STOK Ungdomsløp 6 | N-åpen | 21.29 | – | 1.36 | 17.21 | 1.18 | 15.47 | 0.59 | – |
| 23.06.2019 | Oppdal 2-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2019 | Oppdal 2-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2019 | Klubbmesterskap Trollelg 2019 | N-Åpen | 28.59 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Tour de Trondheim | N-åpen | 34.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2018 | KM lang/Tradisjonsbæreren | N-åpen | 34.00 | 10 /18 | 1.04 | 16.16 | 0.31 | – | – | – |