Løperprofil
Hege Marie Andresen
Indre Østfold
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
13 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.11
- Løpskapasitet
- 18.22
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4856 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5564 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0759 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1202 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4639 |
| bomVekt | 8,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5093 |
| bomStorSigma | 0,7505 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0727 |
| havariVekt | 0,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4889,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5373,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.34
- Løpskapasitet
- 12.21
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.43
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4214 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6723 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2587 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0684 |
| bomVekt | 1,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2329 |
| bomStorSigma | 0,6808 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0853 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4580,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4661,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 23.35
- Løpskapasitet
- 20.53
- O-evne
- 2.42
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.26
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 27.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,486 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4936 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1222 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0983 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1002 |
| bomVekt | 31,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6545 |
| bomStorSigma | 0,9433 |
| antallBom | 34 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0459 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 1,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0041 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2466 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4914,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5549,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.55
- Løpskapasitet
- 16.36
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.18
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 19.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2629 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2738 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0861 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0663 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,75 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9911 |
| bomVekt | 17,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7578 |
| bomStorSigma | 0,8585 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0411 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 1,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9575 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3916,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4466,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 19.04.2026 Halden O-Meeting Lang, bom 2.37 | 28 | nr. 6979 |
| Bom over fem minutter | 26 | 26.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 4, bom 12.25 | 59 | nr. 5450 |
| Bom over ti minutter | 26 | 26.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 4, bom 12.25 | 59 | nr. 7012 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 17- | 49.46 | 8 /15 | 5.33 | 18.51 | 2.10 | 19.03 | 2.13 | |
| 28.08.2025 | Råtass #10 og Klubbmesterskap sprint | B-åpen 17- | 24.53 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2025 | Råtass #7 | B/C | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Medelsvår 2,5 | 1.05.58 | 29 /106 | 5.22 | 19.51 | 1.37 | 23.04 | 2.42 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Medelsvår 2,5 | 1.21.20 | 70 /106 | 13.52 | 31.01 | 5.17 | 23.04 | 2.42 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Medelsvår 2,5 | 45.15 | 27 /106 | 2.20 | 19.06 | 0.59 | 23.04 | 2.42 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Medelsvår 2,5 | 1.06.17 | 50 /106 | 7.26 | 25.10 | 2.49 | 23.04 | 2.42 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Medelsvår 2,5 | 47.12 | 21 /64 | 1.10 | 17.57 | 0.27 | 23.04 | 2.42 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | B-åpen 17- | 1.48.27 | 82 /101 | 9.37 | 23.57 | 2.07 | 24.57 | 3.13 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | C-åpen 17- | 59.03 | 50 /59 | 17.50 | 24.35 | 7.26 | 20.23 | 2.34 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2024 | Knut Valstads Minneløp | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2024 | Råtass #5 | C | 20.51 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2024 | Råtass #4 | B/C | 32.49 | 5 /7 | 3.11 | 18.33 | 1.48 | 18.26 | 1.53 | – |
| 20.05.2024 | Løvspretten | C-åpen 17- | 48.43 | 6 /13 | 1.56 | 20.20 | 0.48 | 20.10 | 1.45 | – |
| 19.05.2024 | Elgdilten | C-åpen 17- | 1.07.27 | 11 /16 | 10.02 | 21.59 | 3.16 | 20.10 | 1.45 | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2024 | Blåveissprinten | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | Råtass #9 | C | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2023 | Råtass #7 | AB4km | 1.25.27 | 12 /13 | 14.07 | 24.43 | 4.05 | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Medelsvår 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Medelsvår 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Medelsvår 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Medelsvår 2,5 | 1.20.05 | 33 /46 | 3.12 | 25.29 | 1.04 | 25.22 | 3.52 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Medelsvår 2,5 | 1.21.18 | 33 /46 | 14.28 | 24.49 | 4.36 | 25.22 | 3.52 | |
| 01.09.2022 | Råtass # 10 - Gaupesteinmarka - Tomter | C2.5 km | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Medelsvår 2,5 | 46.32 | 15 /66 | 4.07 | 17.51 | 1.35 | 24.35 | 4.34 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | Medelsvår 2,5 | 39.15 | 37 /67 | 4.41 | 21.56 | 2.37 | 24.35 | 4.34 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | Medelsvår 2,5 | 59.51 | 39 /66 | 3.18 | 24.18 | 1.20 | 24.35 | 4.34 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | Medelsvår 2,5 | 1.05.50 | 38 /66 | 8.56 | 22.20 | 3.02 | 24.35 | 4.34 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Medelsvår 2,5 | 1.54.26 | 60 /66 | 41.57 | (46.31) | 17.03 | 24.35 | 4.34 | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2020 | Vinterråtassen 2021 # 1 | 2,0 S | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2020 | Råtassløp #4 | 2,5 C | 57.26 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2020 | Østfoldsprinten 1 høst | D 50- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2020 | Klubbmesterskap Sprint og Råtassløp #1 | D 50- | 47.37 | 4 /4 | 4.06 | 16.50 | 1.27 | – | – | – |
| 25.08.2020 | Ungdomsserien - løp 4 | Ledsager/sjåfør | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.03.2020 | Vinterråtassen 2020 # 9 | 2,0 S | 33.38 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 30.01.2020 | Vinterråtassen 2020 # 5 | 2,0 S | 32.10 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2019 | Løvspretten | U - C | 42.41 | 11 /12 | – | – | – | – | – | – |