Løperprofil
Aleksi Leskinen
Lynx
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.11
- Løpskapasitet
- 6.51
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.11
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4995 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5133 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0604 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0261 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,401 |
| bomVekt | 166,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1801 |
| bomStorSigma | 0,6165 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0244 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 8,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0176 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7085 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1823,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1910,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.17
- Løpskapasitet
- 6.05
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2865 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3574 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0556 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1027 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9521 |
| bomVekt | 14,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0553 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1935 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2256,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2329,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 2.42 | 222 | – |
| Bom over fem minutter | 359 | hele karrieren siden 2021 | 359 | – |
| Bom over ti minutter | 359 | hele karrieren siden 2021 | 359 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H40A | 43.19 | 5 /35 | 3.27 | 7.35 | 0.36 | 7.08 | 0.14 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H40A | 23.35 | 4 /36 | 0.06 | 7.14 | 0.02 | 7.08 | 0.14 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H40A | 39.31 | 3 /38 | 0.06 | 6.54 | 0.01 | 7.08 | 0.14 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H40A | 33.57 | 1 /36 | 0.00 | 6.41 | 0.00 | 7.08 | 0.14 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H40A | 59.43 | 1 /36 | 0.54 | 6.44 | 0.06 | 7.08 | 0.14 | |
| 05.04.2026 | Kolmårdsmedeln (Swedish League, #2, WRE) | H35 | 29.55 | 2 /41 | 0.03 | 6.48 | 0.01 | 7.00 | 0.13 | |
| 29.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 3, medel | H35 | 30.46 | 5 /42 | 0.00 | 7.13 | 0.00 | 7.05 | 0.13 | |
| 28.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 2, lång | H35 | 58.24 | 3 /40 | 0.58 | 6.53 | 0.07 | 7.05 | 0.13 | |
| 27.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 1, medel | H35 | 30.54 | 1 /40 | 0.01 | 6.41 | 0.00 | 7.05 | 0.13 | |
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | H40 | 26.24 | 1 /33 | 0.03 | 6.30 | 0.01 | 7.02 | 0.17 | |
| 23.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida | M-40 | 37.31 | 1 /31 | 0.01 | 7.18 | 0.00 | 7.02 | 0.18 | |
| 22.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida | M-40 | 1.03.11 | 1 /32 | 1.14 | 6.32 | 0.08 | 7.02 | 0.18 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M40A | 1.06.53 | 4 /57 | 0.00 | 6.12 | 0.00 | 6.57 | 0.26 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M40A | 35.19 | 14 /62 | 2.51 | 6.42 | 0.32 | 6.57 | 0.26 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M40-1 | 57.27 | 9 /58 | 0.45 | 6.41 | 0.05 | 6.57 | 0.26 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M40A | 15.38 | 13 /50 | 0.00 | 5.44 | 0.00 | 6.01 | 0.11 | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M40-2 | 13.36 | 3 /50 | 0.01 | 5.31 | 0.00 | 6.01 | 0.11 | – |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | Svår 5 km | 27.57 | 10 /99 | 0.05 | 6.38 | 0.01 | 7.19 | 0.27 | |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | H21AL | 44.12 | 2 /24 | 0.55 | 6.41 | 0.08 | 7.11 | 0.19 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | H21AL | 30.15 | 2 /24 | 0.08 | 6.43 | 0.02 | 7.11 | 0.19 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | H21AL | 26.21 | 1 /24 | 0.06 | 6.39 | 0.02 | 7.11 | 0.19 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | H21AL | 43.05 | 1 /24 | 0.09 | 6.34 | 0.01 | 7.11 | 0.19 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | H21AL | 24.29 | 1 /24 | 0.19 | 6.55 | 0.05 | 7.11 | 0.19 | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |