Løperprofil
Marius Gihle
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
15 løp
B-rankingen
30 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.21
- Løpskapasitet
- 11.10
- O-evne
- 1.11
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 4.33
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 29.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0126 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0866 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3135 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9533 |
| bomVekt | 0,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4621 |
| bomStorSigma | 0,8177 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0501 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1343 |
| havariVekt | 0,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2971,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3288,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 1365 av 1658
Nr. 1365 av 1658 blant menn i Norge · nr. 150 av 162 i klassen H50–54 · nr. 25 av 27 i 1976-kullet
- Forventet kmtid
- 9.36
- Løpskapasitet
- 9.28
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 6,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1559 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1611 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0628 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0284 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6371 |
| bomVekt | 166,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2306 |
| bomStorSigma | 0,6458 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0557 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0909 |
| havariVekt | 6,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8929 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3513,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3560,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 97 av 302
Nr. 97 av 302 blant menn i Norge · nr. 4 av 27 i klassen H50–54 · nr. 2 av 8 i 1976-kullet
- Forventet kmtid
- 13.16
- Løpskapasitet
- 12.16
- O-evne
- 1.00
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 18
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 30 (sist 10.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0411 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,047 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0746 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0295 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,48 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 18,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7338 |
| bomVekt | 134,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2937 |
| bomStorSigma | 0,6572 |
| antallBom | 58 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0963 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0558 |
| havariVekt | 9,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0094 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1172 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0069 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2887,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3122,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.55
- Løpskapasitet
- 11.14
- O-evne
- 1.41
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.04
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 23.04.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1267 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3091 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,213 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8644 |
| bomVekt | 2,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5482 |
| bomStorSigma | 0,885 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2654,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3051,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 113 | 19.04.2026 Halden O-Meeting Lang, bom 4.06 | 142 | nr. 558 |
| Bom over fem minutter | 400 | 22.10.2024 Oppsals klubbmesterskap i nattorientering, bom 5.25 | 400 | nr. 812 |
| Bom over ti minutter | 850 | hele karrieren siden 2019 | 850 | nr. 1430 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | B-åpen 17- | 1.11.47 | 37 /90 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2026 | Huldersprinten | B-åpen 17- | 1.04.08 | 4 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | B-åpen 17- | 25.23 | 2 /10 | 0.55 | 11.57 | 0.27 | 13.24 | 0.55 | |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | H50- | 50.20 | 28 /55 | 0.06 | 12.06 | 0.01 | 9.44 | 0.08 | |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | H 50- | 26.58 | 44 /47 | 0.03 | 9.37 | 0.01 | 9.37 | 0.09 | |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | H50 | 31.08 | 42 /63 | 1.48 | 9.53 | 0.34 | 9.37 | 0.09 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 54.46 | 11 /32 | 5.08 | 14.33 | 1.24 | 13.41 | 0.57 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 30.34 | 12 /51 | 1.38 | 14.00 | 0.46 | 13.41 | 0.57 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | H 50- | 22.27 | 43 /61 | 0.36 | 9.09 | 0.15 | 9.37 | 0.09 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | H50- | 26.31 | 74 /91 | 0.00 | 10.17 | 0.00 | 9.37 | 0.09 | |
| 16.11.2025 | Langløpet - Høst i Østmarka25 | Herrer - kort løype | 1.54.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | B-åpen 17- | 57.42 | 34 /93 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2025 | NM mellom finaler + Hadelandsløpet | B-åpen 17- | 35.34 | 1 /13 | 1.08 | 11.59 | 0.23 | 13.29 | 0.55 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Etappstart Orange 4,0 | 1.04.04 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Etappstart Orange 4,0 | 44.13 | 26 /95 | 0.10 | 12.06 | 0.03 | 13.37 | 0.58 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | B-åpen 17- | 44.47 | 17 /109 | 0.44 | 12.40 | 0.12 | 13.40 | 0.58 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | H 45- | 24.37 | 33 /36 | 0.08 | 9.54 | 0.03 | 9.27 | 0.11 | |
| 09.06.2025 | Pinseløpet dag 3 | B-åpen 17- | 40.29 | 11 /39 | 2.56 | 12.57 | 0.56 | 13.40 | 0.58 | |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 53.27 | 8 /33 | 1.59 | 13.36 | 0.30 | 13.40 | 0.58 | |
| 18.05.2025 | KM mellomdistanse AOOK med Trimtex cup | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | H 40- | 54.11 | 8 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2025 | Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup | H 40- | 31.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | H40 | 28.09 | 21 /25 | 0.24 | 9.11 | 0.08 | 9.19 | 0.12 | |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | B-åpen 17- | 1.00.15 | 7 /22 | 6.56 | 16.55 | 1.57 | 13.59 | 1.03 | |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | AK-åpen | 20.53 | 3 /6 | 0.01 | 9.28 | 0.00 | 9.18 | 0.13 | |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | H40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | H 40- | 23.34 | 27 /32 | 0.18 | 9.01 | 0.07 | 9.18 | 0.13 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | H40- | 25.55 | 32 /38 | 0.15 | 9.13 | 0.05 | 9.18 | 0.13 | |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet, OK Moss | B-åpen | 43.46 | 1 /23 | 2.01 | 12.43 | 0.35 | 13.46 | 0.58 | |
| 17.11.2024 | Langløpet - Høst i Østmarka24 | Herrer - kort løype | 1.27.16 | 33 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2024 | Oppsals klubbmesterskap i nattorientering | B | 42.32 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | B-åpen 17- | 53.13 | 24 /85 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2024 | Skumleløpet | B - Spøkelse | 50.27 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | Romeriksløpet 2024 | B-åpen 17- | 55.39 | 1 /5 | 2.56 | 13.31 | 0.43 | 13.53 | 1.01 | |
| 10.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering | B-Åpen | 45.30 | 1 /7 | 1.45 | 14.09 | 0.33 | 13.53 | 1.01 | |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | B-åpen 17- | 40.37 | 5 /22 | 1.05 | 14.00 | 0.22 | 13.47 | 1.03 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | B-åpen 17- | 58.45 | 14 /101 | 4.14 | 12.58 | 0.56 | 13.50 | 1.06 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 35.32 | 6 /128 | 0.27 | 11.23 | 0.09 | 13.50 | 1.06 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | B-åpen 17- | 22.17 | 11 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | KM Sprint Finale | Løype: CBA | 34.59 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 39.13 | 8 /49 | 2.47 | 13.44 | 0.58 | 14.29 | 1.15 | |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 55.09 | 9 /54 | 1.53 | 13.08 | 0.27 | 14.29 | 1.15 | |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 54.01 | 28 /61 | 9.25 | 16.41 | 2.55 | 14.29 | 1.15 | |
| 12.04.2024 | Halden O-Meeting Publikumsløp Sprint | Åpen 1 | 25.06 | 80 /137 | 0.05 | 9.07 | 0.02 | 9.21 | 0.17 | |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | H 40- | 41.14 | 21 /25 | 7.15 | 11.19 | 1.59 | 9.21 | 0.17 | |
| 21.10.2023 | Blodslitet | B-åpen 17- | 54.50 | 18 /53 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2023 | Klubbmesterskap natt for Oppsal - venner velkomne! | B | 30.20 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Hemingløpet m/Trimtex-cup finale | B-åpen 17- | 36.31 | 5 /19 | 2.29 | 14.40 | 1.00 | 14.45 | 1.03 | |
| 22.09.2023 | KM Natt Nittedalsløpet med Trimtex-cup | B-åpen | 41.39 | 5 /10 | 2.43 | 15.16 | 1.00 | 14.45 | 1.03 | |
| 09.09.2023 | Høstløpet i Follo med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 35.51 | 1 /13 | 1.30 | 12.23 | 0.31 | 14.45 | 1.03 | |
| 02.09.2023 | Nydalten med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 30.06 | 4 /12 | 1.28 | 15.49 | 0.46 | 14.45 | 1.03 | |
| 13.06.2023 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Herrer | 24.11 | 27 /29 | 2.17 | 13.07 | 1.14 | 10.42 | 0.12 | |
| 10.06.2023 | Askerløpet - KM mellomdistanse med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 37.23 | 2 /11 | 0.30 | 14.05 | 0.11 | 15.08 | 1.14 | |
| 08.06.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 7 | B-åpen | 50.31 | 5 /9 | 4.38 | 15.15 | 1.24 | 15.08 | 1.14 | |
| 11.05.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 4 | B-åpen | 38.26 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | B-åpen 17- | 46.53 | 29 /64 | 7.56 | 17.12 | 2.55 | 15.19 | 1.29 | |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | B-åpen 17- | 1.17.49 | 18 /25 | 2.19 | 18.08 | 0.32 | 15.09 | 1.09 | |
| 27.08.2022 | Hemingløpet med KM lang og Trimtex-cup | B-åpen 17- | 57.30 | 5 /18 | 4.25 | 15.01 | 1.09 | 14.38 | 1.18 | |
| 23.08.2022 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | B-åpen | 50.28 | 3 /6 | 4.03 | 14.48 | 1.11 | 14.38 | 1.18 | |
| 26.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, langdistanse | B-åpen 17- | 48.06 | 17 /54 | 2.07 | 14.16 | 0.38 | 14.11 | 1.06 | – |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | B-åpen 17- | 50.38 | 13 /64 | 4.59 | 14.06 | 1.23 | 14.11 | 1.06 | – |
| 24.06.2022 | Norsk O-Festival Sprint - Alle klasser | B-åpen 17- | 21.44 | 6 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Herrer - klubbmesterskap sprint | 13.00 | 26 | 0.08 | 9.15 | 0.06 | 9.06 | 0.08 | |
| 23.04.2022 | Lørdagskjappen | C-åpen 17- | 25.59 | 1 /17 | 0.43 | 10.42 | 0.18 | – | – | – |
| 10.04.2022 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 17- | 34.34 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2022 | Halden O-Meeting Mellom | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2020 | KM natt AOOK | Publikum | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | C-åpen 17- | 26.34 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2020 | Ivar-o-løpet med Trimtex-cup | Skygger | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2020 | KM Sprint - med Trimtex-cup | H 40- | 29.33 | 15 /19 | 0.41 | 9.22 | 0.13 | 8.43 | 0.08 | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | H 17-C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | H 17-C | 31.12 | 1 /9 | 0.58 | 10.48 | 0.20 | – | – | – |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | H 17-C | 18.53 | 1 /5 | 0.09 | 7.49 | 0.04 | – | – | – |