Løperprofil
Vegard Sundal
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.51
- Løpskapasitet
- 7.37
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.41
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 05.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3949 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0684 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2646 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9594 |
| bomVekt | 1,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4702 |
| bomStorSigma | 0,8376 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2027,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2354,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.55
- Løpskapasitet
- 9.34
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 16,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.26
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 17.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2962 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2852 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1603 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2534 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0449 |
| bomVekt | 7,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6535 |
| bomStorSigma | 0,92 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0668 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8193 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0027 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2259,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2811,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 17.10.2020 Klubbmesterskap Mellom, bom 2.57 | 29 | – |
| Bom over fem minutter | 80 | 12.08.2020 STOK ungdomsløp Melhus, bom 7.54 | 80 | – |
| Bom over ti minutter | 144 | hele karrieren siden 2019 | 144 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2020 | Klubbmesterskap Mellom | H 11-12 | 34.04 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2020 | STOK ungdomsløp 5 | H 11-12 | 33.17 | 7 /8 | 8.17 | 20.27 | 5.05 | 15.12 | 2.33 | |
| 06.09.2020 | Tour de Trondheim og Student-NM | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2020 | Tour de Trondheim - Mellom (ungdomsløp 4) | H 11-12 | 43.58 | 5 | 4.43 | 14.11 | 1.31 | – | – | – |
| 30.08.2020 | KM Mellomdistanse | H 11-12 | 26.55 | 9 /9 | 0.14 | 18.48 | 0.10 | 14.31 | 2.17 | |
| 29.08.2020 | Kort mellomdistanse | H 11-12 | 20.10 | 5 /9 | 0.31 | 11.24 | 0.18 | 14.31 | 2.17 | |
| 27.08.2020 | STOK Ungdomsløp 3 Nidarøst | H 11-12 | 20.26 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2020 | Ungdomsløp 5 | H 11-12 | 36.51 | 12 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2020 | STOK ungdomsløp Melhus | H 11-12 | 31.05 | 5 /9 | 7.58 | 14.11 | 3.38 | 14.31 | 2.17 | |
| 28.06.2020 | Midtsommerløpet | H 11-12 | 25.14 | 2 /9 | 1.46 | 10.25 | 0.44 | 14.28 | 2.36 | |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2020 | Ungdomsløp | H 11-12 | 34.37 | 10 /14 | 6.53 | 17.53 | 3.33 | 14.28 | 2.36 | |
| 04.06.2020 | Ungdomsløp | H 11-12 | 31.30 | 10 /17 | 7.03 | 13.26 | 3.00 | 14.28 | 2.36 | |
| 23.05.2020 | Trondheim "open" | H 11-12 | 54.19 | 5 /7 | 13.24 | 19.49 | 4.53 | 16.49 | 3.05 | |
| 26.10.2019 | Klubbmesterskap mellom | H 11-12 | 34.30 | 2 /2 | 9.13 | 18.35 | 4.58 | 15.25 | 2.42 | – |
| 06.06.2019 | STOK Ungdomsløp 4 | H 11-12N | 15.50 | 1 /3 | 2.27 | 13.24 | 2.04 | – | – | – |
| 01.06.2019 | Tradisjonsbæreren | H 11-12N | 26.31 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2019 | STOK Ungdomsløp nr 3 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |