Løperprofil
Sanna Brattlid
Kvernbit
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
C-rankingen
5 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.42
- Løpskapasitet
- 11.39
- O-evne
- 1.03
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 19.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0276 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0344 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1049 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0723 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,41 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0558 |
| bomVekt | 19,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3014 |
| bomStorSigma | 0,7409 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0663 |
| havariVekt | 1,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3101 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3382,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.06
- Løpskapasitet
- 7.55
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.57
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 06.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0227 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0761 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,215 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9616 |
| bomVekt | 1,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1275 |
| bomStorSigma | 0,6606 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0851 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2937,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3002,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.23
- Løpskapasitet
- 18.36
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.06
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 30.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3764 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,472 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1026 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0529 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0837 |
| bomVekt | 17,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,442 |
| bomStorSigma | 0,8053 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,105 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0626 |
| havariVekt | 4,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0049 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4394,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4813,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.37
- Løpskapasitet
- 13.09
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 5.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 08.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0422 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0884 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1033 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3157 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9979 |
| bomVekt | 1,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4057 |
| bomStorSigma | 0,7882 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0338 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3146,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3496,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 11 | 19.05.2025 Nordhordlandskarusell, bom 5.16 | 59 | – |
| Bom over fem minutter | 11 | 19.05.2025 Nordhordlandskarusell, bom 5.16 | 115 | – |
| Bom over ti minutter | 240 | hele karrieren siden 2015 | 240 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.07.2026 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | C-åpen 10-16 | 58.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2026 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | C-åpen 10-16 | 57.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2026 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | C-åpen 10-16 | 42.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Dag 1 | C-åpen 10-16 | 21.42 | – | 1.19 | 21.01 | 1.17 | 19.42 | 1.34 | |
| 19.05.2025 | Nordhordlandskarusell | D-16 Kort | 28.44 | – | 7.37 | 17.04 | 4.32 | 12.53 | 1.03 | |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | N2-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | N2-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | N2-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Lätt 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Lätt 2,5 | 44.39 | 43 /109 | 2.51 | 18.29 | 1.11 | 19.50 | 1.41 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Lätt 2,5 | 58.08 | 84 /113 | 5.21 | 25.31 | 2.21 | 19.50 | 1.41 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Lätt 2,5 | 49.11 | 56 /113 | 7.42 | 19.32 | 3.03 | 19.50 | 1.41 | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Lätt 2,5 | 40.38 | 63 /94 | 4.07 | 22.24 | 2.16 | 19.50 | 1.41 | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | N2-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | N2-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2024 | Nordhordlandskarusell | D-16 Kort | 16.14 | 2 /6 | 1.55 | 10.06 | 1.12 | 10.20 | 0.46 | |
| 13.05.2024 | Nordhordlandskarusell | D-16 Kort | 17.54 | 3 /7 | 2.55 | 10.10 | 1.39 | 10.20 | 0.46 | |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | N2-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | N2-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | N2-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2023 | Nordhordlandskarusell | D-16 Kort | 36.43 | 6 /11 | 4.01 | 16.23 | 1.48 | 14.15 | 0.51 | |
| 29.08.2022 | Nordhordlandskarusell | D-16 mellom | 50.12 | 3 /5 | 2.29 | 14.26 | 0.43 | 13.33 | 0.50 | |
| 27.09.2021 | Nordhordlandskarusell (Koronatilpasset) | D-16 Kort | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2021 | Nordhordlandskarusell (Koronatilpasset) | D-16 Kort | 35.47 | 3 /6 | 1.20 | 8.28 | 0.19 | – | – | – |
| 23.08.2021 | Nordhordlandskarusell | D-16 Kort | 32.01 | 2 /2 | 6.26 | 11.43 | 2.21 | 10.37 | 0.58 | |
| 07.06.2021 | Nordhordlandskarusell (Koronatilpasset) | D-16 Kort | 17.02 | 1 /4 | 1.54 | 9.04 | 1.01 | 10.28 | 0.42 | |
| 10.05.2021 | Nordhordlandskarusell (Koronatilpasset) | D-16 Kort | 31.49 | 2 /4 | 1.40 | 12.09 | 0.38 | 12.28 | 0.51 | |
| 21.09.2020 | Nordhordlandskarusellen | D-16 Kort | 38.23 | 1 /4 | 0.37 | 15.49 | 0.15 | 14.51 | 0.50 | – |
| 15.06.2020 | Nordhordlandskarusell (Koronatilpasset) | D-16 mellom | 40.03 | 1 /3 | 4.56 | 19.25 | 2.23 | – | – | – |
| 01.06.2019 | Gjø-Vard-sprinten | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2019 | Nordhordlandskarusellen | D-10 Kort | 41.46 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2019 | Nordhordlandskarusellen | D-10 Kort | 37.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2019 | Nordhordlandskarusellen | D-10 Kort | 37.34 | 3 /4 | 0.19 | 17.47 | 0.09 | 17.39 | 1.11 | |
| 01.10.2018 | Nordhordlandskarusellen | D-10 Kort | 42.27 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2018 | Nordhordlandskarusellen | D-10 Kort | 35.07 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2018 | Nordhordlandskarusellen | D-10 Kort | 52.23 | 6 /6 | 4.00 | 25.30 | 1.57 | 20.17 | 1.25 | |
| 14.05.2018 | Nordhordlandskarusellen | D-10 Kort | 51.36 | 3 /4 | 3.18 | 23.05 | 1.29 | 20.17 | 1.25 | |
| 25.09.2017 | Nordhordlandskarusellen | D-10 Kort | 55.04 | 3 /4 | 4.40 | 17.24 | 1.28 | 16.16 | 1.40 | |
| 15.05.2017 | Nordhordlandskarusellen | D-10 Mellom | 1.35.12 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2016 | Nordhordlandskarusellen | D-10 Kort | 57.01 | 6 /7 | 8.17 | 24.00 | 3.29 | 19.41 | 1.55 | – |
| 07.09.2015 | Nordhordlandskarusellen | D-10 Kort | 32.52 | 2 /3 | 1.40 | 26.45 | 1.21 | – | – | – |