Løperprofil
Helge Hundeide
Klepp Kommune
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
39 løp
B-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
nr. 2449 av 3540
Nr. 2449 av 3540 blant menn i Norge · nr. 178 av 316 i klassen H65–69 · nr. 21 av 56 i 1957-kullet
- Forventet kmtid
- 13.38
- Løpskapasitet
- 12.49
- O-evne
- 0.49
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 27
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 40 (sist 16.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1256 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1225 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0797 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0171 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 9,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 26,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7536 |
| bomVekt | 289,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3843 |
| bomStorSigma | 0,7289 |
| antallBom | 66 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0276 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0725 |
| havariVekt | 15,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0131 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1763 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0017 |
| fartSesongSin | −0,0094 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3412,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3628,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.49
- Løpskapasitet
- 9.40
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 55 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 06.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1762 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1753 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0567 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0468 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,75 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9675 |
| bomVekt | 19,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0046 |
| bomStorSigma | 0,5747 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3377 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3583,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3638,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.56
- Løpskapasitet
- 13.21
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.51
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 01.10.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0414 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0281 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0918 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,175 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8694 |
| bomVekt | 10,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4853 |
| bomStorSigma | 0,7993 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0683 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0826 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0708 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0034 |
| fartSesongSin | −0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3140 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3514 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.53
- Løpskapasitet
- 11.02
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.17
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.05.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1455 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5717 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2866 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9526 |
| bomVekt | 1,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5482 |
| bomStorSigma | 0,885 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2604,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3043,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 77 | 27.05.2026 Bedriftsløp - Krossberg - R8, bom 2.00 | 222 | nr. 944 |
| Bom over fem minutter | 198 | 23.08.2025 KM Lang Sirdal, bom 5.49 | 472 | nr. 1602 |
| Bom over ti minutter | 521 | 20.05.2024 Pinseløpet dag 2, bom 12.46 | 564 | nr. 2132 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.2026 | Bedriftsløp - Vannbassengene - R17 | HT | 25.47 | 9 /21 | 1.34 | 13.47 | 0.50 | 13.35 | 0.49 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | H 60- | 2.58 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | H 60- | 37.16 | 4 /21 | 1.31 | 12.46 | 0.31 | 13.32 | 0.53 | |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | H 60- | 32.42 | 5 /21 | 1.02 | 9.36 | 0.18 | 9.39 | 0.09 | – |
| 03.06.2026 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R9 | HT | 24.53 | 4 /47 | 0.28 | 11.39 | 0.13 | 13.32 | 0.53 | |
| 27.05.2026 | Bedriftsløp - Krossberg - R8 | HT | 32.20 | 15 /56 | 3.45 | 13.41 | 1.35 | 13.44 | 0.56 | |
| 20.05.2026 | Bedriftsløp - Melsvatnet - R7 | HT | 30.23 | 1 /49 | 0.42 | 11.41 | 0.16 | 13.44 | 0.56 | |
| 13.05.2026 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R6 | HT | 33.41 | 4 /56 | 5.01 | 13.02 | 1.56 | 13.44 | 0.56 | |
| 14.03.2026 | Vinterkarusell løp nr 7 Vagleskogen | Herrer - mellomlang løype | 46.16 | 21 /28 | 4.31 | 14.20 | 1.24 | 14.21 | 1.01 | |
| 24.01.2026 | Vinterkarusell Melsvatnet | GK | 31.36 | 5 /11 | 2.19 | 14.35 | 1.04 | 14.21 | 1.01 | |
| 18.10.2025 | Blodslitet | B-åpen 17- | 57.44 | 35 /93 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2025 | Ungdomscup Finale Gramstad | A-åpen | 37.01 | 1 /1 | 2.25 | 14.29 | 0.57 | 14.21 | 1.02 | |
| 27.09.2025 | Rankingfinale på Lundekvam | A-Åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2025 | Bedriftsløp - Bogafjell - R17 | H65 | 46.34 | 10 /20 | 3.36 | 13.21 | 1.02 | 14.21 | 1.02 | |
| 23.08.2025 | KM Lang Sirdal | AK-åpen | 55.19 | 5 /6 | 7.04 | 14.13 | 1.49 | 14.27 | 1.03 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AK-åpen | 37.39 | 24 /71 | 2.28 | 13.05 | 0.51 | 14.30 | 1.00 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AK-åpen | 44.00 | 42 /225 | 5.52 | 15.56 | 2.07 | 14.30 | 1.00 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AK-åpen | 1.07.40 | 61 /225 | 6.29 | 17.30 | 1.41 | 14.30 | 1.00 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AK-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | AM-åpen | 1.12.55 | 82 /92 | 4.30 | 14.15 | 0.53 | 14.14 | 0.57 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | AK-åpen | 38.44 | 33 /103 | 0.50 | 13.41 | 0.18 | 14.14 | 0.57 | |
| 09.06.2025 | Pinseløpet dag 3 | AK-åpen | 59.33 | 48 /61 | 2.15 | 14.59 | 0.34 | 14.14 | 0.57 | |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | AK-åpen | 1.06.49 | 38 /54 | 6.44 | 15.22 | 1.33 | 14.14 | 0.57 | |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | AK-åpen | 1.03.57 | 36 /60 | 0.56 | 15.13 | 0.13 | 14.14 | 0.57 | |
| 31.05.2025 | Kretsløp mellom (publikumsløp JWOC-uttak), Hjelmeland | AK-åpen | 51.42 | 8 /11 | 12.52 | 17.05 | 4.15 | 13.45 | 0.59 | |
| 23.04.2025 | Bedriftsløp - Sælandsskogen - R3 | HT | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.01.2025 | Vinterkarusell Melsvatnet | GM | 45.26 | 14 /40 | 1.13 | 13.45 | 0.22 | 13.47 | 0.48 | |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | H 60- | 2.49.22 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2024 | Bedriftsløp Skadberg - R16 | HT | 40.24 | 10 /42 | 0.24 | 13.00 | 0.08 | 13.40 | 0.49 | |
| 04.09.2024 | Bedriftsløp Ølbergskogen - R15 | HT | 29.00 | 9 /52 | 0.40 | 12.57 | 0.18 | 13.40 | 0.49 | |
| 28.08.2024 | Bedriftsløp Vannbassengene - R14 | HT | 36.26 | 2 /31 | 0.52 | 11.44 | 0.17 | 13.44 | 0.57 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 65 | 17.57 | 20 /128 | 1.23 | 10.17 | 0.48 | 9.46 | 0.11 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 65 | 43.52 | 29 /128 | 4.02 | 14.34 | 1.20 | 14.05 | 1.03 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 65 | 51.52 | 31 /33 | 6.45 | 15.10 | 1.58 | 14.05 | 1.03 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 65 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | AM-åpen | 1.38.47 | 86 /118 | 13.07 | 16.18 | 2.10 | 14.05 | 1.03 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | AM-åpen | 51.28 | 48 /102 | 1.55 | 13.28 | 0.30 | 14.05 | 1.03 | |
| 12.06.2024 | Bedriftsløp Øksnevad - R10 | HT | 24.21 | 5 /47 | 0.46 | 12.54 | 0.24 | 14.05 | 1.03 | |
| 08.06.2024 | KM Mellom | H 60- | 42.55 | 2 /3 | 3.26 | 14.39 | 1.10 | 14.05 | 1.03 | |
| 05.06.2024 | Bedriftsløp Sørmarka - R9 | HT | 33.44 | 6 /43 | 3.42 | 13.18 | 1.28 | 14.05 | 1.03 | |
| 20.05.2024 | Pinseløpet dag 2 | AK-åpen | 57.10 | 71 /89 | 14.42 | 17.28 | 4.30 | 13.38 | 0.51 | |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | AK-åpen | 54.05 | 60 /126 | 0.09 | 12.45 | 0.02 | 13.38 | 0.51 | |
| 15.05.2024 | Bedriftsløp Omdal - R6 | HT | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2024 | Bedriftsløp Gausel - R4 | HT | 32.50 | 5 /50 | 0.08 | 12.58 | 0.03 | 13.35 | 0.28 | |
| 17.04.2024 | Bedriftsløp - Sandtangen - R3 | HT | 25.01 | 14 /40 | 0.30 | 13.17 | 0.16 | 13.35 | 0.28 | |
| 10.04.2024 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | HT | 29.20 | 4 /45 | 0.33 | 12.42 | 0.14 | 13.35 | 0.28 | |
| 16.03.2024 | Vinterkarusell Vagleskogen | Herrer - mellomlang løype | 36.53 | 16 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2023 | Juleløpet 2023, Vinterkarusellen løp 1. | HL | 13.17.00 | 30 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 25.11.2023 | Høstkarusellen - Løp 2 - Krossberg | HAM | 42.16 | 7 /24 | 1.43 | 14.23 | 0.35 | 14.47 | 0.56 | |
| 30.09.2023 | RR Rankingfinale Alsvik | H 60- | 48.06 | 6 /6 | 4.16 | 15.27 | 1.22 | 15.07 | 1.20 | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2023 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.02.2023 | Vinterkarusell Eltravåg | Herrer - mellomlang løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.11.2022 | Høstkarusellen løp 2 - Madlatua | HAM | 55.13 | 9 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2022 | Ranking finale Kubbetjørn | B-åpen 17- | 53.23 | 3 /7 | 6.01 | 18.03 | 2.02 | 15.12 | 1.37 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 30.59 | 6 /194 | 1.44 | 13.12 | 0.44 | 14.29 | 1.37 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 53.20 | 9 /36 | 4.48 | 13.50 | 1.15 | 14.29 | 1.37 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 40.15 | 16 /194 | 6.35 | 15.36 | 2.33 | 14.29 | 1.37 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 53.07 | 17 /194 | 6.58 | 14.41 | 1.56 | 14.29 | 1.37 | – |
| 08.05.2022 | Tour de Orientering - Kringleli | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2022 | Tour de Orientering - Kringleli | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2021 | Juleløpet 2021 - Vinterkarusellen løp 1. | Herrer - mellomlang løype | 37.49 | 16 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Fjelluka 2021 | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Fjelluka 2021 | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Fjelluka 2021 | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Fjelluka 2021 | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2021 | Karusell 2, Hålandskogen | Herrer - lang løype | 32.55 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | KM-Ultralang Rogaland Brekkeheia | B-åpen 17- | 51.38 | 1 /6 | 1.21 | 14.06 | 0.22 | 14.39 | 0.58 | – |
| 09.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen | B-Åpen | 33.43 | 2 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2020 | Ungdomscup og klubbkamp Hellvik | C-Åpen | 15.23 | 1 /3 | 0.03 | 11.35 | 0.02 | – | – | – |
| 18.06.2019 | Nærløp, Sælandskogen | GM | 37.09 | 3 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2019 | Ungdomscup 2.løp, Klubbkamp, Sandnes | B-Åpen | 27.17 | 1 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2019 | RR4, Kretsløp kortdistanse, Hålandskogen Sola | B Åpen | 25.56 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2019 | Vinterkarusell Vagleskogen | HM | 43.06 | 11 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | A-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | A-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | A-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | A-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2018 | Ungdomscup/ Klubbkamp | B-Åpen | 25.54 | 1 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2018 | Kretsmesterskap Sprint Hellvik | H 17- | 33.22 | 22 /31 | 2.33 | 9.49 | 0.45 | – | – | – |
| 24.02.2018 | Vinterkarusell Sandnes IL | Herrer - mellomlang løype | 49.51 | 10 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 6, 2017 Finale - Øksnevadskogen Nord | B-åpen | 22.20 | 1 /18 | 1.01 | 16.33 | 0.45 | – | – | – |
| 29.08.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 4, 2017 Husabø | B-Åpen | 20.54 | 6 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 3, 2017 Rundevold | H 60- | 34.58 | 4 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 2, 2017 | C-Åpn | 14.38 | 1 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 04.02.2017 | Vinterkarusell for Sør-fylket samt inngår i vinterkarusell for EOK | Gutter Mellom | 44.08 | 6 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 07.01.2017 | Vinterkarusell Vigreskogen | GM | 36.06 | 7 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2016 | HARDHAUSEN | Åpen 2 | 1.25.55 | 3 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2016 | Kretsløp - Sørmarka NM løyper | H 50- | 53.28 | 8 /10 | 5.41 | 12.43 | 1.21 | 12.49 | 1.18 | – |
| 14.06.2016 | Nærløpskarusell-Klubbkamp Vårfinale | Gutter 17-59 | 59.45 | 19 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 21.03.2015 | Vinterkarusellen 2015 - 8. løp Vagleskogen | GM | 36.13 | 4 /27 | 0.36 | 11.57 | 0.12 | – | – | – |
| 13.05.2014 | Nærløp Sørmarka | Herrer - mellomlang løype | 41.53 | 5 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 08.03.2014 | Vinterkarusell 7. løp - Madlatua | Herrer - mellomlang løype | 45.44 | 9 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2013 | Nærløp Kleppeloen | Gutter - mellomlang | 26.10 | 5 /22 | – | – | – | – | – | – |