Løperprofil
Stig Føyen
Eidskog
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.40
- Løpskapasitet
- 15.48
- O-evne
- 0.53
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 21.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3327 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3566 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0955 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0413 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0084 |
| bomVekt | 23,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1887 |
| bomStorSigma | 0,7032 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0641 |
| havariVekt | 1,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6542 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4203,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4437,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.28
- Løpskapasitet
- 14.16
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 17.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5644 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,9633 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0701 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1815 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0008 |
| bomVekt | 3,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2651 |
| bomStorSigma | 0,6848 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0801 |
| havariVekt | 0,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5288,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5367,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.06
- Løpskapasitet
- 14.01
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 5.04
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0908 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0624 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2734 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9934 |
| bomVekt | 0,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5648 |
| bomStorSigma | 0,8704 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3297,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3788,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 25.59
- Løpskapasitet
- 24.13
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.18
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6406 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,8796 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0915 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0848 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,84 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9093 |
| bomVekt | 5,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,555 |
| bomStorSigma | 0,8662 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0601 |
| havariVekt | 1,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5716,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6131 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 25.07
- Løpskapasitet
- 23.47
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.44
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 21.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6343 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 1,0311 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1387 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9986 |
| bomVekt | 1,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3239 |
| bomStorSigma | 0,7566 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0319 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5685,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6001,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 31 | 21.09.2023 O-karusell 12, bom 8.06 | 63 | nr. 2587 |
| Bom over fem minutter | 31 | 21.09.2023 O-karusell 12, bom 8.06 | 105 | nr. 5136 |
| Bom over ti minutter | 183 | hele karrieren siden 2019 | 183 | nr. 3955 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.09.2026 | O-karusell 12 | Lett | 22.16 | 14 /15 | 2.12 | 32.28 | 3.13 | – | – | – |
| 21.05.2026 | O-karusell 4 / mosjonsorientering | Kort | 45.50 | 1 /13 | 3.40 | 18.06 | 1.33 | 16.35 | 0.54 | |
| 24.08.2025 | Bokkerittet - KM stafett Innlandet Ind. | K-Å | 2.40.19 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | Le Tour de Glåmdal #5 | N15- | 1.07.48 | 3 /3 | 0.34 | 28.32 | 0.16 | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | O-karusell 3 | Lett | 31.38 | 15 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2023 | O-karusell 12 | KORT | 43.37 | 6 /10 | 11.34 | (22.00) | 5.50 | 13.43 | 1.04 | |
| 31.08.2023 | O-Karusell 10/Motionsorientering | Korta | 28.43 | 1 /15 | 2.57 | 13.05 | 1.21 | 13.06 | 0.42 | |
| 24.08.2023 | Tour de Glåmdal / O-karusell 9 med klubbmesterskap | 17-C | 25.43 | 1 /14 | 0.28 | 12.31 | 0.14 | 13.06 | 0.42 | |
| 17.08.2023 | O-karusell 8 | Kort | 24.09 | 3 /7 | 0.04 | 12.38 | 0.02 | 13.06 | 0.42 | |
| 25.05.2023 | O-karusell 3 | Kort | 54.04 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2023 | O-Karusell 2 | Kort | 14.16 | 2 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2022 | KLUBBMESTERSKAP/O-KARUSELL | Ny | 23.56 | 1 /3 | 0.34 | 13.21 | 0.19 | 13.32 | 0.50 | |
| 17.08.2022 | Le Tour de Glåmdal 5 | 17C | 31.35 | 13 /14 | 1.53 | 19.08 | 1.08 | 14.50 | 0.14 | – |
| 09.06.2022 | O-karusell 4 | Kort | 36.19 | 4 /14 | 5.53 | 13.52 | 2.15 | 13.16 | 0.53 | |
| 19.08.2021 | O-karusell 7 | Kort | 41.11 | 6 /17 | 1.45 | 14.35 | 0.37 | 14.02 | 0.44 | |
| 13.05.2021 | O-karusell 2 | Kort | 33.38 | 2 /15 | 1.24 | 13.21 | 0.33 | 13.41 | 0.45 | |
| 06.05.2021 | O-karusell 1 | Kort | 26.12 | 4 /15 | 0.24 | 12.40 | 0.12 | 13.41 | 0.45 | |
| 14.10.2020 | NATTJAKTA #3 - EIDSKOG | Letta Banan | 1.01.08 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2020 | O-karusell 8 | B-C | 25.34 | 1 /14 | 0.07 | 13.24 | 0.04 | – | – | – |
| 20.08.2020 | O-karusell 7 | Kort | 46.17 | 5 /12 | 6.16 | 17.19 | 2.21 | 15.25 | 1.06 | |
| 08.08.2019 | O-karusell 7, mosjonsorientering | Mellom | 40.56 | 17 /19 | 0.42 | 14.43 | 0.15 | 14.35 | 0.43 | – |
| 21.05.2019 | le Tour de Glåmdal nr 2 / O-karusell nr 4 | 17-C | 26.18 | 7 /14 | 1.12 | 14.57 | 0.41 | – | – | – |
| 02.05.2019 | O-karusell 2, mosjonsorientering | Lett | 29.23 | 5 /19 | 4.02 | 12.05 | 1.40 | – | – | – |
| 27.04.2019 | O-karusellen 1 | Kort | 18.37 | 9 /17 | 2.46 | 10.52 | 1.37 | – | – | – |