Løperprofil
Kornelia Bargård Aarnes
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
7 løp
N-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.57
- Løpskapasitet
- 10.44
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 4.20
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0525 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4477 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0787 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3096 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9696 |
| bomVekt | 1,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4664 |
| bomStorSigma | 0,8191 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0751 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2855,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3179,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.46
- Løpskapasitet
- 11.17
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.02
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 04.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1237 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0743 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0939 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1482 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7913 |
| bomVekt | 13,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5017 |
| bomStorSigma | 0,8991 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0744 |
| havariVekt | 1,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6438 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2662,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3014,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.41
- Løpskapasitet
- 8.31
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.20
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 03.10.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,393 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4148 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0976 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2159 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,954 |
| bomVekt | 5,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,274 |
| bomStorSigma | 0,7232 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0325 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2034,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2314,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 32 | 18.09.2022 HOK-rankingfinale 2022, bom 3.35 | 134 | – |
| Bom over fem minutter | 56 | 21.08.2022 Vestlandsmesterskapet (DM), Mellom, bom 8.34 | 178 | – |
| Bom over ti minutter | 235 | hele karrieren siden 2016 | 235 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.04.2025 | Pokalkamp #1 Bergen | N1-åpen -16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Pokalkamp 1/24 | C-åpen 10-16 | 24.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | pokalkamp 6 Bergen | D11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2023 | Odda 2-dagars 2023 (KM langdistanse Hordaland + Hordalandscup 6/23) | D 11-12 | 33.36 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2023 | Odda 2-dagars 2023 (Hordalandscup 5/23) | D 11-12 | 27.02 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2023 | KM ultralang distanse Hordaland | D 11-12 | 25.46 | 1 /1 | 1.01 | 12.21 | 0.29 | 13.45 | 1.12 | |
| 28.03.2023 | Sprintcup 1 Bergen | DN | 9.53 | 1 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | HOK-rankingfinale 2022 | D 11-12 | 26.53 | 2 /2 | 3.42 | 13.54 | 1.55 | 15.15 | 1.29 | |
| 13.09.2022 | pokalkampfinale Bergen | D11-12 | 40.25 | 1 /2 | 2.09 | 15.13 | 0.49 | 15.15 | 1.29 | |
| 08.09.2022 | klubbmesterskap Fana IL | D/H-12 | 47.09 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | Sprintløp | D11-12 | 9.42 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2022 | Vestlandsmesterskapet (DM), Mellom | D 11-12 | 32.07 | 7 /8 | 9.36 | 21.10 | 6.19 | 16.09 | 1.38 | |
| 20.08.2022 | Vestlandsmesterskapet (DM), Lang (HOK-ranking 5/2022) | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D11 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D11 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D11 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D11 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D11 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | pokalkamp 4 Bergen | D11-12 | 41.07 | 3 /4 | 4.54 | 14.33 | 1.44 | 14.55 | 0.57 | |
| 31.05.2022 | pokalkamp 3 Bergen | D11-12 | 28.26 | 3 /3 | 2.19 | 16.36 | 1.21 | 15.17 | 0.52 | – |
| 10.05.2022 | pokalkamp 2 Bergen | D11-12 | 27.12 | 3 /4 | 1.23 | 16.03 | 0.49 | 15.17 | 0.52 | – |
| 03.05.2022 | pokalkamp 1 Bergen | D11-12 | 1.00.38 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2021 | HOK-rankingfinale 2021 | D 9-10 | 18.52 | – | 2.19 | 11.43 | 1.26 | 10.58 | 0.46 | |
| 17.06.2021 | klubbmesterskap Fana IL | D N | 27.41 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2021 | KM Lang (HOK-ranking 3/2021) | D/H 10-16N | 25.50 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2021 | HOK-ranking 1/2021 | D 9-10 | 19.14 | 1 /8 | 2.16 | 11.40 | 1.22 | 11.41 | 0.41 | |
| 24.09.2020 | klubbmesterskap Fana IL | D N | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2019 | HOK-rankingfinale 2019 | N-åpen | 19.13 | – | 1.01 | 13.06 | 0.42 | 12.55 | 0.32 | |
| 25.08.2019 | Odda 2-dagars 2019 (KM lang Hordaland) (HOK-ranking 5/2019) | N-åpen | 27.59 | – | 1.14 | 14.02 | 0.37 | 13.30 | 0.34 | |
| 24.08.2019 | Odda 2-dagars 2019 (KM mellom Hordaland) (HOK-ranking 4/2019) | N-open | 24.07 | – | 1.15 | 12.43 | 0.40 | 13.30 | 0.34 | |
| 28.05.2019 | klubbmesterskap Fana IL | DN | 32.12 | 3 /3 | 3.02 | 16.28 | 1.33 | 16.18 | 0.52 | – |
| 21.05.2019 | Pokalkamp 3 Bergen | D/H-10N | 28.40 | 18 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2018 | Vestlandsmesterskapet (DM), Lang (HOK-ranking 4/2018) | N-åpen | 30.55 | – | 1.45 | 13.31 | 0.46 | 14.21 | 1.00 | – |
| 08.07.2018 | Sommerløpene i Nord-Østerdal 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Sommerløpene i Nord-Østerdal 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2017 | klubbmesterskap Fana IL | D N | 29.21 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2017 | HOK-rankingfinale 2017 | N-åpen kort | 36.28 | 9 /12 | 4.47 | 19.29 | 2.33 | – | – | – |
| 11.06.2017 | TIF Viking jubileumsløp / KM ultralang Hordaland (HOK-rankingløp 4/2017) | D/H-10N | 25.49 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2016 | Odda 2-dagars / Vestlandsmeisterskap (DM) Individuelt (HOK-Ranking 5/2016) | NopenK | 39.57 | – | 3.24 | 18.35 | 1.35 | – | – | – |