Løperprofil
Timo Partanen
Rasti-Hyry
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
19 løp
Sprintrankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.34
- Løpskapasitet
- 9.51
- O-evne
- 0.43
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 1,9
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 17.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,137 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1625 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0652 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0394 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6927 |
| bomVekt | 92,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3144 |
| bomStorSigma | 0,772 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0291 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 5,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,547 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2621,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2813 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.28
- Løpskapasitet
- 8.18
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 16.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0239 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0006 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0547 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0421 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,34 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8806 |
| bomVekt | 43,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2086 |
| bomStorSigma | 0,5643 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0467 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 2,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0029 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9267 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3077 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3138,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 133 | 23.02.2025 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida, bom 2.45 | 133 | – |
| Bom over fem minutter | 146 | 22.02.2025 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida, bom 6.47 | 146 | – |
| Bom over ti minutter | 315 | hele karrieren siden 2021 | 315 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M65 | 45.43 | 6 /125 | 0.11 | 9.38 | 0.02 | 10.18 | 0.45 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M65 | 27.52 | 9 /124 | 1.05 | 9.21 | 0.22 | 10.18 | 0.45 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Night Sprint | M65 | 19.36 | 22 /56 | 0.49 | 8.42 | 0.22 | 8.19 | 0.10 | |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M65 | 48.17 | 9 /125 | 3.16 | 9.42 | 0.39 | 10.18 | 0.45 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M65 | 32.34 | 15 /127 | 1.25 | 10.06 | 0.26 | 10.18 | 0.45 | |
| 13.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Sprint GOLDWRE | M65 | 21.36 | 29 /65 | 2.05 | 8.48 | 0.51 | 8.19 | 0.10 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M65 | 48.23 | 16 /147 | 1.50 | 10.00 | 0.23 | 10.34 | 0.55 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M65 | 32.17 | 36 /154 | 2.57 | 11.06 | 1.01 | 10.34 | 0.55 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M65 | 54.31 | 68 /152 | 15.22 | 13.23 | 3.46 | 10.34 | 0.55 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M65 | 16.59 | 12 /82 | 0.00 | 7.33 | 0.00 | 7.46 | 0.10 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M65 | 28.48 | 9 /156 | 1.47 | 9.32 | 0.35 | 10.34 | 0.55 | |
| 23.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida | M-65 | 35.06 | 8 /37 | 6.08 | 11.55 | 2.05 | 10.29 | 0.54 | |
| 22.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida | M-65 | 49.21 | 4 /38 | 5.17 | 9.47 | 1.03 | 10.29 | 0.54 | |
| 22.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida - Sprint | M-65 | 10.36 | 7 /22 | 0.01 | 7.23 | 0.01 | 7.45 | 0.11 | |
| 08.12.2024 | VII TROFEO EXTREMADURA - E3 - Larga | M-65 | 1.02.40 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.12.2024 | VII TROFEO EXTREMADURA DE ORIENTACIÓN - E2.1 - Media | M-65 | 21.49 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.12.2024 | VII TROFEO EXTREMADURA DE ORIENTACIÓN - E2.2 - SPRINT | M-65 | 14.45 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.12.2024 | VII TROFEO EXTREMADURA DE ORIENTACIÓN - E1 - INTERMEDIA | M-65 | 52.53 | 2 /18 | 1.35 | 10.09 | 0.18 | 10.29 | 0.36 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M60 | 46.49 | 9 /95 | 1.33 | 9.34 | 0.19 | 10.10 | 0.36 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M60 | 30.48 | 18 /99 | 2.26 | 10.22 | 0.49 | 10.10 | 0.36 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M60 | 50.32 | 5 /101 | 0.17 | 9.13 | 0.03 | 10.10 | 0.36 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | M60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M60 | 30.02 | 13 /101 | 2.48 | 10.45 | 1.00 | 10.10 | 0.36 | |
| 13.03.2022 | 34 Trofeo Costa Cálida - Media | M-60 | 25.09 | 2 /35 | 0.22 | 9.45 | 0.09 | 10.02 | 0.54 | |
| 12.03.2022 | 34 Trofeo Costa Cálida - Larga | M-60 | 44.25 | 2 /37 | 6.21 | 9.10 | 1.19 | 10.02 | 0.54 | |
| 12.03.2022 | 34 Trofeo Costa Cálida - Sprint | M-60 | 20.33 | 6 /19 | 0.07 | 7.53 | 0.03 | 8.07 | 0.11 | – |
| 05.12.2021 | 33 Trofeo Costa Cálida Larga/Long | M-60 | 58.58 | 2 /29 | 4.46 | 9.18 | 0.45 | 10.13 | 0.54 | – |
| 04.12.2021 | 33 Trofeo Costa Cálida Media/Middle | M-60 | 30.08 | 3 /33 | 1.37 | 9.30 | 0.31 | 10.13 | 0.54 | – |
| 04.12.2021 | 33 Trofeo Costa Cálida Sprint | M-60 | 16.44 | 8 /19 | 2.52 | 8.27 | 1.27 | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |