Løperprofil
Paul Kampfer
Nidarøst
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.24
- Løpskapasitet
- 11.27
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.41
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 08.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1116 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1113 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,094 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1821 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1981 |
| bomVekt | 7,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3479 |
| bomStorSigma | 0,8273 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0949 |
| havariVekt | 0,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9246 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2695,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3154,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.26
- Løpskapasitet
- 10.16
- O-evne
- 2.10
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 113 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 10.06.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,22 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0976 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1108 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2363 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9863 |
| bomVekt | 1,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7235 |
| bomStorSigma | 0,8178 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0678 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2422,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2933,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.30
- Løpskapasitet
- 7.05
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 3.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 29.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5762 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5666 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0944 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3039 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9326 |
| bomVekt | 1,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4066 |
| bomStorSigma | 0,8205 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1693,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2030,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 15.09.2022 STOK Ungdomsløp 8, bom 4.55 | 42 | – |
| Bom over fem minutter | 79 | 09.06.2022 Ungdomsløp 3, bom 7.06 | 81 | – |
| Bom over ti minutter | 171 | hele karrieren siden 2019 | 171 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | H 13-14 | 21.55 | 11 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | H 13-14 | 27.19 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2022 | STOK Ungdomsløp 7 | H 13-14 | 34.18 | 10 /13 | 1.12 | 16.16 | 0.34 | 16.41 | 1.39 | |
| 02.09.2022 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | H 13-14 | 38.05 | 13 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | H 13-14 | 1.10.09 | 10 /12 | 4.05 | 21.01 | 1.13 | 17.30 | 1.48 | – |
| 09.06.2022 | Ungdomsløp 3 | H 13-14 | 39.05 | 6 /8 | 9.23 | 22.17 | 5.21 | – | – | – |
| 02.06.2022 | STOK Ungdomsløp 2 Skogskarene | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2022 | Ungdomsløp 1 | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | H 11-12 | 44.18 | – | 13.09 | 24.52 | 7.23 | – | – | – |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | H 11-12 | 14.45 | 8 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2020 | STOK ungdomsløp 5 | H 11-12 | – | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2020 | STOK Ungdomsløp 3 Nidarøst | H 11-12 | 23.06 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2020 | Ungdomsløp 5 | H 11-12 | 30.49 | 6 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2020 | STOK ungdomsløp Melhus | H 11-12 | 27.13 | 4 /9 | 0.21 | 12.25 | 0.10 | – | – | – |
| 18.06.2020 | Ungdomsløp | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2019 | Ungdomsløp 8 | N-åpen | 14.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2019 | Ungdomsløp 7 | N-åpen | 15.58 | – | 0.22 | 12.39 | 0.17 | 12.15 | 0.44 | – |
| 22.08.2019 | STOK Ungdomsløp 6 | N-åpen | 15.29 | – | 0.51 | 12.31 | 0.41 | 12.15 | 0.44 | – |
| 13.06.2019 | STOK Ungdomsløp 5 | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2019 | STOK Ungdomsløp 4 | N-åpen | 10.23 | – | 0.07 | 10.46 | 0.07 | – | – | – |
| 29.05.2019 | STOK Ungdomsløp nr 3 | N-åpen | – | Disk | – | – | – | – | – | – |