Løperprofil
Sanna Iversen Salater
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
16 løp
N-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.35
- Løpskapasitet
- 9.25
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.47
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.06.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1832 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0545 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2341 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0775 |
| bomVekt | 0,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3664 |
| bomStorSigma | 0,7604 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0755 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2505,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2816,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.55
- Løpskapasitet
- 13.17
- O-evne
- 2.38
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.15
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 113 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0372 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,104 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0913 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1321 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0483 |
| bomVekt | 19,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7299 |
| bomStorSigma | 0,8848 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,051 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0812 |
| havariVekt | 1,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0017 |
| fartSesongSin | 0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3126,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3745,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.32
- Løpskapasitet
- 9.58
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.52
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 16.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2496 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2546 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1112 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1497 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,918 |
| bomVekt | 20,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5038 |
| bomStorSigma | 0,7842 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0649 |
| havariVekt | 0,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7976 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0056 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2351,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2723,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.16
- Løpskapasitet
- 7.46
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 13,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 29.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4897 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6072 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1357 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,266 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9826 |
| bomVekt | 3,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4605 |
| bomStorSigma | 0,7734 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6305 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1855,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2215,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart, bom 2.52 | 91 | – |
| Bom over fem minutter | 34 | 26.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 3, medel, bom 7.48 | 273 | – |
| Bom over ti minutter | 46 | 23.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 1, lång, bom 11.46 | 358 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.04.2024 | U-cup 2 | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | B 3 | 6.13 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Medelsvår 3 km | 45.24 | 20 /48 | 2.39 | 15.41 | 0.55 | 16.35 | 2.45 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Medelsvår 2,5 | 43.07 | 3 /46 | 4.24 | 14.03 | 1.26 | 16.41 | 3.06 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Medelsvår 2,5 | 39.54 | 6 /46 | 2.56 | 15.29 | 1.08 | 16.41 | 3.06 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Medelsvår 2,5 | 54.19 | 21 /46 | 11.40 | 21.20 | 4.35 | 16.41 | 3.06 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Medelsvår 2,5 | 37.12 | 2 /46 | 1.13 | 12.28 | 0.24 | 16.41 | 3.06 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Medelsvår 2,5 | 57.31 | 14 /46 | 14.01 | 18.18 | 4.28 | 16.41 | 3.06 | |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | B-åpen 10-16 | 1.08.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | B-åpen 10-16 | 50.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | B3 | 40.43 | 24 | 9.22 | 18.10 | 4.11 | 17.58 | 4.13 | |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | B3 | 1.01.19 | 35 | 13.50 | 19.06 | 4.19 | 17.38 | 3.52 | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | C-åpen 10-16 | 30.29 | 2 /12 | 4.00 | 12.51 | 1.41 | 13.23 | 1.30 | |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 36.18 | 7 /16 | 6.18 | 16.25 | 2.51 | 13.23 | 1.30 | |
| 14.04.2023 | Solrenningen Sprint | C-åpen 10-16 | 15.03 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | B3 | 23.12 | 22 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | B3 | 14.35 | 16 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2022 | KM Sprint | D 11-12 | 12.15 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2022 | O-sjuer 6, Lavøya | C2 | 29.53 | 2 | 5.36 | 12.52 | 2.25 | 12.48 | 1.16 | |
| 25.05.2022 | O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet | C2 | 30.35 | 3 | 3.45 | 12.33 | 1.32 | 12.57 | 1.09 | |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | C2 | 24.40 | 3 | 2.43 | 11.25 | 1.15 | 12.57 | 1.09 | |
| 14.05.2022 | Blåveisløpet | D 11-12 | 40.33 | 5 /5 | 4.44 | 14.19 | 1.40 | 12.57 | 1.09 | |
| 20.04.2022 | O-sjuer 1, Røstad | C5 | 21.44 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad | C2 | 9.54 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | KM sprint | D 11-12 | 20.34 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | D 11-12 | 28.31 | 10 /15 | 1.34 | 14.13 | 0.47 | 13.50 | 1.11 | |
| 13.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | D 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | O-sjuer 8, Skallstuggu | C2 | 18.58 | 4 | 0.08 | 11.33 | 0.05 | 13.35 | 1.13 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | C2 | 25.19 | 13 | 1.57 | 14.02 | 1.05 | 13.35 | 1.13 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | Løype: C2 | 25.19 | 10 | 2.28 | 11.55 | 1.10 | – | – | – |
| 05.05.2021 | O-sjuer 4, Masteråsen | C2 | 32.06 | 7 | 1.06 | 12.23 | 0.25 | 14.36 | 1.28 | |
| 02.05.2021 | Blåveisløpet | D 11-12 | 32.18 | 4 /5 | 6.45 | 16.37 | 3.28 | 14.36 | 1.28 | |
| 21.04.2021 | O-sjuer 2, Børsåsen | C2 | 37.19 | 6 | 3.57 | 17.13 | 1.49 | 16.24 | 1.28 | |
| 08.04.2021 | TA-sprint 1 | D 11-12 | 14.54 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | B3 | 32.53 | 30 | 3.21 | 14.05 | 1.26 | – | – | – |
| 29.08.2020 | KM lang | D 9-10 | 24.07 | 3 /3 | 1.05 | 10.59 | 0.30 | 12.59 | 1.27 | |
| 22.08.2020 | Markaløpet | D 9-10 | 27.38 | – | 2.38 | 13.18 | 1.16 | 12.59 | 1.27 | |
| 04.07.2020 | Sommerløpet | D 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2019 | Bygdakamp 6 | N1 | 21.25 | 21 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2019 | O-Sjuer 9 | C2 | 54.15 | 22 | 13.23 | 22.54 | 5.39 | 17.29 | 1.29 | |
| 14.08.2019 | O-Sjuer 7 | C2 | 28.44 | 5 | 0.30 | 15.06 | 0.16 | 16.33 | 0.52 | |
| 19.06.2019 | O-Sjuer 6 | C2 | 33.51 | 7 | 0.59 | 16.36 | 0.29 | 18.17 | 1.08 | – |
| 05.06.2019 | Bygdakamp 4 | C2 | 55.49 | 26 | 4.33 | 22.14 | 1.49 | 18.17 | 1.08 | – |
| 15.05.2019 | O-Sjuer 2 | N1 | 29.10 | – | 3.19 | 18.15 | 2.05 | 16.54 | 1.39 | |
| 01.05.2019 | Blåveisløpet | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2018 | O-sjuer nr 3 | N1 | 46.37 | – | 7.48 | (39.08) | 6.33 | 17.47 | 1.42 | |
| 18.04.2018 | O-sjuer 2, Momarka | N1/C2 | 16.08 | – | 0.21 | 14.24 | 0.19 | 16.15 | 0.58 | – |
| 11.04.2018 | O-sjuer 1, Hegle | N1/C2 | 24.54 | – | 2.28 | 19.30 | 1.56 | 16.15 | 0.58 | – |
| 20.08.2014 | Bygdakamp nr.5 | C2 | 9.54 | 2 | – | – | – | – | – | – |