Løperprofil

Sander Iversen Salater

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

B-rankingen

7 løp
12.0013.3015.0016.3018.002021O-sjuer 2, Børsåsen 21.04.2021: 13.45Blåveisløpet 02.05.2021: 12.11O-sjuer 6, Langåselva 02.06.2021: 12.30O-sjuer 8, Skallstuggu 16.06.2021: 13.12Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse 14.08.2021: 11.47Mellomdistanse i MNM-terreng 15.08.2021: 17.45Bygdakamp 6 01.09.2021: 15.04

C-rankingen

6 løp
11.0012.0013.0014.0015.002020Bygdakamp 4 05.06.2019: 14.14O-Sjuer 6 19.06.2019: 15.12O-Sjuer 7 14.08.2019: 13.53O-Sjuer 9 04.09.2019: 13.41Sommerløpet 04.07.2020: 12.10Markaløpet 22.08.2020: 10.20

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.09
Løpskapasitet
7.52
O-evne
1.17
Jevnhet ±
7,9 %
Usikkerhet ±
2.26
Sikkerhet
0
Bommer per løp
2,7
Typisk bom
92 s
Disk/brutt
5 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 02.06.2021)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,3618
fartMuRaa (evne før krymping)0,0001
fartSigma (dagsform-spredning)0,0786
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2362
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,32
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9897
bomVekt0,98
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5182
bomStorSigma0,7884
antallBom2
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0755
havariVekt0,03
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2095,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2435,7
beregnet06.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
12.24
Løpskapasitet
10.21
O-evne
2.03
Jevnhet ±
10,7 %
Usikkerhet ±
2.59
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,7
Typisk bom
93 s
Disk/brutt
6 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
8 (sist 01.09.2021)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,2138
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0976
fartSigma (dagsform-spredning)0,1066
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2151
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,03
evidensVekt (sikkerheten)2,16
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0564
bomVekt9,83
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5379
bomStorSigma0,8073
antallBom20
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0571
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0815
havariVekt0,26
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0001
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,9026
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0004
fartSesongSin−0,0044
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2436,3
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2918,2
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
10.53
Løpskapasitet
9.27
O-evne
1.27
Jevnhet ±
10,8 %
Usikkerhet ±
3.14
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
81 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
7 (sist 22.08.2020)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,3024
fartMuRaa (evne før krymping)−0,286
fartSigma (dagsform-spredning)0,108
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2602
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,01
evidensVekt (sikkerheten)1,1
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9326
bomVekt4,74
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3998
bomStorSigma0,7845
antallBom11
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0712
havariVekt0,12
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,7705
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0007
fartSesongSin0,003
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2230,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2570,5
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
8.38
Løpskapasitet
7.08
O-evne
1.30
Jevnhet ±
14,2 %
Usikkerhet ±
3.44
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
80 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 02.05.2018)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,5751
fartMuRaa (evne før krymping)−0,5002
fartSigma (dagsform-spredning)0,1415
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3597
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,36
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0007
bomVekt1,04
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3795
bomStorSigma0,8485
antallBom5
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0329
havariVekt0,01
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0003
fartSesongSin−0,0001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)1705
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2064,8
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (241 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 19 15.08.2021 Mellomdistanse i MNM-terreng, bom 4.32 99 –
Bom over fem minutter 175 21.08.2019 O-Sjuer 8, disk 175 –
Bom over ti minutter 175 21.08.2019 O-Sjuer 8, disk 175 –

Løp

35 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
07.08.2022 Hovedløpet sprint H14 0.00 DNS – – – – – –
06.08.2022 Hovedløpet lang H14 0.00 DNS – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers B-åpen 10-16 – – – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers B-åpen 10-16 – – – – – – – –
01.09.2021 Bygdakamp 6 B3 49.25 18 6.22 15.04 1.56 13.33 1.50
21.08.2021 KM sprint H 13-14 – DNS – – – – – –
15.08.2021 Mellomdistanse i MNM-terreng H 13-14 30.01 6 /12 5.50 17.45 3.27 13.28 1.51
14.08.2021 Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse H 13-14 25.34 5 /13 0.20 11.47 0.09 13.28 1.51
13.08.2021 Midt-Norsk Mesterskap, Sprint H 13-14 0.00 DNS – – – – – –
16.06.2021 O-sjuer 8, Skallstuggu B3 30.49 8 4.52 13.12 2.05 13.10 1.55
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva B3 46.25 7 5.09 12.30 1.23 13.10 1.55
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva Løype: B3 46.25 6 4.55 12.37 1.20 – – –
06.05.2021 TA-sprint 5 H13-14 0.00 DNS – – – – – –
02.05.2021 Blåveisløpet H 13-14 35.44 4 /8 5.34 12.11 1.54 13.14 1.51
22.04.2021 T-A-sprint 3 H 13-14 0.00 Disk – – – – – –
21.04.2021 O-sjuer 2, Børsåsen B3 34.43 4 5.22 13.45 2.07 14.00 1.43 –
14.04.2021 O-sjuer 1, Staupshaugen B3 18.58 7 – – – – – –
08.04.2021 TA-sprint 1 H 13-14 0.00 DNS – – – – – –
12.09.2020 Mini-Ælgjakten B3 49.25 18 6.22 15.15 1.58 – – –
29.08.2020 KM lang H 11-12 0.00 Brutt – – – – – –
27.08.2020 TA-sprint 4 H 11-12 14.33 3 /11 – – – – – –
22.08.2020 Markaløpet H 11-12 17.24 2 /9 0.39 10.20 0.23 12.23 0.47
04.07.2020 Sommerløpet H 11-12 23.46 3 /8 0.20 12.10 0.10 13.17 0.51
18.09.2019 O-Sjuer 10 C2 10.46 2 – – – – – –
11.09.2019 Bygdakamp 6 N1 13.12 11 – – – – – –
04.09.2019 O-Sjuer 9 C2 32.25 6 5.53 13.41 2.29 13.37 0.56
21.08.2019 O-Sjuer 8 C5 1.28.05 DSQ – – – – – –
14.08.2019 O-Sjuer 7 C2 26.25 4 0.59 13.53 0.31 14.09 0.42
19.06.2019 O-Sjuer 6 C2 30.59 3 1.59 15.12 0.58 14.44 0.52 –
05.06.2019 Bygdakamp 4 C2 35.44 10 2.16 14.14 0.54 14.44 0.52 –
15.05.2019 O-Sjuer 2 C2 28.02 11 0.51 16.39 0.30 – – –
01.05.2019 Blåveisløpet N-åpen – – – – – – – –
02.05.2018 O-sjuer nr 3 N1 35.31 – 8.28 (29.49) 7.06 12.45 1.30
18.04.2018 O-sjuer 2, Momarka N1/C2 12.14 – 0.18 10.55 0.16 11.39 0.48 –
11.04.2018 O-sjuer 1, Hegle N1/C2 16.06 – 2.32 12.37 1.59 11.39 0.48 –

Løp per år

2018: 3 løp320182019: 9 løp920192020: 5 løp520202021: 10 løp1020212022: 2 løp22022