Løperprofil
Grete Salater
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
15 løp
C-rankingen
13 løp
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.14
- Løpskapasitet
- 15.29
- O-evne
- 2.46
- Jevnhet ±
- 12,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.32
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1865 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1992 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1249 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1304 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,33 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1778 |
| bomVekt | 34,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,648 |
| bomStorSigma | 0,9001 |
| antallBom | 41 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,051 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0789 |
| havariVekt | 1,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0325 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0023 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3643,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4292,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.31
- Løpskapasitet
- 11.27
- O-evne
- 2.04
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.46
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 14.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1068 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1197 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,086 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1863 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8932 |
| bomVekt | 13,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7361 |
| bomStorSigma | 0,8652 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0662 |
| havariVekt | 0,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7885 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2706 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3193,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7, bom 3.14 | 30 | – |
| Bom over fem minutter | 70 | 23.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 1, lång, bom 8.31 | 70 | – |
| Bom over ti minutter | 113 | 31.05.2023 BK3 / O-sjuer 5, bom 14.08 | 214 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.04.2026 | O-sjuer 2 - Staupsmarka | B3 | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | B 3 | 25.33 | 48 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Medelsvår 3 km | 57.23 | 34 /48 | 6.49 | 19.49 | 2.21 | 18.28 | 2.56 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Medelsvår 4,0 | 1.34.47 | 69 /96 | 6.22 | 20.07 | 1.21 | 18.11 | 3.00 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Medelsvår 4,0 | 42.50 | 56 /96 | 5.33 | 15.56 | 2.04 | 18.11 | 3.00 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Medelsvår 4,0 | 1.04.45 | 27 /96 | 3.16 | 14.24 | 0.44 | 18.11 | 3.00 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Medelsvår 4,0 | 1.01.10 | 39 /96 | 3.22 | 14.11 | 0.47 | 18.11 | 3.00 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Medelsvår 4,0 | 1.24.35 | 67 /96 | 16.11 | 19.33 | 3.44 | 18.11 | 3.00 | |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | B-åpen 17- | 1.09.45 | 20 /22 | 4.11 | 26.27 | 1.35 | 19.55 | 3.41 | |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | B-åpen 17- | 35.55 | 6 /26 | 2.52 | 15.47 | 1.16 | 19.55 | 3.41 | |
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | B3 | 42.36 | 27 | 10.03 | 19.00 | 4.29 | 19.55 | 3.41 | |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | B3 | 1.31.18 | 40 | 27.20 | 28.26 | 8.31 | 21.00 | 4.23 | |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | B3 | 14.48 | 17 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2022 | O-sjuer 6, Lavøya | B3 | 54.17 | 20 | 11.10 | 18.45 | 3.51 | 18.07 | 2.27 | |
| 25.05.2022 | O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet | B3 | 45.06 | 29 | 5.30 | 18.05 | 2.12 | 17.58 | 1.53 | |
| 14.05.2022 | Blåveisløpet | C-åpen 17- | 46.49 | 5 /10 | 9.36 | 16.31 | 3.23 | 14.02 | 2.04 | |
| 11.05.2022 | O-sjuer 3, Langåselva | B3 | 59.48 | 24 | 1.43 | 17.51 | 0.31 | 17.58 | 1.53 | |
| 08.09.2021 | O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad | B3 | 18.08 | 8 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2021 | Mellomdistanse i MNM-terreng | C-åpen 17- | 37.53 | 8 /11 | 9.02 | 16.34 | 3.57 | 13.55 | 1.53 | |
| 14.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | C-åpen 17- | 24.26 | 9 /21 | 0.57 | 12.10 | 0.28 | 13.55 | 1.53 | |
| 13.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | O-sjuer 8, Skallstuggu | C2 | 19.23 | 7 | 0.03 | 11.48 | 0.02 | 13.20 | 1.45 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | B3 | 1.04.36 | 14 | 4.07 | 17.24 | 1.07 | 17.15 | 2.11 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | Løype: C2 | 1.04.36 | 19 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2021 | O-sjuer 4, Masteråsen | C2 | 33.57 | 8 | 4.55 | 13.06 | 1.54 | 13.48 | 1.59 | |
| 02.05.2021 | Blåveisløpet | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2021 | O-sjuer 2, Børsåsen | B3 | 50.17 | 6 | 11.36 | 19.54 | 4.35 | 17.36 | 2.55 | – |
| 14.04.2021 | O-sjuer 1, Staupshaugen | B3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2021 | TA-sprint 1 | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | C2 | 24.27 | 15 | 2.39 | 11.33 | 1.15 | 14.32 | 2.04 | |
| 29.08.2020 | KM lang | C-åpen 17- | 28.51 | 2 /3 | 3.03 | 13.56 | 1.28 | 15.29 | 2.12 | |
| 22.08.2020 | Markaløpet | C-åpen 17- | 33.59 | 6 /6 | 11.00 | 20.11 | 6.32 | 15.29 | 2.12 | |
| 04.07.2020 | Sommerløpet | C-åpen 17- | 24.15 | 1 /4 | 0.07 | 12.24 | 0.04 | 15.07 | 1.34 | |
| 04.09.2019 | O-Sjuer 9 | C2 | 54.15 | 22 | 13.42 | 22.53 | 5.47 | 17.37 | 1.51 | |
| 14.08.2019 | O-Sjuer 7 | C2 | 28.44 | 5 | 0.13 | 15.05 | 0.07 | 16.29 | 1.26 | |
| 19.06.2019 | O-Sjuer 6 | C2 | 31.01 | 4 | 2.09 | 15.12 | 1.03 | 17.42 | 1.55 | – |
| 05.06.2019 | Bygdakamp 4 | C2 | 54.34 | 22 | 6.57 | 21.44 | 2.46 | 17.42 | 1.55 | – |
| 15.05.2019 | O-Sjuer 2 | C2 | 35.50 | 20 | 6.31 | 21.16 | 3.52 | – | – | – |
| 01.05.2019 | Blåveisløpet | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2014 | Bygdakamp nr.5 | B3 | 18.08 | 8 | 0.13 | 11.40 | 0.08 | – | – | – |