Løperprofil
Signe Öhgren
Karlsbyhedens
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.59
- Løpskapasitet
- 12.33
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 12,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 30 (sist 07.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0993 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1047 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1247 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0298 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2737 |
| bomVekt | 81,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,415 |
| bomStorSigma | 0,7502 |
| antallBom | 82 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0453 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 3,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4406 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3339,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3722,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.19
- Løpskapasitet
- 7.07
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.44
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.11.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1292 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0808 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2122 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0144 |
| bomVekt | 2,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1805 |
| bomStorSigma | 0,67 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,058 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7129 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2640,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2713,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.09
- Løpskapasitet
- 10.11
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 4.22
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 17.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2291 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2872 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0865 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3069 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,94 |
| bomVekt | 1,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5616 |
| bomStorSigma | 0,8772 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0572 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,056 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2394,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2860,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 28 | 28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart, bom 2.04 | 92 | – |
| Bom over fem minutter | 48 | 23.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 1, lång, bom 5.04 | 193 | – |
| Bom over ti minutter | 71 | 29.07.2022 O-Ringen Uppsala, etapp 4, bom 11.39 | 198 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.06.2026 | Ösaträffen, etapp 3, lång | Svart 5km | 1.05.19 | 32 /39 | 3.22 | 14.08 | 0.44 | 13.53 | 1.19 | |
| 06.06.2026 | Ösaträffen, etapp 2, medel | Blå 3km | 40.56 | 29 /100 | 3.28 | 12.40 | 1.04 | 13.53 | 1.19 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Svår 3,5 | 1.22.35 | 97 /115 | 3.46 | (23.29) | 1.04 | 14.32 | 1.29 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Svår 3,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Svår 3,5 | 1.09.24 | 94 /115 | 1.56 | (20.58) | 0.35 | 14.32 | 1.29 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Svår 3,5 | 2.05.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Svår 3,5 | 1.30.05 | 103 /115 | 4.24 | (22.54) | 1.10 | 14.32 | 1.29 | |
| 17.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | D18 D-Final | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | D18-D | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D18 | 1.00.33 | 69 /172 | 6.36 | 12.48 | 1.24 | 12.45 | 1.35 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D18 | 1.04.06 | 130 /172 | 25.56 | (19.17) | 7.48 | 12.45 | 1.35 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D18 | 52.52 | 9 /172 | 1.01 | 10.02 | 0.12 | 12.45 | 1.35 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D18 | 1.04.49 | 37 /172 | 3.15 | 11.23 | 0.34 | 12.45 | 1.35 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D18 | 58.41 | 60 /173 | 8.46 | 12.41 | 1.54 | 12.45 | 1.35 | |
| 20.07.2022 | Österlens 3-kvällars | D18 | 30.24 | 4 /9 | 1.16 | 11.30 | 0.29 | 12.45 | 1.35 | |
| 19.07.2022 | Österlens 3-kvällars | D18 | 31.07 | 5 /9 | 4.05 | 12.20 | 1.37 | 12.45 | 1.35 | |
| 18.07.2022 | Österlens 3-kvällars | D18 | 36.47 | 7 /10 | 3.03 | 11.44 | 0.58 | 12.45 | 1.35 | |
| 06.06.2022 | Ösaträffen, dag 3, medel | D18 | 37.17 | 13 /25 | 1.33 | 11.39 | 0.29 | 13.15 | 1.31 | |
| 05.06.2022 | Ösaträffen, dag 2, medel | D18 | 46.03 | 18 /36 | 4.03 | 12.05 | 1.04 | 13.15 | 1.31 | |
| 04.06.2022 | Ösaträffen, dag 1, lång + Veteran-SM, ultralång | D18 | 1.04.53 | 8 /16 | 1.36 | 12.29 | 0.18 | 13.15 | 1.31 | |
| 30.04.2022 | Fäbodloppet dag 1 | D18 | 37.52 | 8 /12 | 2.50 | 11.32 | 0.52 | 13.40 | 1.47 | |
| 24.04.2022 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Zinkgruvemedeln | D18 Elit | 53.20 | 70 /82 | 5.06 | 13.45 | 1.19 | 13.40 | 1.47 | |
| 18.04.2022 | Spring Knutstorp | D18 | 1.12.33 | 1 /2 | 3.49 | 13.54 | 0.44 | 13.40 | 1.47 | |
| 15.04.2022 | Frostalunken | D18 | 45.05 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2022 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, lång | D18 Elit 2 | 1.34.49 | 4 /13 | 5.00 | 12.48 | 0.40 | 13.40 | 1.47 | |
| 09.04.2022 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Ryssbergsdubbeln, medel | D18 Elit | 1.12.35 | 79 /85 | 17.17 | 16.52 | 4.01 | 13.40 | 1.47 | |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | D16 | 19.28 | 25 /62 | 0.40 | 11.12 | 0.23 | 13.26 | 1.56 | |
| 13.11.2021 | O-event, dag 2, Downhill Sprint | D16 | 22.33 | 25 /53 | 2.02 | 7.50 | 0.42 | 8.00 | 0.11 | – |
| 12.11.2021 | O-event, dag 1, Sprint by Night | D16 | 16.20 | 38 /53 | 0.02 | 8.09 | 0.01 | 8.00 | 0.11 | – |
| 15.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 3, medel | D16 | 30.44 | 7 /13 | 0.54 | 11.40 | 0.21 | 13.54 | 2.02 | |
| 14.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 2, lång | D16 | 49.03 | 15 /25 | 7.06 | 12.16 | 1.47 | 13.54 | 2.02 | |
| 13.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 1, medel | D16 | 1.06.05 | 22 /27 | 13.36 | 17.56 | 3.41 | 13.54 | 2.02 | |
| 01.08.2021 | Barkenträffen dag 2 | D16 | 55.56 | 4 /8 | 9.31 | 15.09 | 2.35 | 13.54 | 2.02 | |
| 31.07.2021 | Barkenträffen dag 1 | D16 | 42.37 | 3 /10 | 0.52 | 12.23 | 0.15 | 13.31 | 1.53 | – |
| 04.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 3, medel | D16 | 55.51 | 59 /87 | 15.32 | 15.58 | 4.27 | 13.31 | 1.53 | – |
| 03.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 2, lång | D16 | 45.21 | 28 /81 | 1.55 | 11.07 | 0.28 | 13.31 | 1.53 | – |
| 02.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 1, medel | D16 | 54.44 | 60 /82 | 16.03 | 16.48 | 4.56 | 13.31 | 1.53 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | W -14 | 36.18 | 10 /29 | 0.07 | 12.34 | 0.02 | 13.55 | 0.57 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W -14 | 29.50 | 9 /17 | 1.16 | 14.16 | 0.36 | 13.55 | 0.57 | – |