Løperprofil

Tom Rune Iversen

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

12 løp
12.0015.0018.0021.00202120222023Markaløpet 22.08.2020: 15.24KM lang 29.08.2020: 14.54O-sjuer 6, Langåselva 02.06.2021: 12.38O-sjuer 6, Lavøya 08.06.2022: 19.14Oppdal 2-dagers. Dag 1 10.06.2023: 19.46Oppdal 2-dagers. Dag 2 11.06.2023: 20.05O-Ringen Åre, etapp 1, lång 23.07.2023: 20.36O-Ringen Åre, etapp 2, lång 24.07.2023: 17.27O-Ringen Åre, etapp 4, medel 27.07.2023: 23.15O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart 28.07.2023: 22.20Loffelunken med Ungdomsserien, #7 23.09.2023: 22.06

B-rankingen

9 løp
12.0013.3015.0016.3018.0019.3020222023O-sjuer 4, Masteråsen 05.05.2021: 14.11O-sjuer 6, Langåselva 02.06.2021: 12.31O-sjuer 8, Skallstuggu 16.06.2021: 16.12O-sjuer 3, Langåselva 11.05.2022: 14.44O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet 25.05.2022: 15.53Solrenningen Mellomdistanse 15.04.2023: 13.28Solrenningen Langdistanse 16.04.2023: 13.01BK3 / O-sjuer 5 31.05.2023: 19.07O-sjuer 6, Skallstuggu 07.06.2023: 12.19

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
19.37
Løpskapasitet
16.02
O-evne
3.36
Jevnhet ±
10,1 %
Usikkerhet ±
2.44
Sikkerhet
5
Bommer per løp
3,9
Typisk bom
150 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
best på korte (+0,1 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
12 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,3467
fartMuRaa (evne før krymping)0,3484
fartSigma (dagsform-spredning)0,1014
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1304
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,27
evidensVekt (sikkerheten)4,72
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,4246
bomVekt31,23
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)5,0125
bomStorSigma0,9875
antallBom45
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0442
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0808
havariVekt1,1
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0009
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,2293
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0026
fartSesongSin−0,0003
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4265,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)5222,7
beregnet06.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
8.18
Løpskapasitet
8.03
O-evne
0.15
Jevnhet ±
5,7 %
Usikkerhet ±
1.01
Sikkerhet
1
Bommer per løp
0,9
Typisk bom
78 s
Disk/brutt
6 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 18.04.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0058
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0078
fartSigma (dagsform-spredning)0,057
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1153
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,09
evidensVekt (sikkerheten)0,99
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0728
bomVekt10,44
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3525
bomStorSigma0,6488
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,1545
havariVekt0,97
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0003
fartSesongSin−0,001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2987,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3078
beregnet06.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.38
Løpskapasitet
12.26
O-evne
2.12
Jevnhet ±
10,6 %
Usikkerhet ±
2.18
Sikkerhet
3
Bommer per løp
3,8
Typisk bom
95 s
Disk/brutt
6 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
10 (sist 07.06.2023)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,031
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0723
fartSigma (dagsform-spredning)0,1057
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1463
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,11
evidensVekt (sikkerheten)2,9
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0882
bomVekt17,08
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5511
bomStorSigma0,8405
antallBom23
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0559
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0791
havariVekt0,67
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0001
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,9419
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0016
fartSesongSin−0,003
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2924,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3441,6
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.13
Løpskapasitet
11.24
O-evne
1.50
Jevnhet ±
8,9 %
Usikkerhet ±
4.55
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,2
Typisk bom
93 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 05.06.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1132
fartMuRaa (evne før krymping)−0,2268
fartSigma (dagsform-spredning)0,0888
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3164
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,42
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,978
bomVekt1,29
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5347
bomStorSigma0,851
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0692
havariVekt0,06
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0001
fartSesongSin0,0002
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2689,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3120,8
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (390 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 9 18.04.2024 U-cup 2, bom 2.29 51 –
Bom over fem minutter 44 23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7, bom 21.07 108 –
Bom over ti minutter 44 23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7, bom 21.07 109 –

Løp

44 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
15.04.2026 O-sjuer 2 - Staupsmarka A4 6.03 DSQ – – – – – –
18.04.2024 U-cup 2 Åpen 2.5 20.26 15 /19 2.41 9.07 1.12 8.13 0.19 –
17.04.2024 O-karusell 1 / Bygdakamp 1 B 3 16.08 12 /58 – – – – – –
23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7 Svår 3 km 1.13.28 22 /26 25.20 22.06 7.37 20.18 4.42
28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart H45 Kort-1 1.36.09 94 /110 21.17 22.20 4.57 20.32 4.35
27.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 4, medel H45 Kort-1 1.27.00 94 /110 23.49 23.15 6.22 20.32 4.35
26.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 3, medel H45 Kort-1 – DNS – – – – – –
24.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 2, lång H45 Kort-1 1.42.25 96 /110 17.05 17.27 2.55 20.32 4.35
23.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 1, lång H45 Kort-1 1.46.11 104 /110 24.47 20.36 4.48 20.32 4.35
11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2 AK-åpen 1.15.02 36 /36 5.29 20.05 1.28 19.16 3.14
10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1 AK-åpen 1.08.10 18 /27 13.03 19.46 3.47 19.16 3.14
07.06.2023 O-sjuer 6, Skallstuggu B3 27.36 5 0.02 12.19 0.01 14.50 2.12
31.05.2023 BK3 / O-sjuer 5 B3 1.01.21 36 13.50 19.07 4.19 15.13 2.25
16.04.2023 Solrenningen Langdistanse B-åpen 17- 34.23 5 /26 5.56 13.01 2.15 13.51 1.40
15.04.2023 Solrenningen Mellomdistanse B-åpen 17- 33.09 4 /26 1.48 13.28 0.44 13.51 1.40
14.04.2023 Solrenningen Sprint B-åpen 17- 13.29 1 /4 – – – – – –
14.08.2022 KM Sprint H 40- 17.18 7 /10 0.27 8.28 0.13 – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers AK-åpen – – – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers AK-åpen – – – – – – – –
08.06.2022 O-sjuer 6, Lavøya A4 1.17.34 12 24.19 19.14 6.02 17.28 4.09
25.05.2022 O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet B3 39.37 21 6.06 15.53 2.27 15.06 1.51
14.05.2022 Blåveisløpet AK-åpen 0.00 Disk – – – – – –
11.05.2022 O-sjuer 3, Langåselva B3 49.22 17 1.37 14.44 0.29 15.06 1.51
20.04.2022 O-sjuer 1, Røstad B3 19.26 14 – – – – – –
15.08.2021 Mellomdistanse i MNM-terreng H 45- 1.51.38 8 /8 32.26 (26.35) 7.43 16.57 3.04
14.08.2021 Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse H 45- 0.00 DNS – – – – – –
13.08.2021 Midt-Norsk Mesterskap, Sprint H 40- 0.00 DNS – – – – – –
16.06.2021 O-sjuer 8, Skallstuggu B3 37.49 16 10.24 16.12 4.27 14.13 1.58
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva B3 46.28 8 3.38 12.31 0.59 14.13 1.58
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva Løype: B3 46.28 7 2.55 12.38 0.48 13.51 1.35
05.05.2021 O-sjuer 4, Masteråsen B3 39.19 5 2.30 14.11 0.54 14.42 1.25 –
02.05.2021 Blåveisløpet Publikum 0.00 DNS – – – – – –
08.04.2021 TA-sprint 1 Publikum 0.00 DNS – – – – – –
03.10.2020 O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang B3 32.35 28 1.31 13.57 0.39 – – –
29.08.2020 KM lang AK-åpen 1.01.14 7 /10 6.02 14.54 1.28 15.05 2.18 –
22.08.2020 Markaløpet H 40- 1.53.18 10 /12 14.51 15.24 2.01 15.05 2.18 –
11.09.2019 Bygdakamp 6 B3 26.27 12 – – – – – –
04.09.2019 O-Sjuer 9 C5 57.02 3 – – – – – –
21.08.2019 O-Sjuer 8 C5 1.28.04 DSQ – – – – – –
14.08.2019 O-Sjuer 7 C5 48.18 2 – – – – – –
19.06.2019 O-Sjuer 6 C5 40.56 2 – – – – – –
05.06.2019 Bygdakamp 4 C5 38.52 1 3.22 10.39 0.55 12.08 1.09 –
15.05.2019 O-Sjuer 2 C5 47.45 3 2.13 12.06 0.34 – – –
01.05.2019 Blåveisløpet N-åpen – – – – – – – –

Løp per år

2019: 8 løp820192020: 3 løp320202021: 5 løp520212022: 8 løp820222023: 12 løp1220232024: 2 løp2202420252026: 1 løp12026