Løperprofil
Aksel Mathias Rønning
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.19
- Løpskapasitet
- 9.30
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 4.13
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 24.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2959 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2557 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0957 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3168 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0957 |
| bomVekt | 1,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4534 |
| bomStorSigma | 0,8119 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2241,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2672,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.33
- Løpskapasitet
- 8.01
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 11,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.20
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 14.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4554 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3871 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1176 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2997 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9261 |
| bomVekt | 3,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5098 |
| bomStorSigma | 0,811 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1915,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2283,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 11.09.2019 Bygdakamp 6, bom 2.49 | 30 | – |
| Bom over fem minutter | 21 | 29.05.2019 O-Sjuer 4, bom 7.55 | 96 | – |
| Bom over ti minutter | 118 | hele karrieren siden 2017 | 118 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.09.2019 | Bygdakamp 6 | N1 | 24.35 | 33 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2019 | O-Sjuer 7 | N1 | 24.57 | – | 0.24 | 11.42 | 0.11 | 13.29 | 1.36 | |
| 29.05.2019 | O-Sjuer 4 | N1 | 1.18.38 | – | 16.21 | (23.58) | 4.59 | 13.57 | 1.59 | |
| 25.05.2019 | Byastafetten, individuelle klasser | H9-10 | 30.37 | 2 /6 | 0.20 | 10.47 | 0.07 | 13.57 | 1.59 | |
| 15.05.2019 | O-Sjuer 2 | N1 | 23.22 | – | 4.17 | 14.37 | 2.41 | 13.57 | 1.59 | |
| 01.05.2019 | Blåveisløpet | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2019 | BK 1 | C 2 | 26.53 | 36 | 4.56 | 18.47 | 3.27 | 17.58 | 1.40 | |
| 10.04.2019 | O-Sjuer 1 | N1 | 6.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2018 | O-sjuer nr. 9 | N1/C2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2018 | Bygdakamp 3 | C 2 | 48.12 | 31 | 5.20 | 23.00 | 2.33 | 20.18 | 1.42 | – |
| 23.05.2018 | O-sjuer nr 5 | N1 | 42.15 | – | 5.25 | 15.08 | 1.56 | 13.52 | 0.57 | |
| 02.05.2018 | O-sjuer nr 3 | C2 | 29.00 | 19 | 3.35 | 22.19 | 2.45 | 20.18 | 1.42 | – |
| 18.04.2018 | O-sjuer 2, Momarka | N1/C2 | 15.17 | – | 0.26 | 13.39 | 0.23 | 13.51 | 0.44 | – |
| 11.04.2018 | O-sjuer 1, Hegle | N1/C2 | 17.45 | – | 0.44 | 13.54 | 0.34 | 13.51 | 0.44 | – |
| 16.08.2017 | O-sjuer 8 | N1 | 30.24 | – | 3.07 | 12.20 | 1.16 | – | – | – |