Løperprofil
Emma Sofie Bredland Seehuus
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
22 løp
C-rankingen
8 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.23
- Løpskapasitet
- 15.05
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 13,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.46
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 10.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,282 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3183 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1367 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1022 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1869 |
| bomVekt | 30,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3864 |
| bomStorSigma | 0,7443 |
| antallBom | 50 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0641 |
| havariVekt | 1,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0024 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4014,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4360,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.36
- Løpskapasitet
- 7.24
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.24
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.03.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0899 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3391 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,274 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9653 |
| bomVekt | 0,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0853 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2746,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2821,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.56
- Løpskapasitet
- 16.56
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.15
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 23.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2824 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3579 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1014 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1125 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2008 |
| bomVekt | 15,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,481 |
| bomStorSigma | 0,7809 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0615 |
| havariVekt | 0,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0067 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3999,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4473,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.06
- Løpskapasitet
- 7.35
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 01.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5095 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,8133 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1107 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1945 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0598 |
| bomVekt | 5,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4244 |
| bomStorSigma | 0,7311 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0323 |
| havariVekt | 0,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1813,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2176,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 10.06.2024 MIL O6er - løp 2 Lauvåsen, bom 2.05 | 35 | – |
| Bom over fem minutter | 59 | 07.06.2023 OG-karusellen 2, bom 8.13 | 199 | – |
| Bom over ti minutter | 474 | hele karrieren siden 2017 | 474 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.06.2024 | MIL O6er - løp 2 Lauvåsen | 2,0km C | 33.55 | 5 | 2.49 | 17.10 | 1.26 | 15.40 | 1.19 | |
| 23.05.2024 | STOK - Ungdomsløp 2 | C-åpen 13-20 | 52.53 | 1 /1 | 4.20 | 22.27 | 1.50 | 20.17 | 1.54 | |
| 20.09.2023 | MIL trening natt Sjetnmyra | Kort | 30.39 | 2 | 4.40 | 16.32 | 2.31 | 14.12 | 1.20 | |
| 30.08.2023 | OG-karusell 5 stafett | Ny | 24.14 | – | 3.32 | 15.59 | 2.20 | 12.13 | 1.20 | |
| 16.08.2023 | OG karusell Klæbu | GUL | 1.06.57 | 5 | 3.45 | 15.54 | 0.53 | 17.25 | 2.09 | |
| 09.08.2023 | MIL O6`er 3 Bjønnabakken | C | 57.05 | 5 | 3.26 | 17.25 | 1.03 | 17.25 | 2.09 | |
| 07.06.2023 | OG-karusellen 2 | Gul | 53.04 | 12 | 12.41 | 22.59 | 5.30 | 18.37 | 3.01 | |
| 31.05.2023 | Treningsløp Lete | C | 27.22 | – | 6.55 | 18.12 | 4.36 | 15.33 | 1.54 | |
| 22.05.2023 | OG-karusellen 1 | Ny | 25.39 | – | 3.46 | 14.19 | 2.06 | 11.08 | 1.20 | |
| 28.09.2022 | Gimse by Night | NY | 26.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2022 | MIL O6er - løp 6 | D -12 | 36.23 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2022 | MIL O6er - løp 5 | NY | 28.54 | – | 2.08 | 8.40 | 0.38 | 10.35 | 1.20 | |
| 17.08.2022 | OG karuselløp Langmyra | GUL | 42.22 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2022 | MIL O6er - løp 2 | 2C | 49.41 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2022 | OG Klæbu | Nybegynner | 30.40 | – | 6.55 | 10.16 | 2.19 | 10.31 | 1.35 | |
| 25.05.2022 | MIL O6er - løp 1 | NY | 23.53 | – | 7.54 | 12.51 | 4.15 | 11.21 | 1.22 | |
| 18.05.2022 | OG karusell 1 | Ny | 13.12 | – | 0.31 | 9.17 | 0.22 | 11.21 | 1.22 | |
| 10.11.2021 | MIL treningsløp | Ny | 24.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2021 | MIL treningsløp | A kort | 1.00.09 | 8 | 6.52 | (30.12) | 3.27 | 14.24 | 1.21 | |
| 15.09.2021 | MIL Treningsløp Tambartun | Gul | 43.11 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | MIL treningsløp Lete | N | 22.41 | – | 1.30 | 10.47 | 0.43 | 12.31 | 1.22 | |
| 25.08.2021 | OG karusell Ulvåsen | GUL | 43.56 | 6 | 2.27 | 18.01 | 1.00 | 16.42 | 1.12 | |
| 18.08.2021 | OG-karusell Langmyra | Gul | 45.38 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | MILO Trening Sjetnan | Råtass | 26.05 | 1 | 2.53 | 11.44 | 1.18 | 12.57 | 1.19 | |
| 09.06.2021 | MIL Trening | NY | 39.40 | – | 8.45 | 13.47 | 3.02 | 12.57 | 1.19 | |
| 02.06.2021 | MIL Finn Fram Dagen 3 | Finale Råtass | 14.01 | – | 2.45 | 13.04 | 2.34 | 12.57 | 1.19 | |
| 26.05.2021 | MIL Finn Fram Dagen 2 | Råtassløype | 21.54 | – | 6.08 | 18.14 | 5.06 | 14.49 | 1.23 | |
| 12.05.2021 | MIL - Finn fram-dagen 1 | Råtass | 22.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2021 | MIL - treningsløp Hollumsåsen | Mellom | 1.15.39 | 5 | 15.47 | (26.13) | 5.28 | 14.49 | 1.23 | |
| 23.09.2020 | MIL trening Valshaugen | C | 56.25 | 2 | 1.01 | 17.34 | 0.19 | 16.40 | 1.14 | – |
| 16.09.2020 | MIL O6-er 5 | C | 1.07.49 | 8 | 2.51 | (23.54) | 1.00 | 16.40 | 1.14 | – |
| 09.09.2020 | MIL treningsløp - Vassfjellet | N | 19.36 | 2 | 2.57 | 13.06 | 1.58 | 14.16 | 1.25 | |
| 02.09.2020 | MIL treningsløp - Skjetnemarka | N | 35.40 | 2 | 0.08 | 14.07 | 0.03 | 14.16 | 1.25 | |
| 26.08.2020 | MIL treningsløp Lauvåshaugen | NY | 22.57 | – | 1.17 | 11.11 | 0.38 | 12.02 | 0.57 | |
| 12.08.2020 | STOK ungdomsløp Melhus | Råtass | 22.59 | 19 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2020 | MIL O6 er - Klubbmesterskap | NY | 25.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2020 | MIL Treningsløp Våttåsen | 2C Trim | 46.53 | 11 | 7.46 | (21.36) | 3.35 | 12.45 | 1.00 | |
| 12.03.2020 | Hovedløpsprosjektet "Camp Melhus" | Ny | 13.12 | – | 0.31 | 5.05 | 0.12 | – | – | – |
| 25.09.2019 | Gimse by Night | Ny | 13.12 | – | 0.31 | 9.23 | 0.22 | 11.19 | 0.45 | |
| 11.09.2019 | Melhus IL O6`er 5. løp | NY | 30.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2019 | OG-karusell Stafett | Nybegynner | 34.34 | – | 7.32 | 21.38 | 4.43 | 18.12 | 2.19 | – |
| 01.09.2019 | Arrangørpoeng 2019 | NY | 22.57 | – | 1.17 | 11.06 | 0.37 | 11.19 | 0.45 | |
| 28.08.2019 | Melhus IL O6`er 4. løp | NY | 20.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2019 | Klubbmesterskap Børsa IL / Orkanger IF | NY - 1,5 km Gjest | 41.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2019 | OG-karusell - 4 2019 | Ny | 13.12 | – | 0.29 | 10.26 | 0.23 | 12.55 | 0.53 | |
| 26.06.2019 | OG-karusell - 3 2019 | Ny | 52.34 | – | 1.05 | 17.29 | 0.22 | 15.58 | 0.59 | |
| 28.05.2019 | MIL O6`er Skjetnemyra | D -12 | 49.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2019 | Ungdomsløp 2 Skogskarene | N-åpen | 30.08 | – | 3.28 | 22.39 | 2.36 | – | – | – |
| 14.05.2019 | MIL Rekruttcup 3 | 1,7km C | 55.11 | 12 | 7.43 | 19.49 | 2.46 | 15.49 | 1.07 | |
| 14.05.2019 | MIL Rekruttcup 3 | All-idrett | 12.04 | – | 1.19 | 17.32 | 1.55 | 15.49 | 1.07 | |
| 13.03.2019 | HLP kveldsamling 3 | D -12 | 36.23 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2017 | MIL O6`er løp 6 | Ny | 13.12 | – | 0.31 | 8.36 | 0.20 | 11.00 | 1.16 | – |
| 29.04.2017 | MIL - Finn-fram-dagen | NY | 39.40 | – | 8.45 | 13.29 | 2.58 | – | – | – |