Løperprofil
Vesa-Ville Väänänen
Rasti-Lukko
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.24
- Løpskapasitet
- 8.40
- O-evne
- 0.45
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2661 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2713 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0748 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0371 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,56 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7415 |
| bomVekt | 85,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3288 |
| bomStorSigma | 0,702 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0318 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 4,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0071 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,8131 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,003 |
| fartSesongSin | −0,0071 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2305,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2503,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.29
- Løpskapasitet
- 7.17
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1061 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0891 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0591 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1068 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0917 |
| bomVekt | 9,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0742 |
| bomStorSigma | 0,6431 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0569 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,163 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2702,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2772,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 2.08 | 102 | – |
| Bom over fem minutter | 204 | hele karrieren siden 2019 | 204 | – |
| Bom over ti minutter | 204 | hele karrieren siden 2019 | 204 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H21A | 56.20 | 32 /61 | 2.52 | 9.24 | 0.29 | 9.26 | 0.47 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H21A | 28.37 | 39 /60 | 0.12 | 8.31 | 0.04 | 9.26 | 0.47 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H21A | 46.29 | 41 /65 | 1.11 | 8.33 | 0.13 | 9.26 | 0.47 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H21A | 50.34 | 51 /67 | 4.26 | 9.35 | 0.50 | 9.26 | 0.47 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H21A | 1.17.03 | 38 /64 | 4.10 | 8.33 | 0.28 | 9.26 | 0.47 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M35B | 1.51.23 | 24 /38 | 2.23 | 11.22 | 0.15 | 11.32 | 0.44 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M35-1 | 19.17 | 54 /67 | 0.30 | 7.36 | 0.12 | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M 21- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M 21- | 1.08.00 | 35 /42 | 4.26 | 12.54 | 0.50 | 12.17 | 0.48 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M 21- | 56.27 | 21 /25 | 3.04 | 12.46 | 0.42 | 12.17 | 0.48 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | M 21- | 1.01.37 | 16 /27 | 1.28 | 11.02 | 0.16 | 12.17 | 0.48 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | M 21- | 1.18.16 | 19 /27 | 5.22 | 12.28 | 0.51 | 12.17 | 0.48 | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | M 21- | 24.29 | 15 /19 | 0.14 | 8.26 | 0.05 | – | – | – |