Løperprofil
Selma Gederaas
Stjørdals-Blink
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
6 løp
N-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.56
- Løpskapasitet
- 10.44
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0525 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2793 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0777 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1811 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1115 |
| bomVekt | 2,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3746 |
| bomStorSigma | 0,7432 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0482 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0749 |
| havariVekt | 0,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2855,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3174,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.44
- Løpskapasitet
- 6.31
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.59
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2189 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0138 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,258 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0352 |
| bomVekt | 1,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,239 |
| bomStorSigma | 0,7485 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0853 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3365 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2414,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2497,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.32
- Løpskapasitet
- 12.01
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.09
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 30.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,059 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0225 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,081 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1477 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1022 |
| bomVekt | 12,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3494 |
| bomStorSigma | 0,6962 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0647 |
| havariVekt | 0,57 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8917 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2837,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3195,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.28
- Løpskapasitet
- 7.55
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 28.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4653 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5331 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0994 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,223 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9947 |
| bomVekt | 3,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3943 |
| bomStorSigma | 0,8725 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0325 |
| havariVekt | 0,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1893,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2263,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 18 | 18.09.2022 Älgjakten, bom 2.02 | 41 | – |
| Bom over fem minutter | 120 | 20.04.2021 Treningsløp SBO, disk | 120 | – |
| Bom over ti minutter | 120 | 20.04.2021 Treningsløp SBO, disk | 120 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.05.2023 | Treningsløp Åstjønna | C2 | 36.45 | 8 | 2.54 | 22.26 | 1.46 | 16.03 | 1.24 | |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 4 gemensamma kontroller | 35.23 | 34 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 8 | 35.23 | 38 /44 | 5.13 | 16.18 | 2.24 | 15.05 | 1.27 | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | D12 | 36.32 | 20 /23 | 4.37 | 16.42 | 2.07 | 16.17 | 1.28 | |
| 13.09.2022 | Stjørdalsmesterskap 2022 | D 11-13 | 26.49 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | SK07-2022 | C2 | 43.12 | 5 | 1.37 | 17.40 | 0.40 | 16.16 | 1.18 | |
| 14.06.2022 | Stjørdalskarusell nr. 4-2022 | C2 | 35.02 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2022 | Stjørdalskarusell nr. 2-2022 | C2 | 35.29 | 4 | 4.58 | 17.48 | 2.29 | 15.33 | 1.27 | |
| 24.05.2022 | Treningsløp SBO | C | 22.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2022 | Stjørdalskarusell nr. 1-2022 | C2 | 35.30 | 5 | 2.12 | 16.06 | 1.00 | 15.33 | 1.27 | |
| 07.04.2022 | TA-sprint 1 | D 11-12 | 11.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2021 | Treningsløp natt golfbanen | N-åpen | 27.31 | – | 2.22 | 11.10 | 0.58 | 12.24 | 1.34 | |
| 14.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | D 11-12 | 29.47 | 11 /15 | 1.34 | 14.51 | 0.47 | 14.52 | 1.28 | – |
| 13.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2021 | Vårløpet 2021 | D 11-12 | 30.48 | 2 /3 | 4.42 | 15.45 | 2.24 | – | – | – |
| 20.04.2021 | Treningsløp SBO | C1 | 15.17 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2021 | Treningsløp SBO | C2 | 15.15 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2020 | Nattløp Meråker | B/C | 35.09 | 10 | 3.08 | 20.13 | 1.48 | – | – | – |
| 01.09.2020 | Treningsløp Stjørdals-Blink | N 1,2 | 14.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2020 | TA-sprint nr.3 - 2020 | Åpen 1,5 | 23.55 | – | 6.31 | 15.22 | 4.11 | – | – | – |
| 19.05.2020 | Stjørdalskarusell#1 | N | 31.27 | – | 12.38 | (34.45) | 13.58 | 17.28 | 2.21 | |
| 10.09.2019 | Stjørdalskarusell nr. 11 | Nybegynner | 13.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2019 | Treningsløp Selbuskogen | N-åpen | 20.54 | – | 3.39 | 18.57 | 3.18 | 16.23 | 1.18 | |
| 13.08.2019 | Stjørdalskarusell nr. 9-2019 | N1,5 | 39.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2019 | Stjørdalsmesterskap (Stjørdalskarusell 2019 - Løp 7) | N-åpen | 25.09 | – | 5.50 | 22.17 | 5.10 | 16.55 | 1.15 | – |
| 11.06.2019 | Stjørdalskarusell 2019 - Løp 5 | C2 | 23.50 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2019 | Stjørdalskarusell 2019 - Løp 1 | N1,5 | 19.09 | – | 0.11 | 14.24 | 0.08 | – | – | – |