Løperprofil
Frank Egil Holm
Melhus
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
25 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 2167 av 3556
Nr. 2167 av 3556 blant menn i Norge · nr. 238 av 358 i klassen H50–54 · nr. 41 av 60 i 1976-kullet
- Forventet kmtid
- 12.47
- Løpskapasitet
- 12.06
- O-evne
- 0.42
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i november (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 26 (sist 23.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0641 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0694 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1109 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0267 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,59 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9875 |
| bomVekt | 109,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0686 |
| bomStorSigma | 0,5597 |
| antallBom | 40 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,063 |
| havariVekt | 11,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 2,3129 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0123 |
| fartSesongSin | 0,0079 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3218,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3403,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.40
- Løpskapasitet
- 8.30
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 16.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0471 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0621 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0722 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0435 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9436 |
| bomVekt | 26,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1223 |
| bomStorSigma | 0,6626 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 2,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0173 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8179 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,003 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3152,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3216,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.46
- Løpskapasitet
- 18.35
- O-evne
- 2.11
- Jevnhet ±
- 11,5 %
- Usikkerhet ±
- 5.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 25.11.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3699 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4697 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1154 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,252 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9775 |
| bomVekt | 3,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6509 |
| bomStorSigma | 0,8456 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0826 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0024 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4372 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4887,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.58
- Løpskapasitet
- 19.52
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 5.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.06.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4421 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,541 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0981 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2289 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0466 |
| bomVekt | 3,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5983 |
| bomStorSigma | 0,8536 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0671 |
| havariVekt | 0,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | 0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4690,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5183,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.42
- Løpskapasitet
- 15.12
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 6.35
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1868 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5692 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3322 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,024 |
| bomVekt | 0,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3929 |
| bomStorSigma | 0,7977 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3634,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3992,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 134 | 29.10.2025 Melhus orientering, nattløp Sjetnmarka skistadion, bom 3.09 | 134 | nr. 430 |
| Bom over fem minutter | 351 | 29.03.2023 Treningsløp Sprint, disk | 351 | nr. 954 |
| Bom over ti minutter | 351 | 29.03.2023 Treningsløp Sprint, disk | 441 | nr. 2783 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.09.2026 | MIL O6-er 6 | 2C Trim | 31.34 | 4 | 0.05 | 15.42 | 0.02 | 12.49 | 0.42 | |
| 16.09.2026 | MIL trening og All-idrett | KORT | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | MIL O6-er 5 | 3B Trim | 39.35 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2026 | MIL O6-er løp 4 | H17 - 49 | 1.29.52 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2026 | MIL Klubbmesterskap | H17 - 49 | 43.28 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2026 | MIL Trening Bjønnabakken | 3,7 Km AB | 51.24 | 4 | 4.02 | 12.14 | 0.58 | 12.19 | 0.44 | |
| 16.04.2026 | Trondheim sprintcup, løp 2 | H 50-59 | 22.46 | 15 /26 | 0.43 | 8.11 | 0.16 | 8.46 | 0.11 | – |
| 15.04.2026 | MilO treningsløp Saga | Lang 3,5 km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2026 | Trondheim sprintcup løp 1 | H 50- | 19.14 | 20 /21 | 0.05 | 9.34 | 0.03 | 8.46 | 0.11 | – |
| 08.04.2026 | MIL - Treningsløp Svartåslia | 2,5km B | 56.54 | 3 | 0.30 | 13.12 | 0.07 | 12.19 | 0.44 | |
| 03.12.2025 | MIL - Juleavslutning | Lang | 27.20 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | Trondheim Urban | H 40- | 1.01.53 | 8 /11 | 2.11 | 10.03 | 0.21 | 11.56 | 0.44 | |
| 05.11.2025 | Treningsløp i Melhus sentrum | Lang | 22.43 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2025 | Melhus orientering, nattløp Sjetnmarka skistadion | Lang | 1.08.01 | 5 | 5.53 | 14.07 | 1.16 | 12.46 | 0.44 | |
| 08.10.2025 | Treningsløp natt, Saga Brekkåsen | LANG | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2025 | MIL natt Svartåslia | Lang | 52.57 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2025 | MIL - Treningsløp Lete | 2,5km B | 48.42 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2025 | Klubbmesterskap og O6-er 3 | H17 - 49 | 45.54 | 8 | 2.19 | 12.10 | 0.37 | 11.59 | 0.36 | |
| 11.06.2025 | Mil - O6-er Vanntanken | H17 - 49 | 1.28.17 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 07.02.2025 | Student NM innendørs-O, Publikumsløp | Publikum herrer | 38.10 | 13 /21 | 7.04 | 10.59 | 2.02 | – | – | – |
| 03.11.2024 | Trondheim Urban | H 40- | 58.37 | 5 /11 | 0.03 | 9.51 | 0.01 | 11.51 | 0.34 | |
| 11.09.2024 | Mil O6-er | H17 - 49 | 53.51 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2024 | OG-karusell stafett | Løype: Rød | 27.24 | 7 | 1.22 | 12.46 | 0.38 | 12.32 | 0.38 | |
| 21.08.2024 | MIL-O6er | Lang | 57.56 | 6 | 2.20 | 12.27 | 0.30 | 12.21 | 0.37 | |
| 19.06.2024 | OG Karusell | RØD | 1.02.58 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2024 | MIL O6er - løp 2 Lauvåsen | 4,5km A | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | MIL O6er - løp 1 Løvset | 4,5km A | 54.22 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2023 | Trondheim Urban | H 40- | 1.08.39 | 5 /10 | 1.35 | 11.10 | 0.15 | 12.03 | 0.34 | |
| 04.10.2023 | MIL - natt Lete | Lang | 37.10 | 5 | 1.19 | 11.23 | 0.24 | 12.03 | 0.34 | |
| 13.09.2023 | MIL O6er | 2C Trim | 43.55 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2023 | Løp 15, Tambartun Melhus | H 45-49 år/Mellom (rød) | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2023 | OG-karusell 5 stafett | Rød | 47.14 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2023 | OG karusell Klæbu | RØD | 1.20.00 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2023 | OG-karusellen 1 | Rød | 48.01 | 5 | 3.59 | 13.51 | 1.09 | 12.45 | 0.39 | |
| 29.03.2023 | Treningsløp Sprint | Løype: L1 BA-course | 21.45 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2022 | MIL - nattløp Hollumsåsen | Lang | 45.15 | 5 | 3.32 | 11.49 | 0.55 | 12.22 | 0.34 | |
| 14.09.2022 | MIL - nattløp Gimse | Rød | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2022 | Løp 16, Nattløp Brekkåsen | H 45-49 år/Mellom (rød) | 36.23 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2022 | MIL O6er - løp 6 | 3B Trim | 39.26 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2022 | OG-karusell Arrangørpoeng 2022 | Rød | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2022 | MIL O6er - løp 5 | H17 - 49 | 1.06.16 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2022 | OG karuselløp Langmyra | RØD | 56.06 | 5 | 1.55 | 12.28 | 0.26 | 12.54 | 0.34 | |
| 10.08.2022 | MIL O6er - løp 4 | 3B Trim | 55.15 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2022 | MIL-KM - O6er løp 3 | NY | 43.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2022 | MIL O6er - løp 2 | NY | 42.13 | – | 1.34 | 14.26 | 0.32 | 12.52 | 0.34 | |
| 25.05.2022 | MIL O6er - løp 1 | 3B Trim | 43.06 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2022 | MIL Finn Fram Dagen 2 | 3,5 km B | 33.32 | 4 | 0.49 | 10.40 | 0.16 | 12.00 | 0.36 | |
| 10.11.2021 | MIL treningsløp | Lang | 31.50 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2021 | MIL treningsløp | A lang | 35.33 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2021 | MIL nattløp Saga | Rød | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2021 | MIL - natt Rønningstrøa | Kort | 50.39 | 2 | 0.04 | 14.45 | 0.01 | 13.38 | 0.40 | |
| 14.09.2021 | Løp 14, Nattløp Gimse | H 45-49 år/Mellom (rød) | 39.32 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | MIL treningsløp Lete | C | 56.27 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2021 | OG-karusell Langmyra | Rød | 56.35 | 8 | 0.11 | 13.39 | 0.03 | 13.02 | 0.48 | |
| 11.08.2021 | MIL Treningsløp Lauvåshaugan | Råtass | 33.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | MILO Trening Sjetnan | C-uperløypa | 46.01 | 7 | 3.51 | 18.12 | 1.31 | 17.54 | 2.02 | |
| 02.06.2021 | MIL Finn Fram Dagen 3 | Lang | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2021 | MIL Finn Fram Dagen 2 | Råtassløype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2021 | MIL - treningsløp Hollumsåsen | Lang | 32.53 | 4 | 1.16 | 12.01 | 0.28 | 12.24 | 0.50 | |
| 01.05.2021 | Trening IL Leik | Lang | 35.00 | 10 | 3.06 | 12.54 | 1.09 | 12.24 | 0.50 | |
| 28.04.2021 | MIL treningsløp Yraberget | Lang (A/B) | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.12.2020 | MIL-Juleløp 2020-Sentrum | Kort 1 | 24.23 | 3 | 1.50 | 13.17 | 1.00 | 12.15 | 0.50 | |
| 02.12.2020 | MIL natt Hollumsåsen | C | 33.48 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 25.11.2020 | MIL natt Høyeggen | B | 37.33 | 5 | 5.57 | 19.15 | 3.03 | 18.02 | 1.55 | |
| 18.11.2020 | MIL - natt Brekkåsen | B | 51.41 | 6 | 8.12 | 21.37 | 3.26 | 18.02 | 1.55 | |
| 11.11.2020 | MIL - natt Tambartun | Løype 1 | 22.44 | 3 | 0.18 | 9.28 | 0.07 | 11.23 | 0.47 | |
| 04.11.2020 | MIL Trening Natt Løvset | B | 1.01.20 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2020 | MIL treningsløp natt | B | 52.22 | 7 | 3.40 | (21.50) | 1.32 | 14.50 | 1.12 | – |
| 30.09.2020 | Gimse by Night, fellesstart | 3B Trim | 55.15 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2020 | MIL trening Valshaugen | C | 1.07.12 | 5 | 9.24 | 20.56 | 2.56 | 18.52 | 2.27 | |
| 16.09.2020 | MIL O6-er 5 | C | 47.51 | 5 | 3.27 | 16.52 | 1.13 | 18.52 | 2.27 | |
| 09.09.2020 | MIL treningsløp - Vassfjellet | B | 32.23 | 1 | 1.08 | 15.19 | 0.32 | – | – | – |
| 10.06.2020 | MIL Treningsløp Våttåsen | 2C Trim | 33.01 | 6 | 2.08 | 15.13 | 0.59 | 14.53 | 0.57 | |
| 01.10.2019 | MIL trening natt Rye | Ny | 38.38 | – | 3.46 | 15.57 | 1.33 | 15.31 | 1.12 | |
| 18.09.2019 | MIL Treningsløp | Ny | 34.03 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Melhus IL O6`er 4. løp | 2C Trim | 59.41 | 10 | 4.34 | 21.11 | 1.37 | 17.39 | 1.09 | – |
| 14.08.2019 | Klubbmesterskap Børsa IL / Orkanger IF | C - 2,1 km Gjest | 1.18.07 | 9 | 12.59 | 26.10 | 4.21 | 21.04 | 2.13 | – |
| 26.06.2019 | OG-karusell - 3 2019 | Gul Trim | 1.15.18 | 9 | 2.15 | 21.54 | 0.39 | – | – | – |
| 28.05.2019 | MIL O6`er Skjetnemyra | NY | 17.35 | – | 0.13 | 15.48 | 0.12 | – | – | – |
| 14.05.2019 | MIL Rekruttcup 3 | NY | 21.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2019 | MIL Rekruttcup 2 | Lang (A/B) | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2019 | MIL treningsløp | 1,1km Nybegynner | 42.09 | – | 2.28 | 34.45 | 2.02 | – | – | – |
| 13.03.2019 | HLP kveldsamling 3 | 3B Trim | 39.26 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2014 | Kopi av OG-karusell 5 | NY | 43.41 | – | – | – | – | – | – | – |