Løperprofil
Anne Sigrid Øye Rossebø
Sauda
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.49
- Løpskapasitet
- 9.38
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.12
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 05.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1735 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4169 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0583 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1149 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,101 |
| bomVekt | 4,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0551 |
| bomStorSigma | 0,6002 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0832 |
| havariVekt | 0,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3574,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3641,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.44
- Løpskapasitet
- 12.45
- O-evne
- 2.59
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 16.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,004 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0473 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0843 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0584 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2254 |
| bomVekt | 11,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5877 |
| bomStorSigma | 1,0045 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0687 |
| havariVekt | 1,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2998,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3701,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.34
- Løpskapasitet
- 12.35
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 16,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±1,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 17.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0229 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0004 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1669 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0626 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,61 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2334 |
| bomVekt | 50,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4303 |
| bomStorSigma | 0,7976 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0376 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0606 |
| havariVekt | 3,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0076 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7469 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0154 |
| fartSesongSin | −0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2973,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3441,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.51
- Løpskapasitet
- 8.45
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 20.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3675 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3677 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1134 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1504 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9587 |
| bomVekt | 7,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2458 |
| bomStorSigma | 0,6795 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0332 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0318 |
| havariVekt | 0,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6877 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2090,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2355,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 15.08.2026 Vestlandsmesterskapet, bom 19.30 | 86 | – |
| Bom over fem minutter | 16 | 15.08.2026 Vestlandsmesterskapet, bom 19.30 | 163 | – |
| Bom over ti minutter | 16 | 15.08.2026 Vestlandsmesterskapet, bom 19.30 | 163 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | D 13-14 | 33.33 | 4 /11 | 2.05 | 13.57 | 0.52 | 16.13 | 3.08 | – |
| 15.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | D 13-14 | 1.02.21 | 11 /12 | 21.12 | 21.14 | 7.13 | 16.13 | 3.08 | – |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | D 11-12 | 33.36 | 4 /8 | 2.05 | 13.49 | 0.51 | 15.50 | 1.56 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | D 11-12 | 30.27 | 3 /8 | 1.09 | 13.27 | 0.30 | 15.50 | 1.56 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 11-12 | 41.33 | 32 /133 | 11.46 | 18.27 | 5.14 | 17.23 | 2.37 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 11-12 | 38.32 | 35 /46 | 6.26 | 18.37 | 3.06 | 17.23 | 2.37 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 11-12 | 1.28.52 | 41 /133 | 10.45 | (31.51) | 3.51 | 17.23 | 2.37 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2025 | Vestlandspremieren-II | D 11-12 | 21.15 | 3 /6 | 1.23 | 11.50 | 0.46 | 13.57 | 1.53 | |
| 04.04.2025 | Vestlandspremieren-I | DB | 40.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2024 | Kretsløp Haugesund (ROK Finale) | D 11-12 | 37.54 | 3 /6 | 12.39 | 19.07 | 6.23 | 15.21 | 2.32 | |
| 08.06.2024 | KM Mellom | D 11-12 | 41.43 | 3 /5 | 3.31 | 21.20 | 1.48 | 16.26 | 1.15 | – |
| 06.04.2024 | Vestlandspremieren-II | D 11-12 | 27.02 | 2 /5 | 1.19 | 12.43 | 0.37 | – | – | – |
| 05.04.2024 | Vestlandspremieren-I | DC | 22.32 | 8 /15 | 1.59 | 12.07 | 1.04 | 11.10 | 0.11 | – |
| 20.08.2023 | KM Lang Sauda (RR5) | D 9-10 | 26.46 | 2 /6 | 2.05 | 11.40 | 0.54 | 12.42 | 0.54 | – |
| 19.08.2023 | KM Mellom | D 9-10 | 37.26 | – | 3.31 | 13.36 | 1.17 | 12.42 | 0.54 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 9-10 | 18.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 9-10 | 16.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 9-10 | 20.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 9-10 | 14.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2020 | Nattsprintkøppen 1 Staalehuset | D-16 | 15.40 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2020 | KM-lang | N-åpen | 54.25 | 6 /6 | 1.53 | 32.42 | 1.08 | – | – | – |
| 22.08.2020 | KM Mellom (Rogaland) | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.11.2019 | Høstkøpp 4: Solandsbakkane bhg | D Ny | 41.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2019 | Møllesprinten (HOK-ranking 6/2019) | NOpen | 50.59 | – | 2.38 | 13.32 | 0.42 | – | – | – |
| 02.06.2019 | Rogalandsrankingløp | N-open | 42.54 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2019 | KM Mellom | N-open | 34.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2019 | KM sprint | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2018 | KM-Stafett - Individulle klasser | D/H N-Åpen | 58.06 | 14 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2017 | Høstkarusell 2 (Flex-o-løp) | N-åpen | 24.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2017 | KM Mellom | N-open | 41.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2017 | HIL Klubbkarusell 2017 - løp 7 - Vormedal | Råtass | 38.14 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2017 | Vårkarusell 2 (Flex-o-løp) | N-åpen | 25.34 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 25.03.2017 | Vårkarusell 1 (flex-o-løp) Sveio golfbane | N-åpen | 59.02 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2016 | Kretsløp sprint | N-åpen | 14.57 | – | – | – | – | – | – | – |