Løperprofil
Semine Dahl
Skien
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
C-rankingen
8 løp
N-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
nr. 1513 av 2062
Nr. 1513 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 40 av 44 i klassen D13–14 · nr. 18 av 20 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 16.32
- Løpskapasitet
- 14.46
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2672 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3285 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0828 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,032 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,87 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4439 |
| bomVekt | 61,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4557 |
| bomStorSigma | 0,7929 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1009 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0569 |
| havariVekt | 6,81 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0043 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9477 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0091 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3932,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4400,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.20
- Løpskapasitet
- 16.36
- O-evne
- 3.44
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.14
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 5,2
- Typisk bom
- 129 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 15.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2605 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3792 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0889 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0588 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4767 |
| bomVekt | 18,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8618 |
| bomStorSigma | 0,7289 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0892 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,2163 |
| havariVekt | 3,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0031 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1314 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0044 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3908,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4785,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.05
- Løpskapasitet
- 12.41
- O-evne
- 2.24
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.25
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 13 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 20.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0074 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,03 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1069 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,09 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2032 |
| bomVekt | 27,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5804 |
| bomStorSigma | 0,8752 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1252 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0542 |
| havariVekt | 3,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8828 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0034 |
| fartSesongSin | 0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2995,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3562 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.30
- Løpskapasitet
- 8.54
- O-evne
- 1.36
- Jevnhet ±
- 13,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 06.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3523 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3577 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1346 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1304 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1485 |
| bomVekt | 8,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4236 |
| bomStorSigma | 0,6882 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0297 |
| havariVekt | 0,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,666 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | −0,0049 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2128,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2509,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 2.27 | 73 | – |
| Bom over fem minutter | 33 | 20.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång, bom 17.03 | 160 | – |
| Bom over ti minutter | 33 | 20.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång, bom 17.03 | 173 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.08.2026 | Telemark 2-dagers / KM-lang Vestf&Telem. + Buskerud | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2026 | Grenlandskarusellen - løp 10 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D14 Kort | 45.42 | 20 /30 | 6.09 | 16.36 | 2.14 | 16.32 | 1.55 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D14 Kort | 36.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D14 Kort | 25.09 | 27 /30 | 3.40 | 19.51 | 2.54 | 16.32 | 1.55 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D14 Kort | 1.01.33 | 15 /30 | 5.42 | 15.00 | 1.23 | 16.32 | 1.55 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D14 Kort | 1.03.18 | 24 /30 | 22.15 | 21.27 | 7.32 | 16.32 | 1.55 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | D 13-14 | 34.32 | 22 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2026 | Drangedalsløpet | C-åpen 10-16 | 52.01 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | KM mellom/ 60års jubileumsløp | D 13-16 C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2026 | Grenlandskarusellen - løp 2 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2026 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2026 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | D 13-14 | 1.05.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.03.2026 | Skjærgårdsløpet | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.03.2026 | Göteborgspremiären, lång | Orange 3,0 | 1.04.02 | 38 /48 | 11.27 | 22.09 | 3.58 | 21.52 | 4.12 | – |
| 14.03.2026 | Göteborgspremiären, medel | D14 | 1.20.26 | 49 /50 | 16.08 | 26.40 | 5.21 | 21.52 | 4.12 | – |
| 19.11.2025 | Vinter Jukola - løp 3 | C-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2025 | Grenlandskarusellen - løp 12 (m/klubbmesterskap POL) | C-åpen 10-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.07.2025 | Svabergsprinten | Svaberg | 1.11.35 | 28 | 3.00 | 18.24 | 0.46 | 17.36 | 1.35 | |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Vårløpet | D 13-14 | 1.00.24 | 5 /5 | 9.38 | 24.07 | 3.51 | – | – | – |
| 22.05.2025 | Grenlandskarusellen - løp 6 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2025 | Grenlandskarusellen - løp 4 | D 13-14 | 30.28 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | KM sprint | D 13-14 | 26.22 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2025 | Grenlandskarusell løp 3 | D 13-14 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.03.2025 | Vinter-Jukola | A-kort | 36.52 | 17 /22 | 4.42 | 18.31 | 2.22 | 17.44 | 1.55 | |
| 18.12.2024 | VinterJukola - løp 7 | A-kort | 58.22 | 9 /17 | 4.37 | 18.39 | 1.28 | 17.57 | 1.54 | |
| 07.12.2024 | Røsskleivaløpet | D16 | 36.28 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 04.12.2024 | Vinter-Jukola løp 5 | A-kort | 48.23 | 16 /23 | 4.45 | 17.45 | 1.52 | 17.57 | 1.54 | |
| 20.11.2024 | Vinter-Jukola løp 3 | C-løype | 56.39 | 5 /7 | 5.39 | 17.19 | 1.44 | 17.17 | 2.30 | |
| 22.10.2024 | Hjalmarkarusellen løp 4, Moflata skole | D11-16 | 28.54 | 2 /2 | 5.15 | 19.52 | 3.37 | 18.01 | 2.34 | – |
| 15.10.2024 | Hjalmarkarusellen løp 3, Bølehøgda skole | D11-16 | 1.00.37 | 1 /1 | 6.32 | 24.27 | 2.38 | 18.01 | 2.34 | – |
| 01.10.2024 | Hjalmarkarusellen løp 2, Mæla Ungdomsskole | D11-16N | 13.34 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Hjalmarkarusellen løp 1, Stigeråsen skole | D11-16N | 31.04 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2024 | Skien City Race | D11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2024 | Grenlandskarusell løp 12-Skien Fritidspark | D 11-12 | 37.55 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 11-12 | 31.24 | 35 /170 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 11-12 | 42.34 | 41 /170 | 12.02 | 19.25 | 5.29 | 17.40 | 2.53 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 11-12 | 50.44 | 41 /170 | 13.45 | 24.21 | 6.36 | 17.40 | 2.53 | |
| 16.06.2024 | Midtsommerløpet | D11-12 | 44.17 | 7 /10 | 11.14 | 19.33 | 4.58 | 17.40 | 2.53 | |
| 15.06.2024 | Midtsommersprinten | D11-12 | 28.36 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2024 | Treningsløp, Åletjern | Damer - kort løype | 57.55 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2024 | Grenlandskarusellen løp 8 | D 11-12 | 57.04 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2024 | Grenlandskarusellen - løp 6 | D 11-12 | 52.59 | 1 /2 | 6.33 | 16.26 | 2.02 | 16.34 | 1.43 | |
| 21.05.2024 | Treningsløp | Damer - lang løype | 1.06.44 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2024 | Hjalmarløpet 2024 | D 11-12 | 32.55 | 3 /5 | 0.54 | 14.22 | 0.24 | 16.34 | 1.43 | |
| 25.04.2024 | Grenlandskarusell 3 | D 11-12 | 43.31 | 2 /2 | 4.33 | 25.13 | 2.38 | 20.02 | 2.17 | – |
| 11.04.2024 | Grenlandskarusellen - løp 1 | D 11-12 | 44.09 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2024 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | C-åpen | 48.58 | 8 /14 | 5.48 | 21.49 | 2.35 | 20.02 | 2.17 | – |
| 06.04.2024 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | N2-åpen 9-16 | 26.13 | 1 /3 | 3.58 | 12.59 | 1.58 | 13.14 | 1.40 | |
| 17.10.2023 | Hjalmarkarusellen løp 4 | D11-16N | 41.03 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | Porsgrunn City Race 2023 | N2-åpen 9-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | Hjalmarkarusellen løp 2 | D11-16N | 32.30 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2023 | Grenlandskarusellen løp 14 | N2-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2023 | Grenlandskarusellen løp 13 | N2-åpen 10-16 | 37.22 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | Grenlandskarusellen løp 12 m/klubbmesterskap POL | N2-åpen 10-16 | 39.59 | 1 /1 | 6.21 | 22.16 | 3.32 | 18.03 | 1.48 | |
| 23.04.2023 | Skien city race 2023 | N2-Åpen 10-16 | 36.42 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 21.12.2022 | Vinter-Jukola løp 8 | C-løype | 59.40 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | Grenlandskarusellen løp 14 | N-åpen 10-16 | 48.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2022 | Telemark 2-dagers | N2-åpen 9-16 | 47.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2022 | Vårløp | N 10-16 | 32.29 | 3 /6 | 5.51 | 23.21 | 4.12 | 17.43 | 1.38 | |
| 21.04.2022 | Grenlandskarusellen 2 | N-åpen 10-16 | 47.29 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.12.2021 | Vinter Jukola 6 | C-løype | 59.35 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2021 | Skien City Race, KM-sprint | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2020 | KM Vestfold - Telemark i Langangen - Mellomdistanse | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2019 | Hjalmarkarusellen 4 | D-10 | 31.58 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2019 | Hjalmarkarusellen 3 | D-10 | 28.57 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2019 | Hjalmarkarusellen 2 | D-10 | 37.08 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2019 | Hjalmarkarusellen 1 | D-10 | 40.09 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2017 | Hjalmarkarusellen 4 | D-10 | 25.20 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2017 | Hjalmarkarusellen 2 | D-10 | 27.05 | 3 /6 | 1.36 | 17.56 | 1.04 | 16.49 | 0.54 | |
| 26.09.2017 | Hjalmarkarusellen 1 | D-10 | 28.56 | 3 /7 | 1.53 | 18.22 | 1.12 | 16.48 | 1.05 | – |
| 17.09.2017 | Blåbærløpet | N-åpen | 38.21 | – | 2.10 | 17.25 | 0.59 | 16.48 | 1.05 | – |
| 18.10.2016 | Hjalmarkarusellen, løp 3 | D-16N | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2016 | Hjalmarkarusellen, løp 2 | D-16N | 23.54 | 1 /1 | 4.37 | 26.00 | 5.01 | – | – | – |