Løperprofil

Ann-Kristin Granamo Alstad

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser B-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

12.0014.0016.0018.0020.002023202420252026Loffelunken med Ungdomsserien, #6 17.09.2022: 18.24Blåveisløpet 23.04.2023: 14.36Oppdal 2-dagers. Dag 1 10.06.2023: 16.02Oppdal 2-dagers. Dag 2 11.06.2023: 14.12O-Ringen Åre, etapp 3, medel 26.07.2023: 17.17O-Ringen Åre, etapp 4, medel 27.07.2023: 12.30O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart 28.07.2023: 12.00Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse 26.08.2023: 20.21Loffelunken med Ungdomsserien, #7 23.09.2023: 14.07Blåveisløpet 28.04.2024: 14.19Vårløpet 09.06.2024: 16.51O7-6 / BK-4 Masteråsen 12.06.2024: 13.30O7-7 / BK-5 Vulusjøen 21.08.2024: 12.42Bygdakamp 6 18.09.2024: 13.51Loffelunken med ungdomsserien, #8 21.09.2024: 11.25O-sjuer 3 Masteråsen 30.04.2025: 14.28O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena 21.05.2025: 14.29O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) 20.08.2025: 20.08Midt-Norsk mesterskap, langdistanse 23.08.2025: 13.33O-sjuer 3 - Masteråsen 22.04.2026: 13.08Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse 22.08.2026: 15.11Midt-Norsk Mesterskap - Stafett - Individuelle klasser 23.08.2026: 14.02KM lang og finale SMN-cup Inderøy 30.08.2026: 16.53Loffelunken 26.09.2026: 13.19

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
8.34
Løpskapasitet
8.22
O-evne
0.12
Jevnhet ±
5,6 %
Usikkerhet ±
0.27
Sikkerhet
2
Bommer per løp
0,9
Typisk bom
68 s
Disk/brutt
6 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 08.04.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0325
fartMuRaa (evne før krymping)0,0406
fartSigma (dagsform-spredning)0,0557
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0503
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,76
evidensVekt (sikkerheten)1,6
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0174
bomVekt23,08
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2221
bomStorSigma0,6115
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0735
havariVekt1,31
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3104
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3177,5
beregnet06.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.02
Løpskapasitet
13.22
O-evne
1.40
Jevnhet ±
9,6 %
Usikkerhet ±
0.22
Sikkerhet
15
Bommer per løp
2,7
Typisk bom
106 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
best på lange (−0,1 % per dobling)
Sesongprofil
best i mars (±1,8 %)
Løp i grunnlaget
25 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0426
fartMuRaa (evne før krymping)0,0437
fartSigma (dagsform-spredning)0,0962
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0244
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)5,29
evidensVekt (sikkerheten)15,24
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,7736
bomVekt111,54
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6621
bomStorSigma0,7883
antallBom41
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0375
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0545
havariVekt8,52
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0007
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,0961
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0033
fartSesongSin−0,0176
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3145
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3538,6
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (406 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 15 30.08.2026 KM lang og finale SMN-cup Inderøy , bom 2.49 85 nr. 4172
Bom over fem minutter 158 20.08.2025 O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) , bom 6.49 158 nr. 1989
Bom over ti minutter 336 26.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 3, medel, bom 11.07 336 nr. 2835

Løp

43 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
26.09.2026 Loffelunken Orange 3,0 38.14 5 /25 1.57 13.19 0.41 15.00 1.40
30.08.2026 KM lang og finale SMN-cup Inderøy B-åpen 17- 1.11.37 3 /7 5.37 16.53 1.19 15.13 1.49
23.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap - Stafett - Individuelle klasser B-åpen 17- 39.41 2 /5 0.00 14.02 0.00 15.13 1.49
22.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse B-åpen 17- 52.31 4 /24 3.37 15.11 1.03 15.13 1.49
21.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint B-åpen 17- 14.25 2 /11 – – – – – –
19.08.2026 O-sjuer 9 - Frol barneskole B3 17.17 6 – – – – – –
26.04.2026 Blåveisløpet B-åpen 17- 50.57 6 /8 – – – – – –
22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen B3 39.00 13 4.35 13.08 1.33 14.31 1.59
15.04.2026 O-sjuer 2 - Staupsmarka B3 19.15 2 – – – – – –
08.04.2026 O-sjuer 1 - Røstad A4 17.45 13 1.37 9.09 0.50 8.42 0.13 –
10.09.2025 O-sjuer 11 Røstad B3 16.37 3 – – – – – –
23.08.2025 Midt-Norsk mesterskap, langdistanse B-åpen 17- 33.30 4 /29 0.39 13.33 0.16 15.06 2.00
20.08.2025 O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) B3 57.10 42 15.45 20.08 5.33 15.06 2.00
25.05.2025 Verdal 2-dagers B-åpen 17- – – – – – – – –
25.05.2025 Verdal 2-dagers B-åpen 17- – – – – – – – –
21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena B3 45.25 23 3.28 14.29 1.06 14.26 1.44
30.04.2025 O-sjuer 3 Masteråsen B3 52.39 16 5.20 14.28 1.28 14.13 1.46
09.04.2025 O-sjuer 1 Staupsmarka A4 25.26 10 0.27 8.26 0.09 – – –
21.09.2024 Loffelunken med ungdomsserien, #8 Medelsvår 3 km 27.01 4 /39 0.06 11.25 0.03 14.16 1.49
18.09.2024 Bygdakamp 6 B3 46.25 20 0.03 13.51 0.01 14.16 1.49
21.08.2024 O7-7 / BK-5 Vulusjøen B3 41.20 15 0.37 12.42 0.11 14.28 2.03
15.08.2024 U-Cup 6 Åpen 2,0 20.24 1 /2 – – – – – –
12.06.2024 O7-6 / BK-4 Masteråsen B3 42.30 17 6.57 13.30 2.12 14.44 2.13
09.06.2024 Vårløpet B-åpen 17- 33.36 7 /15 8.11 16.51 4.06 14.44 2.13
23.05.2024 U-cup 4 / KM Sprint B-åpen 17- 11.30 1 /6 – – – – – –
28.04.2024 Blåveisløpet B-åpen 17- 26.53 4 /13 6.00 14.19 3.12 14.46 1.55
23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7 Medelsvår 3 km 40.52 8 /48 1.08 14.07 0.23 15.12 1.45
26.08.2023 Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse B-åpen 17- 1.02.27 19 /24 15.16 20.21 4.58 15.21 1.59
28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart 3-dagars Medelsvår 3,3 46.03 6 /65 1.34 12.00 0.24 14.26 1.24
27.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 4, medel 3-dagars Medelsvår 3,3 31.19 13 /65 1.09 12.30 0.28 14.26 1.24
26.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 3, medel 3-dagars Medelsvår 3,3 59.43 29 /65 11.10 17.17 3.14 14.26 1.24
11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2 B-åpen 17- 37.25 4 /22 1.08 14.12 0.26 15.20 1.26
10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1 B-åpen 17- 36.29 7 /26 1.34 16.02 0.41 15.20 1.26
23.04.2023 Blåveisløpet B-åpen 17- 25.43 4 /11 3.28 14.36 1.58 15.20 2.13
17.09.2022 Loffelunken med Ungdomsserien, #6 Medelsvår 3 km 45.04 27 /45 11.46 18.24 4.48 16.06 2.38 –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers B-åpen 17- – – – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers B-åpen 17- – – – – – – – –
14.05.2022 Blåveisløpet B-åpen 17- 35.08 2 /17 0.11 13.53 0.04 – – –
21.08.2021 KM sprint N-åpen 41.53 – – – – – – –
09.06.2021 BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet N1 – DNS – – – – – –
02.05.2021 Blåveisløpet Publikum 0.00 DNS – – – – – –
04.07.2020 Sommerløpet N-åpen – – – – – – – –
13.06.2020 KM mellomdistanse NTOK N-åpen – – – – – – – –

Løp per år

2020: 2 løp220202021: 1 løp120212022: 4 løp420222023: 8 løp820232024: 8 løp820242025: 8 løp820252026: 10 løp102026