Løperprofil

Johan Oftedal

Malvik

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser skogsrankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

10.0011.0012.0013.0014.0015.002018201920202021Malvik Treningsløp 18 Stavsjøen 25.09.2017: 10.15Malvik #2 - Midtsandtangen 16.04.2018: 15.26Malvik #15 - Tjønnstuggu 10.09.2018: 12.16Malvik #9 - Mostadmark 23.08.2021: 12.32

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.05
Løpskapasitet
7.49
O-evne
1.16
Jevnhet ±
8,5 %
Usikkerhet ±
2.17
Sikkerhet
1
Bommer per løp
2,6
Typisk bom
94 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
5 (sist 23.08.2021)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,3707
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0924
fartSigma (dagsform-spredning)0,0845
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,224
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,01
evidensVekt (sikkerheten)0,59
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9611
bomVekt2,62
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5407
bomStorSigma0,7877
antallBom7
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0717
havariVekt0,46
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0005
fartSesongSin0,001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2078,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2415,8
beregnet06.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.19
Løpskapasitet
12.21
O-evne
2.58
Jevnhet ±
8,8 %
Usikkerhet ±
4.02
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,9
Typisk bom
121 s
Disk/brutt
6 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 19.08.2021)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0358
fartMuRaa (evne før krymping)0,3829
fartSigma (dagsform-spredning)0,0878
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2341
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,01
evidensVekt (sikkerheten)0,33
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0952
bomVekt1,82
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,793
bomStorSigma0,8985
antallBom5
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0573
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0834
havariVekt0,04
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2905,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3602,8
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
12.34
Løpskapasitet
10.31
O-evne
2.03
Jevnhet ±
9,1 %
Usikkerhet ±
5.16
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,3
Typisk bom
98 s
Disk/brutt
5 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 27.08.2018)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1944
fartMuRaa (evne før krymping)0,2855
fartSigma (dagsform-spredning)0,0914
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3502
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,18
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,01
bomVekt0,36
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5871
bomStorSigma0,8869
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,068
havariVekt0,05
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2480,3
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2964,5
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
8.37
Løpskapasitet
7.19
O-evne
1.18
Jevnhet ±
9,8 %
Usikkerhet ±
3.10
Sikkerhet
1
Bommer per løp
2,9
Typisk bom
79 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 17.06.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,5443
fartMuRaa (evne før krymping)−0,4661
fartSigma (dagsform-spredning)0,0977
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3135
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,62
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9102
bomVekt2,05
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3684
bomStorSigma0,7943
antallBom2
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0328
havariVekt0,03
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0008
fartSesongSin0,0007
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)1749,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2058,7
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (234 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 32 13.09.2021 Malvik #12 - Tjønnstuggu, bom 5.11 75 –
Bom over fem minutter 32 13.09.2021 Malvik #12 - Tjønnstuggu, bom 5.11 75 –
Bom over ti minutter 66 19.08.2021 Ungdomsløp 5, bom 11.34 167 –

Løp

31 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
06.05.2024 Malvik #5 - Stavsjøen Kort 10.10 – – – – – – –
02.03.2022 Hovedløpsprosjektet kveldssamling 2 DH13-16L – DNS – – – – – –
27.09.2021 Malvik #14 - Hyllvatnet H13-16 38.53 1 – – – – – –
20.09.2021 Malvik #13 - Sveberg H13-16 57.23 2 – – – – – –
13.09.2021 Malvik #12 - Tjønnstuggu Råtassan C 38.59 2 – – – – – –
06.09.2021 Malvik #11 - Klubbmesterskap Herrer lett 55.19 1 – – – – – –
26.08.2021 Ungdomsløp 6 H 13-14 – DNS – – – – – –
23.08.2021 Malvik #9 - Mostadmark Råtassan 45.27 2 6.14 12.32 1.43 12.15 1.13
19.08.2021 Ungdomsløp 5 H 13-14 1.32.21 9 /10 19.59 31.30 6.49 – – –
31.05.2021 Malvik #6 - Stavsjøen Råtassan 46.21 2 – – – – – –
27.05.2021 Ungdomsløp 2 STOK Cåpen 46.26 – – – – – – –
20.05.2021 Ungdomsløp 1 N2-åpen 11-16 14.17 – – – – – – –
06.09.2020 Tour de Trondheim og Student-NM C-åpen 10-16 – – – – – – – –
27.08.2020 STOK Ungdomsløp 3 Nidarøst N2-åpen 10-16 17.09 – – – – – – –
20.08.2020 Ungdomsløp 5 N2-åpen 11-16 41.25 – – – – – – –
30.09.2019 Malvik #18 - Sveberg Råtassan 46.21 2 – – – – – –
23.08.2019 Midt-Norsk Mesterskap Sprint H 11-12 24.53 14 /15 – – – – – –
17.06.2019 Malvik #11 - Fjølstadvollåsen N-nivå 21.20 2 1.31 9.54 0.42 10.04 0.32
13.06.2019 STOK Ungdomsløp 5 H 11-12 0.00 DNS – – – – – –
09.05.2019 STOK Ungdomsløp 1 H11-12 15.52 Disk – – – – – –
23.04.2019 Malvik #3 - Storsand N-nivå 13.23 1 0.30 10.20 0.23 11.09 0.33 –
08.04.2019 Malvik #2 - Treningsløp Vikhammeråsen N-nivå 17.03 1 1.34 12.18 1.08 11.09 0.33 –
17.09.2018 Malvik #16 - Ertstjønna N-åpen 20.22 – – – – – – –
10.09.2018 Malvik #15 - Tjønnstuggu Råtass 26.29 – 0.15 12.16 0.07 13.01 0.49
27.08.2018 Malvik #13 - Malviktrippelen (Jervskogen) C-nivå 1.13.41 11 11.08 24.35 3.43 – – –
20.08.2018 Malvik #12 - Stavsjøen C-nivå 1.07.31 2 – – – – – –
16.04.2018 Malvik #2 - Midtsandtangen Råtass 27.18 – 2.09 15.26 1.13 12.34 0.55
02.10.2017 Malvik Nattløp Sekkhølet Råtass 17.39 – – – – – – –
25.09.2017 Malvik Treningsløp 18 Stavsjøen Råtass 20.32 – 0.38 10.15 0.19 12.33 1.11 –
18.09.2017 Malvik Treningsløp 17 Vikhammervollen Råtass 10.42 – – – – – – –
21.08.2017 Malvik Treningsløp 13 Jernverket Råtass 57.36 – 7.17 13.19 1.41 – – –

Løp per år

2017: 4 løp420172018: 5 løp520182019: 6 løp620192020: 3 løp320202021: 9 løp92021202220232024: 1 løp12024