Løperprofil
Kristoffer Sundnes
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.10
- Løpskapasitet
- 12.54
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 11.09
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 05.09.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1294 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2036 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1069 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5804 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9998 |
| bomVekt | 0,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,467 |
| bomStorSigma | 0,8324 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3433,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3772,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.33
- Løpskapasitet
- 7.21
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0965 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1326 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0553 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1133 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,951 |
| bomVekt | 15,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2063 |
| bomStorSigma | 0,6549 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0815 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8671 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2728,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2797,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.22
- Løpskapasitet
- 11.09
- O-evne
- 2.14
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 23.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1382 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,258 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0839 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1877 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9119 |
| bomVekt | 3,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,675 |
| bomStorSigma | 0,9177 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0825 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2622,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3146,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 66 | 31.08.2021 Klubbmesterskap Oppsal, bom 5.58 | 66 | – |
| Bom over fem minutter | 66 | 31.08.2021 Klubbmesterskap Oppsal, bom 5.58 | 66 | – |
| Bom over ti minutter | 68 | 15.09.2020 Klubbmesterskap Oppsal Orientering, disk | 68 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | H40 | 19.45 | 11 /23 | 0.04 | 6.53 | 0.01 | 7.09 | 0.10 | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | H40- | 21.00 | 17 /25 | 1.05 | 7.19 | 0.23 | 7.09 | 0.10 | – |
| 01.06.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 6 - med funksjonærkickoff O-festivalen | Kun kickoff | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | B-åpen | 39.06 | 2 /6 | 2.26 | 11.28 | 0.43 | 13.22 | 2.15 | |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap Oppsal | B | 35.04 | 1 /3 | 7.06 | 15.10 | 3.04 | 15.03 | 2.46 | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | C-åpen 17- | 26.11 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2018 | OSI/GeoForm Rankingløp 12 - Maridalsalpene på tvers | Kort B/C | 1.25.38 | 2 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2017 | OSI/GeoForm Rankingløp 10 | B-løype | 1.12.49 | 3 /11 | 24.12 | 16.03 | 5.20 | – | – | – |
| 05.09.2012 | GeoForm/OSI Rankingløp 17 | KLP | 28.43 | 1 /19 | 1.36 | 13.09 | 0.44 | 11.34 | 1.07 | – |
| 16.05.2012 | GeoForm/OSI Rankingløp 6 | Mellom | 41.59 | 7 /39 | 7.00 | 11.07 | 1.51 | – | – | – |