Løperprofil
Anita Dal
Grue
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.26
- Løpskapasitet
- 19.24
- O-evne
- 1.03
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 17.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5392 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5727 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0874 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0419 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2552 |
| bomVekt | 24,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1483 |
| bomStorSigma | 0,6948 |
| antallBom | 30 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0411 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0732 |
| havariVekt | 1,83 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7987 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5163,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5441,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.06
- Løpskapasitet
- 13.53
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.52
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 08.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5375 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6626 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0638 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1846 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0313 |
| bomVekt | 5,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3158 |
| bomStorSigma | 0,658 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0843 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5145,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5229,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.36
- Løpskapasitet
- 19.23
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.09
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 05.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,418 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4505 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0968 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0542 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,55 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1427 |
| bomVekt | 21,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1519 |
| bomStorSigma | 0,5931 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0437 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0545 |
| havariVekt | 2,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0111 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8008 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0024 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4578 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4863,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 05.07.2026 Morokulien 2-dagers, dag 2, bom 2.04 | 97 | nr. 8045 |
| Bom over fem minutter | 119 | 19.09.2021 Tour de Glåmdal - Finale, bom 7.10 | 119 | nr. 2431 |
| Bom over ti minutter | 255 | 11.08.2020 Tour de GLåmdal/karusell, bom 11.30 | 255 | nr. 3313 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | NC Pre-O | B/N | 0.16 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2026 | NC Pre-O | B/N | 1.12 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2026 | Treningsløp PreO sprint | Åpen | 30.38 | 36 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | C-åpen 17- | 1.01.52 | 7 /9 | 5.56 | 23.13 | 2.21 | 20.29 | 1.29 | |
| 28.06.2026 | Norges Cup PreO #5 | B/N | 0.12 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2026 | Norges Cup PreO #4 | B/N | 1.13 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2026 | Le Tour de Glåmdal #3 | C/Blå 15- | 58.04 | 8 /11 | 5.53 | 23.23 | 2.22 | 20.28 | 1.17 | |
| 06.06.2026 | Odalsløpet | D-C åpen | 58.17 | 2 /4 | 2.13 | 19.09 | 0.44 | 20.28 | 1.17 | |
| 05.05.2026 | Treningsløp | C | 29.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2026 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | N2-åpen 17- | 59.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2026 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | C-åpen 17- | 41.07 | 3 /7 | 2.57 | 22.00 | 1.36 | 19.58 | 1.06 | |
| 08.06.2025 | Elgdilten PreO sprint | sprint | 21.58 | 46 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2025 | Åpent klubbmesterskap og Pre-O karusell trening #2 | Åpen | 27.54 | 38 /54 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | Pre-o karusell trening #1 | Sprint | 21.59 | 21 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2025 | BKOK-KARUSELLEN #1 | C | 42.49 | 5 /6 | 1.55 | 15.31 | 0.42 | 15.34 | 1.00 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | N2-åpen 17- | 48.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2025 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | N2-åpen 17- | 39.19 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Le Tour de Glåmdal #4 | C15- | 32.08 | 3 /8 | 1.19 | 13.15 | 0.33 | 14.17 | 1.13 | – |
| 15.05.2024 | Le Tour de Glåmdal #2 | C15- | 16.30 | 1 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2023 | le Tour de Glåmdal #3 | N | 25.09 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2023 | Le Tour de Glåmdal 2 | N | 23.30 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2022 | Le Tour de Glåmdal #4 | 17-C | 49.18 | 13 /14 | 4.57 | 20.29 | 2.03 | 20.45 | 2.01 | |
| 08.06.2022 | Le Tour de Glåmdal #3 | 17-C | 25.04 | 5 /5 | 1.38 | 15.57 | 1.02 | 14.14 | 0.16 | |
| 19.09.2021 | Tour de Glåmdal - Finale | 17-C | 1.08.14 | 12 /13 | 19.51 | 29.41 | 8.38 | 21.02 | 2.14 | |
| 15.09.2021 | BKOK-KARUSELLEN #17 | C | 29.55 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | Le Tour de Glåmdal 5 | 17-C | 47.38 | 10 /11 | 5.33 | 20.54 | 2.26 | 21.02 | 2.14 | |
| 01.09.2021 | BKOK-KARUSELLEN #15 | AK-C-N | 12.39 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2021 | Le Tour de Glåmdal 4 | 17C | 34.25 | 6 /10 | 5.25 | 14.56 | 2.21 | 12.10 | 0.17 | – |
| 22.08.2021 | KM sprint - Odalsløpet | Ledsagere | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | KM Mellom (Mjølnerløpet) | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2021 | Myrtrampen | Ledsager | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2021 | le Tour de Glåmdal #3 | N | 34.54 | 11 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 18.07.2021 | Moskusspretten - orienteringsløp på Dovrefjell | Publikum | – | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2021 | Le Tour de Glåmdal 2 | 17-C | 46.50 | 13 /21 | 3.08 | 20.15 | 1.21 | 19.24 | 1.28 | |
| 08.06.2021 | Le Tour de Glåmdal 1 | 17C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2021 | BKOK-KARUSELLEN #6 | C | 1.15.00 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2021 | Løvspretten - ungdomsløp | Ledsager | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2021 | Elgdilten - ungdomsløp | Ledsager | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2021 | BKOK-KARUSELLEN #4 | C | 46.04 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2021 | BKOK-KARUSELLEN #3 | C | 37.38 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2020 | Furugampen 2020 | C-åpen 17- | 1.06.18 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2020 | Kondisjonstrøkken 2020 | Lett | 39.42 | 2 /9 | 3.53 | 11.36 | 1.08 | – | – | – |
| 18.08.2020 | Trening | C | 41.15 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2020 | Myrtrampen | C-åpen | 54.07 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2020 | Tour de GLåmdal/karusell | 17 C | 1.00.18 | 8 /9 | 19.28 | 26.35 | 8.35 | 19.12 | 1.42 | |
| 14.06.2020 | Myrsprinten | D 17-C | 43.42 | 2 /5 | 1.02 | 12.08 | 0.17 | – | – | – |
| 09.06.2020 | Le Tour de Glåmdal 3 | 17-C | 48.10 | 7 /12 | 5.59 | 20.14 | 2.31 | 17.56 | 0.55 | |
| 28.09.2019 | Furugampen | D 17-C | 35.36 | 1 /5 | 0.47 | 18.03 | 0.24 | 17.14 | 0.35 | – |
| 03.09.2019 | Le Tour de Glåmdal 6 | 17-C | 28.20 | 5 /10 | 1.08 | 16.20 | 0.39 | 17.14 | 0.35 | – |
| 04.06.2019 | Le Tour de Glåmdal 3 | 17-C | 50.19 | 14 /21 | 3.21 | 19.07 | 1.16 | – | – | – |