Løperprofil
Sindre Dal
Grue
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
C-rankingen
7 løp
N-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.58
- Løpskapasitet
- 13.18
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.08
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 17.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1619 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,344 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0814 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1337 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2711 |
| bomVekt | 16,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5517 |
| bomStorSigma | 0,7659 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0692 |
| havariVekt | 0,75 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9159 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3539 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3982,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.48
- Løpskapasitet
- 9.36
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.54
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 17.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1687 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6005 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0703 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1775 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0222 |
| bomVekt | 5,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,163 |
| bomStorSigma | 0,6585 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,083 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3560,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3631,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.52
- Løpskapasitet
- 12.18
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 12.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0358 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0092 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0912 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0486 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0544 |
| bomVekt | 24,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3549 |
| bomStorSigma | 0,7839 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0454 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0581 |
| havariVekt | 1,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7536 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0014 |
| fartSesongSin | −0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2906,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3274,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.47
- Løpskapasitet
- 9.51
- O-evne
- 0.55
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.16
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 08.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2484 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2057 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1217 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1909 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8986 |
| bomVekt | 9,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1548 |
| bomStorSigma | 0,6385 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0321 |
| havariVekt | 0,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9506 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | 0,0056 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2357,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2578,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 12 | 21.09.2024 Le Tour de Glåmdal Finale, bom 2.48 | 140 | nr. 4589 |
| Bom over fem minutter | 59 | 29.08.2023 Le Tour de Glåmdal 5, bom 17.12 | 234 | nr. 3801 |
| Bom over ti minutter | 59 | 29.08.2023 Le Tour de Glåmdal 5, bom 17.12 | 437 | nr. 5919 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | NC Pre-O | Elite | 2.34 | 35 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2026 | PreO sprint | Sprint | 14.13 | 29 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2026 | NC Pre-O | Elite | 0.33 | 36 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | NM i Presisjonsorientering 2026 - tempo | E | 7.47 | 21 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | NC PreO Sprint | E | 15.12 | 26 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2026 | NM i Presisjonsorientering 2026 - preo | E | 3.07 | 38 /52 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | Raumarkarusell løp 9 Pre-O Sprint - Åpent klubbmesterskap | Åpen | 29.36 | 24 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2026 | Treningsløp PreO sprint | Åpen J | 18.06 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2026 | Le Tour de Glåmdal # 4 | C15- | 26.45 | 4 /17 | 1.20 | 12.56 | 0.39 | 13.55 | 1.34 | |
| 28.06.2026 | Norges Cup PreO #5 | Elite | 3.32 | 20 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2026 | PreO sprint | Sprint | 18.00 | 18 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2026 | Norges Cup PreO #4 | Elite | 2.30 | 22 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2026 | Norwegian TrailO Festival Sprint 2 | Jr | 25.11 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2026 | Norwegian TrailO Festival Sprint 1 | Jr | 23.12 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Norwegian TrailO Festival PreO | Junior | 3.35 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2026 | Norsk e-tempO Cup FINALE | B | 9.41 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.03.2026 | Norsk e-tempO Cup #12 | Open | 3.41 | 34 /160 | – | – | – | – | – | – |
| 18.03.2026 | Norsk e-tempO Cup #11 | Open | 3.51 | 77 /169 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Elgdilten PreO sprint | sprint | 15.01 | 41 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2025 | Åpent klubbmesterskap og Pre-O karusell trening #2 | Åpen | 19.40 | 18 /54 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | Pre-o karusell trening #1 | Sprint | 16.05 | 11 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2024 | Le Tour de Glåmdal Finale | C15- | 28.56 | 5 /8 | 4.56 | 14.57 | 2.33 | 15.24 | 2.01 | |
| 30.08.2024 | PreO treningskonkurranse | Åpen | 1.44 | 34 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | B-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | C-åpen 10-16 | 36.44 | 17 /28 | 5.15 | 19.23 | 2.46 | 16.56 | 1.59 | |
| 01.04.2024 | Myrsprinten | C-åpen -16 | 17.30 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2023 | lTdG og BKOK-KARUSELLEN #18 | H16C | 38.48 | 1 /1 | 4.46 | 18.57 | 2.20 | 17.15 | 1.48 | |
| 29.08.2023 | Le Tour de Glåmdal 5 | H16C | 54.58 | 1 /1 | 19.43 | 23.09 | 8.18 | 16.58 | 1.52 | |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | C-åpen 10-16 | 31.12 | 20 /27 | 8.53 | 17.44 | 5.03 | 15.30 | 2.08 | |
| 18.06.2023 | Glåmdalsløpet | C-åpen 10-16 | 46.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2023 | Finndulten | C-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2023 | le Tour de Glåmdal #3 | H16C | 28.36 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | KM Mellom Innlandet/Mjølnerløpet | C-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2023 | Le Tour de Glåmdal 2 | H16C | 41.25 | 1 /3 | 3.49 | 16.44 | 1.33 | 17.15 | 1.19 | |
| 03.05.2023 | Le Tour de Glåmdal #1 | H16C | 1.02.55 | 1 /2 | 3.42 | 19.25 | 1.08 | 17.50 | 1.17 | |
| 18.09.2022 | Le Tour de Glåmdal Finale | H16C | 51.21 | 2 /2 | 4.15 | 17.49 | 1.28 | 17.26 | 1.24 | |
| 30.08.2022 | Le Tour de Glåmdal 6 | H16C | 43.17 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | Myrtrampen - KM-Lang | C-åpen10 | 51.11 | 3 /4 | 4.01 | 22.24 | 1.45 | 17.09 | 1.11 | |
| 17.08.2022 | Le Tour de Glåmdal 5 | H16C | 20.10 | 1 /2 | 1.04 | 12.13 | 0.39 | 11.30 | 0.10 | – |
| 26.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, langdistanse | C-åpen 10-16 | 30.56 | 12 /17 | 0.35 | 16.30 | 0.19 | 15.17 | 0.58 | – |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 39.03 | 7 /16 | 3.10 | 15.46 | 1.17 | 15.17 | 0.58 | – |
| 22.06.2022 | Le Tour de Glåmdal #4 | H-16C | 47.03 | 1 /1 | 5.25 | 19.33 | 2.15 | 17.45 | 1.24 | |
| 19.06.2022 | Glåmdalsløpet | C-åpen 10-16 | 45.22 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2022 | Finndulten | N2-åpen 9-16 | 27.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2022 | KM mellom, Gjø-Vard-løpet | N2-åpen 9-16 | 34.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2022 | Le Tour de Glåmdal #3 | H-16C | 25.15 | 1 /1 | 1.20 | 16.04 | 0.51 | – | – | – |
| 08.05.2022 | Odalsløpet | N2-åpen 9-16 | 32.47 | – | 0.09 | 10.33 | 0.03 | 11.25 | 0.32 | |
| 18.04.2022 | Myrsprinten | C-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2021 | Tour de Glåmdal - Finale | N | 20.35 | 3 /10 | 1.07 | 12.46 | 0.42 | 12.48 | 0.36 | |
| 08.09.2021 | Le Tour de Glåmdal 5 | N | 12.32 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2021 | KM sprint - Odalsløpet | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | KM Mellom (Mjølnerløpet) | N2-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2021 | le Tour de Glåmdal #3 | N | 31.36 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2021 | Myggklasken - Melingen | N | 31.36 | – | 0.58 | 15.19 | 0.28 | 13.38 | 0.41 | |
| 16.07.2021 | Raphamnløpet | N | 29.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2021 | Le Tour de Glåmdal 2 | H-16C | 46.18 | 2 /4 | 3.32 | 20.01 | 1.32 | 17.52 | 1.14 | |
| 02.06.2021 | BKOK-KARUSELLEN #6 | C | 1.14.36 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2021 | Løvspretten - ungdomsløp | H11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2021 | Elgdilten - ungdomsløp | H11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2021 | O-karusell 3 | Lett | 7.39 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2020 | Ringreven individuelt | N-åpen | 31.53 | – | 1.05 | 16.53 | 0.34 | 12.50 | 0.39 | |
| 26.09.2020 | Furugampen 2020 | N2-åpen 10-16 | 36.26 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | Le Tour de Glåmdal 5 | N | 28.14 | 1 /7 | 1.41 | 11.08 | 0.40 | 11.40 | 0.39 | |
| 23.08.2020 | KM Sprint (Mjølnerløpet) | H 11-12 | 16.55 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2020 | KM Mellomdistanse - Finndulten | N2-åpen 10-16 | 52.38 | – | 3.31 | 9.39 | 0.39 | 11.40 | 0.39 | |
| 18.08.2020 | Trening | C | 40.46 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2020 | Tour de GLåmdal/karusell | N åpen | 14.39 | 4 /7 | 0.55 | 12.45 | 0.48 | 11.40 | 0.39 | |
| 20.06.2020 | Romerike 2-dagers - Romeriksløpet 2020 - med Trimtex-cup - koronaklarert | H 11-12N | 20.01 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2020 | Nammo-cup 3 | H11-12 | 44.13 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2020 | Le Tour de Glåmdal 3 | N | 32.15 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Le Tour de Glåmdal 2 | N | 18.37 | 5 /7 | 0.33 | 13.05 | 0.23 | 13.21 | 0.44 | |
| 12.05.2020 | le Tour de Glåmdal | etappe 1 | N | 26.47 | 3 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2019 | Finale Tour de Glåmdal - Klubbmesterskap Eidskog O-lag | N-LØYPE | 15.42 | 9 /28 | 1.00 | 12.45 | 0.49 | 13.42 | 0.41 | |
| 03.09.2019 | Le Tour de Glåmdal 6 | N | 17.42 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2019 | Mjølnerløpet | H -10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | Le Tour de Glåmdal 5 | N | 23.40 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2019 | Moskusspretten - orienteringsløp på Dovrefjell | Herrer - N-løype | 28.54 | – | 3.26 | 17.52 | 2.07 | 16.36 | 1.20 | – |
| 13.07.2019 | Myggklasken | 1.0 km Rekr | 23.40 | – | 3.26 | 17.45 | 2.35 | 16.36 | 1.20 | – |
| 12.07.2019 | Heidalsdilten | 1.0 km Rekrutt | 17.12 | – | 0.00 | 15.09 | 0.00 | 14.29 | 0.49 | |
| 18.06.2019 | Le Tour de Glåmdal 4 | N | 29.17 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2019 | Le Tour de Glåmdal 3 | N | 44.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2019 | Glåmdalsløpet | H -10 | 18.06 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | le Tour de Glåmdal nr 2 / O-karusell nr 4 | N-LØYPE | 15.28 | 4 /31 | 0.37 | 13.15 | 0.32 | 13.47 | 0.50 | – |
| 07.05.2019 | le Tour de Glåmdal #1 2019 | N | 14.53 | 9 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2018 | Le Tour de Glåmdal | N | 31.16 | 9 /10 | 0.43 | 16.13 | 0.22 | – | – | – |
| 15.08.2017 | Le Tour de Glåmdal 5 | N | 27.02 | 7 /16 | – | – | – | – | – | – |