Løperprofil
Ingrid Prestmo
Melhus
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.59
- Løpskapasitet
- 14.06
- O-evne
- 0.54
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.45
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i april (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 09.06.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2184 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4129 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0992 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2232 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9165 |
| bomVekt | 7,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2986 |
| bomStorSigma | 0,7108 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0755 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0048 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3750,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3989,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.30
- Løpskapasitet
- 20.30
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 6.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 25.11.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4713 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7824 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0838 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2526 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0372 |
| bomVekt | 2,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5467 |
| bomStorSigma | 0,7848 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0831 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4823,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5292 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.36
- Løpskapasitet
- 15.50
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 5.11
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2164 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3797 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0819 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,258 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9748 |
| bomVekt | 3,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5411 |
| bomStorSigma | 0,8077 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0674 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3737,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4154,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.27
- Løpskapasitet
- 7.58
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.43
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4597 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3317 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3318 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9812 |
| bomVekt | 0,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4066 |
| bomStorSigma | 0,8205 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1903,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2258 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 68 | 09.09.2020 MIL treningsløp - Vassfjellet, bom 2.04 | 68 | – |
| Bom over fem minutter | 91 | 17.06.2020 MIL O6 er - Klubbmesterskap, disk | 185 | – |
| Bom over ti minutter | 91 | 17.06.2020 MIL O6 er - Klubbmesterskap, disk | 185 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.06.2021 | MIL Trening | 2 km C | 49.43 | 3 | 0.54 | 14.01 | 0.15 | 14.33 | 0.33 | |
| 05.05.2021 | MIL - treningsløp Hollumsåsen | Ny | 18.47 | – | 0.56 | 14.00 | 0.42 | 14.36 | 0.34 | |
| 09.12.2020 | MIL-Juleløp 2020-Sentrum | Kort 1 | 39.54 | 6 | 0.55 | 21.45 | 0.30 | 15.43 | 0.35 | |
| 25.11.2020 | MIL natt Høyeggen | B | 49.10 | 10 | 2.37 | 25.12 | 1.20 | 21.17 | 1.31 | |
| 18.11.2020 | MIL - natt Brekkåsen | C | 53.38 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2020 | MIL treningsløp natt | B | 1.00.46 | 10 | 5.42 | 25.20 | 2.23 | 21.03 | 1.42 | – |
| 16.09.2020 | MIL O6-er 5 | C | 44.55 | 2 | 0.35 | 15.50 | 0.12 | 16.18 | 1.15 | |
| 09.09.2020 | MIL treningsløp - Vassfjellet | B | 59.57 | 8 | 2.47 | 28.21 | 1.19 | – | – | – |
| 02.09.2020 | MIL treningsløp - Skjetnemarka | C | 32.22 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2020 | MIL treningsløp Rye | 2C Trim | 59.02 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2020 | MIL O6 er - Klubbmesterskap | D13 - 16 | 1.20.52 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2020 | MIL Treningsløp Våttåsen | 2C Trim | 36.54 | 9 | 3.42 | 17.00 | 1.42 | 14.35 | 0.35 | |
| 03.06.2020 | MIL O6er løp 1 | 2C Trim | 40.49 | 2 | 0.00 | 13.20 | 0.00 | 14.35 | 0.35 | |
| 27.05.2020 | MIL treningsløp Kvernberget | C | 55.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.01.2020 | Trening Natt | Kort | 57.52 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2019 | MIL trening natt Rye | Ny | 36.08 | – | 0.24 | 14.55 | 0.10 | 14.31 | 0.35 | |
| 18.09.2019 | MIL Treningsløp | C | 1.08.42 | 10 | 6.41 | 19.29 | 1.54 | 17.18 | 1.31 | |
| 11.09.2019 | Melhus IL O6`er 5. løp | D -12 | 1.11.11 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2019 | OG-karusell Stafett | Individuell Gul | 41.45 | 8 | 3.11 | 19.09 | 1.28 | 17.18 | 1.31 | |
| 28.08.2019 | Melhus IL O6`er 4. løp | D -12 | 42.34 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2019 | STOK Ungdomsløp 6 | D 13-16C | 59.56 | 4 /5 | 3.31 | 19.58 | 1.10 | 14.28 | 0.40 | |
| 21.08.2019 | OG-Karusell - 5 2019 | Gul | 34.19 | 11 | 0.34 | 17.12 | 0.17 | 15.55 | 1.22 | – |
| 19.06.2019 | Melhus IL O6`er 3. løp / Klubbbesterskap | D -12 | 40.34 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2019 | Melhus IL O6`er 2. løp | D -12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2019 | MIL O6`er Skjetnemyra | D -12 | 35.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2019 | OG-Karusell -1 2019 | Gul | 33.23 | 8 | 5.29 | 19.12 | 3.09 | – | – | – |
| 14.05.2019 | MIL Rekruttcup 3 | 1,7km C | 36.05 | 3 | 4.37 | 12.58 | 1.40 | 12.46 | 0.44 | – |
| 14.05.2019 | MIL Rekruttcup 3 | NY | 11.35 | – | 0.39 | 12.11 | 0.41 | 12.46 | 0.44 | – |
| 24.04.2019 | MIL treningsløp | 1,1km Nybegynner | 16.12 | – | 0.05 | 13.21 | 0.04 | – | – | – |
| 28.08.2018 | Arrangørpoeng 2018 | Kort | 57.52 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2017 | MIL - Finn-fram-dagen | 2 km C | 49.43 | 3 | 0.54 | 16.21 | 0.18 | – | – | – |