Løperprofil
Blaise Marclay
CA Rosé
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.51
- Løpskapasitet
- 13.52
- O-evne
- 0.59
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 17.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2019 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2507 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1015 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0621 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,74 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1686 |
| bomVekt | 30,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2016 |
| bomStorSigma | 0,6336 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0428 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 1,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0211 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6833 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3690,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3952,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.25
- Løpskapasitet
- 7.13
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 24.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1155 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1261 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0496 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,03 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,85 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1017 |
| bomVekt | 127,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1336 |
| bomStorSigma | 0,6157 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0896 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 5,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0117 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4673 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2676,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2749,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 203 | 19.05.2024 ASOM City Race & WRE, bom 2.38 | 203 | – |
| Bom over fem minutter | 300 | 16.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 5, bom 10.26 | 300 | – |
| Bom over ti minutter | 300 | 16.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 5, bom 10.26 | 300 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.05.2026 | Chpt. BEL Sprint-Meisterschaft | H55 | 16.11 | 4 /17 | 1.05 | 7.00 | 0.28 | 7.22 | 0.12 | |
| 17.05.2026 | WOC Test Races #2 Campomorone | M 45 | 23.52 | 3 /11 | 1.59 | 16.18 | 1.21 | 14.39 | 1.03 | |
| 16.05.2026 | WOC Test Races #1 Sestri Levante | Open BLACK | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2026 | ASOM2026 WRE & City Race | MEN SUPERVET 55+ | 42.36 | 10 /43 | 0.16 | 6.51 | 0.03 | 7.23 | 0.13 | |
| 11.04.2026 | ASOM2026 Sprint 1 | MEN SUPERVET 55+ | 19.39 | 24 /54 | 0.49 | 7.39 | 0.19 | 7.23 | 0.13 | |
| 11.04.2026 | ASOM2026 Sprint 2 | MEN SUPERVET 55+ | 20.09 | 28 /51 | 1.51 | 7.57 | 0.44 | 7.23 | 0.13 | |
| 10.04.2026 | ASOM2026 Prologue | MEN SUPERVET 55+ | 18.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | ASOM2025 City Race & WRE | M Supervet 55+ | 51.53 | 9 /42 | 2.15 | 7.06 | 0.18 | 7.12 | 0.14 | |
| 26.04.2025 | ASOM2025 Sprint 1 | M Supervet 55+ | 20.57 | 12 /47 | 0.30 | 7.14 | 0.10 | 7.12 | 0.14 | |
| 26.04.2025 | ASOM2025 Sprint 2 | M Supervet 55+ | 17.54 | 5 /47 | 1.20 | 6.35 | 0.29 | 7.12 | 0.14 | |
| 25.04.2025 | ASOM2025 Prologue | M Supervet 55+ | 20.59 | 4 /28 | 2.30 | 11.21 | 1.21 | 11.37 | 1.07 | – |
| 19.05.2024 | ASOM City Race & WRE | M Supervet 55+ | 59.38 | 26 /58 | 8.29 | 8.30 | 1.13 | 7.55 | 0.22 | |
| 03.04.2022 | SUN WRE Sprint & City Race | M SUPERVET | 53.09 | 10 /43 | 5.07 | 8.00 | 0.46 | 7.47 | 0.18 | |
| 19.02.2022 | PROVOM Day 2 (MD Forcalquier) | M55 | 41.45 | 19 /36 | 5.15 | 14.42 | 1.51 | – | – | – |
| 17.02.2022 | PROVOM Night Sprint (Pertuis) | M55 | 29.28 | 14 /28 | 4.34 | 8.36 | 1.20 | 7.53 | 0.18 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | OpenB3 | 58.31 | 27 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | OpenB3 | 46.11 | 4 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | OpenB3 | 58.26 | 14 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | M 50- | 21.06 | 24 /35 | 0.43 | 8.25 | 0.17 | – | – | – |