Løperprofil
Guro Almås
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.58
- Løpskapasitet
- 12.37
- O-evne
- 0.21
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.25
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 21.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4426 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4822 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,056 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1035 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,497 |
| bomVekt | 21,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3808 |
| bomStorSigma | 0,6542 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0571 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0804 |
| havariVekt | 0,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4677,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4807,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.01
- Løpskapasitet
- 18.26
- O-evne
- 2.35
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,365 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4662 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,134 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2021 |
| bomVekt | 3,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6523 |
| bomStorSigma | 0,7919 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0558 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4338,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4945,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.23
- Løpskapasitet
- 15.59
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.33
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 23.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2246 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2182 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1367 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,89 |
| bomVekt | 5,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4333 |
| bomStorSigma | 0,7694 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0468 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3771,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4103,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 18 | 22.06.2024 Norsk O-Festival mellom, bom 2.33 | 25 | – |
| Bom over fem minutter | 86 | 16.06.2020 Klubbmesterskap sprint Oppsal Orientering , bom 5.39 | 86 | – |
| Bom over ti minutter | 107 | hele karrieren siden 2019 | 107 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 17- | 45.58 | 39 /72 | 2.59 | 17.29 | 1.08 | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 1.15.46 | 105 /128 | 9.40 | 24.17 | 3.06 | – | – | – |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 45- | 34.56 | 30 /30 | 6.51 | 15.30 | 3.02 | 12.42 | 0.26 | |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | D40 | 38.14 | 14 /14 | 4.30 | 14.27 | 1.42 | 12.18 | 0.18 | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | D40- | 31.57 | 19 /22 | 1.48 | 11.55 | 0.40 | 12.17 | 0.18 | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | D 40- | 53.46 | 16 /21 | 5.21 | 14.56 | 1.29 | 12.17 | 0.18 | – |
| 16.06.2020 | Klubbmesterskap sprint Oppsal Orientering | C-voksen | 34.22 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | ÅL | 33.15 | 5 /6 | 4.52 | 14.38 | 2.09 | – | – | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | ÅL | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |