Løperprofil
Øyvind Sørli
Eidskog
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
B-rankingen
4 løp
C-rankingen
29 løp
Skogsrankingen
nr. 3150 av 3557
Nr. 3150 av 3557 blant menn i Norge · nr. 53 av 54 i klassen H13–14 · nr. 25 av 25 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 16.54
- Løpskapasitet
- 15.43
- O-evne
- 1.11
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 03.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3265 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4193 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1135 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0333 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2599 |
| bomVekt | 45,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2482 |
| bomStorSigma | 0,7247 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0444 |
| havariVekt | 6,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0033 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7949 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,002 |
| fartSesongSin | −0,0055 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4185 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4499,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.13
- Løpskapasitet
- 9.02
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1095 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,394 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,096 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9465 |
| bomVekt | 3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1306 |
| bomStorSigma | 0,6518 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0826 |
| havariVekt | 0,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3352,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3417 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.21
- Løpskapasitet
- 15.10
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 05.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1682 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2991 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1076 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0483 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0012 |
| bomVekt | 20,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2139 |
| bomStorSigma | 0,5427 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0386 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0824 |
| havariVekt | 4,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0236 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0401 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3570,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3846,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
nr. 105 av 208
Nr. 105 av 208 blant menn i Norge · nr. 23 av 30 i klassen H13–14 · nr. 17 av 21 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 13.24
- Løpskapasitet
- 11.45
- O-evne
- 1.39
- Jevnhet ±
- 18,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+4,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±2,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 29 (sist 19.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0951 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0809 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1807 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0303 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,39 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1981 |
| bomVekt | 110,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3175 |
| bomStorSigma | 0,7389 |
| antallBom | 51 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0707 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0517 |
| havariVekt | 10,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0682 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6909 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0043 |
| fartSesongSin | −0,0208 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2772,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3161,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.55
- Løpskapasitet
- 11.47
- O-evne
- 1.08
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.03
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 24.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,067 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1705 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0904 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1476 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0106 |
| bomVekt | 6,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2188 |
| bomStorSigma | 0,6752 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0339 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0317 |
| havariVekt | 0,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6603 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2817,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3088,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 19.09.2026 Le Tour de Glåmdal Finale / BKOK-klubbmesterskap, bom 2.01 | 102 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 19.09.2026 Le Tour de Glåmdal Finale / BKOK-klubbmesterskap, bom 5.08 | 260 | – |
| Bom over ti minutter | 492 | 31.08.2017 O-karusell 8, bom 13.19 | 492 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.10.2026 | Nattjakta - etappe 4 | LETTA | 13.39 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2026 | PreO sprint | Sprint | 17.50 | 34 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2026 | NC Pre-O | B/N | 2.07 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2026 | Le Tour de Glåmdal Finale / BKOK-klubbmesterskap | C -14 | 40.56 | 3 /5 | 8.07 | 14.32 | 2.53 | 13.33 | 1.39 | |
| 03.09.2026 | O-karusell 12 | Kort | 45.30 | 6 /15 | 4.16 | 22.16 | 2.05 | 17.00 | 1.12 | |
| 18.08.2026 | Treningsløp PreO sprint | Åpen J | 31.34 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2026 | O-Karusell 10 / motionsorientering | Kort | 35.23 | 6 /14 | 1.22 | 18.57 | 0.44 | 15.23 | 1.12 | |
| 12.08.2026 | Le Tour de Glåmdal # 4 | C-14 | 27.31 | 2 /3 | 5.43 | 13.19 | 2.46 | 13.22 | 1.31 | |
| 05.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | B-åpen 10-16 | 41.03 | 4 /6 | 1.30 | 16.31 | 0.36 | 17.33 | 1.50 | |
| 04.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | B-åpen 10-16 | 38.23 | 3 /6 | 1.47 | 17.39 | 0.49 | 17.33 | 1.50 | |
| 18.06.2026 | O-karusell nr 8 | Lett | 27.04 | 2 /16 | 1.27 | 13.19 | 0.43 | 14.15 | 1.25 | |
| 17.06.2026 | Le Tour de Glåmdal #3 | C/Blå -14 | 59.08 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2026 | O-karusell 6 Klubbmesterskap | Mellom | 16.03 | 3 /10 | 0.21 | 12.03 | 0.16 | 15.06 | 1.18 | |
| 02.06.2026 | Le tour de Glåmdal / Postjakta løp 3 | C-14 | 56.43 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2026 | O-karusell 5 | Mellom | 36.05 | 9 /14 | 5.07 | 18.25 | 2.39 | 17.10 | 1.26 | |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | H 13-14 | 1.17.16 | 20 /23 | 11.35 | 24.50 | 3.44 | 19.00 | 2.36 | – |
| 23.05.2026 | Pinseløpet dag 1 | H 13-14 | 39.29 | 15 /24 | 2.12 | 17.40 | 0.59 | 19.00 | 2.36 | – |
| 21.05.2026 | O-karusell 4 / mosjonsorientering | Lett | 15.11 | 2 /36 | 0.22 | (9.37) | 0.15 | 14.43 | 1.30 | |
| 30.04.2026 | O-karusell 2 | Kort | 1.08.39 | 3 /7 | 6.15 | 23.40 | 2.14 | 19.37 | 1.18 | |
| 23.04.2026 | Le Tour de Glåmdal løp nr 1 / Karusell løp 1 | C-14 | 15.03 | 1 /6 | 0.48 | (9.18) | 0.30 | 15.59 | 1.37 | |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H12 | 42.58 | 110 /133 | 6.38 | 20.06 | 3.06 | 17.32 | 1.41 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H12 | 21.02 | 88 /115 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2025 | O-troll Festivalen | H 11-12 | 33.16 | 21 /33 | 2.28 | 16.27 | 1.13 | 17.05 | 1.36 | |
| 28.08.2025 | O-karusell 8 og Le Tour de Glåmdal 6 | C-14 | 38.39 | 4 /6 | 5.30 | 18.16 | 2.36 | 17.01 | 1.46 | |
| 06.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | C-åpen 10-16 | 35.22 | 9 /11 | 2.30 | 15.34 | 1.06 | 16.56 | 1.43 | |
| 05.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | C-åpen 10-16 | 36.13 | 7 /9 | 5.48 | 16.43 | 2.41 | 16.56 | 1.43 | |
| 20.06.2025 | O-karusell nr 6 | Lett | 8.27 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2025 | Pinseløpets ungdomsstafett (for oppgjør og fakturering) | H11-12_3 | 55.15 | 10 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2025 | O-karusell 4 / motionsorientering / Le Tour de Glåmdal 2 | C-14 | 50.55 | 3 /3 | 9.39 | 20.46 | 3.56 | 17.27 | 1.32 | |
| 08.05.2025 | O-karusell 3 | Kort | 1.07.26 | 6 /10 | 4.15 | 22.54 | 1.27 | 18.26 | 1.04 | |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H11 | 34.56 | 83 /100 | 2.43 | 22.39 | 1.46 | 17.56 | 1.15 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | H11 | 33.52 | 64 /78 | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2024 | O-karusell Finale 2024 | Kort | 26.57 | 3 /8 | 1.14 | 10.50 | 0.30 | – | – | – |
| 16.10.2024 | Natt-jakta 2 | Lätta | 23.54 | 5 /10 | 0.50 | 16.49 | 0.35 | 17.12 | 1.02 | |
| 29.08.2024 | O-karusell 9 / Motionsorienteringen | MELLOM | 42.08 | 2 /11 | 1.42 | 18.10 | 0.48 | 17.49 | 1.10 | |
| 21.08.2024 | Le Tour de Glåmdal #5 | C-14 | 1.56.26 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 10-16 | 54.32 | 14 /20 | 4.23 | (25.35) | 2.03 | 16.55 | 1.17 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | C-åpen 10-16 | 37.39 | 19 /28 | 3.27 | 19.53 | 1.49 | 16.55 | 1.17 | |
| 23.05.2024 | O-karusell 4 | Lett | 13.07 | 4 /11 | 1.18 | 12.35 | 1.15 | 12.50 | 1.13 | |
| 09.05.2024 | O-karusell 3 | Kort | 51.32 | 9 /13 | 4.11 | 27.39 | 2.15 | 22.39 | 1.31 | |
| 25.04.2024 | O-karusell 2 | KORT | 59.09 | 9 /12 | 4.03 | 28.40 | 1.58 | 21.04 | 1.26 | – |
| 24.08.2023 | Tour de Glåmdal / O-karusell 9 med klubbmesterskap | N | 19.50 | 6 /15 | 0.23 | 13.33 | 0.16 | 15.19 | 1.06 | |
| 20.08.2023 | Night Hawk Kids Eventyr | Eventyr | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2023 | O-karusell 7 | LETT | 33.53 | 13 /18 | 1.32 | 13.50 | 0.43 | 14.07 | 1.14 | |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | H 9-10 | 35.02 | 41 /42 | 1.59 | 21.54 | 1.14 | 17.09 | 1.18 | – |
| 22.06.2023 | O-karusell 6 | Lett | 10.01 | 7 /18 | 1.03 | 10.03 | 1.03 | 14.16 | 1.17 | |
| 18.06.2023 | Glåmdalsløpet | H 9-10 | 43.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2023 | O-karusell 5 | Lett L | 26.55 | 3 /6 | 0.33 | 15.11 | 0.22 | 14.16 | 1.17 | |
| 08.06.2023 | O-Karusell 4 | Lett | 23.05 | 11 /20 | 1.09 | 16.05 | 0.48 | 14.16 | 1.17 | |
| 25.05.2023 | O-karusell 3 | Lett | 41.53 | 10 /21 | 2.52 | 18.08 | 1.14 | 15.09 | 1.38 | |
| 11.05.2023 | O-Karusell 2 | Kort | 35.02 | 23 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | O-karusell 9 | Lett | 29.05 | 2 /14 | 1.45 | 15.01 | 0.54 | 16.12 | 1.42 | |
| 01.09.2022 | O-karusell 8 | Lett | 12.15 | 3 /14 | 0.31 | 13.16 | 0.34 | 16.12 | 1.42 | |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | N2-åpen 9-16 | 51.05 | 7 /10 | 5.50 | 20.56 | 2.23 | – | – | – |
| 23.06.2022 | O-Karusell 5 / Motionsorientering | Lett | 21.43 | 5 /13 | 1.04 | 15.43 | 0.46 | 17.29 | 2.02 | |
| 12.05.2022 | O-Karusell 2 | Lett | 25.05 | 9 /18 | 6.10 | 19.14 | 4.44 | 16.56 | 2.10 | |
| 08.05.2022 | Odalsløpet | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-karusell 8 klubbmesterskap | D/H-12 | 32.21 | 10 /10 | 3.17 | 18.43 | 1.54 | 18.11 | 1.44 | |
| 19.08.2021 | O-karusell 7 | Lett | 30.44 | 11 /15 | 2.00 | 19.30 | 1.16 | 18.11 | 1.44 | |
| 03.06.2021 | O-karusell 5 | Lett | 28.44 | 4 /15 | 2.10 | 14.18 | 1.05 | 16.09 | 1.47 | |
| 27.05.2021 | O-karusell 4 | Lett | 33.04 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2020 | O-karusell 7 | Lett | 34.27 | 25 /37 | 2.34 | 24.53 | 1.51 | 21.54 | 2.03 | – |
| 06.08.2020 | O-karusell 5 / Motionsorienteringen | Lett | 25.59 | 10 /12 | 3.22 | 23.30 | 3.03 | 21.54 | 2.03 | – |
| 24.08.2019 | KM-Lang Hedmark og Oppland - Myrtrampen | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2019 | O-karusell 2, mosjonsorientering | Mellom | 26.52 | 13 /23 | 1.26 | 10.40 | 0.34 | – | – | – |
| 27.04.2019 | O-karusellen 1 | Lett | 20.09 | 19 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2017 | O-karusell 8 | Lett | 1.08.14 | 15 /15 | 13.03 | 36.30 | 6.59 | – | – | – |